Ako

Odstráňte súbory v systéme Windows 10 bez koša

Nie každému vyhovuje, že súbory, ktoré vyhodíte, skončia najskôr v koši. Tu vám ukážeme, ako odstrániť súbory v systéme Windows 10 bez použitia koša.

Kôš vo Windows 10 (a samozrejme skôr), je miestom, kde súbory, ktoré odstránite z počítača, skončia skôr, ako budú skutočne odstránené. Je to užitočné, pretože vám umožňuje bez problémov obnoviť súbory, ktoré ste omylom odstránili. Prečítajte si tiež: Vymažte nepotrebné súbory v systéme Windows 10 v 3 krokoch.

Veľké súbory

Súbory, ktoré sú pre kôš príliš veľké, sa okamžite odstránia. Ak to nechcete alebo ak chcete, aby kôš zaberal menej úložného priestoru prijímaním iba menších súborov, môžete v nastaveniach upraviť veľkosť koša.

Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Odpadkový kôš a kliknite v kontextovej ponuke Vlastnosti. Tu môžete zvoliť, koľko miesta môže Kôš celkovo zaberať pre každý pevný disk v počítači.

Vyčlenením väčšieho priestoru môžete uložiť väčšie jednotlivé súbory alebo väčší počet menších súborov. Pridelené miesto je celkový priestor, ktorý môžu zaberať všetky súbory spolu v koši.

Uprednostňujete žiadny odpad?

Ak chcete súbory jednoducho okamžite odstrániť, bez toho, aby ste prešli cez kôš, môžete.

Môžete to urobiť pre jednotlivé súbory pomocou Posunkeď zahodíte súbor. Neskončí v koši a okamžite zmizne.

Uprednostňujete trvalé riešenie, pri ktorom súbory nikdy neskončia v koši? Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Odpadkový kôš a kliknite v kontextovej ponuke Vlastnosti. Začiarknite túto možnosť Súbory nepresúvajte do koša, ale ihneď ich odstráňte a kliknite na Uplatňovať a potom ďalej Ok.