Preskúmanie

Honeywell Lyric T6 - inteligentný termostat s geofencingom

S výrobkom Honeywell Lyric T6 uvádza spoločnosť Honeywell na trh tretí inteligentný termostat na trhu. Tam, kde je evohome výrazným prvkom zónového vykurovania, zvolila spoločnosť Honeywell geofencing ako hlavný rozlišovací znak pre Lyric T6.

Honeywell Lyric T6

Cena: € 154,-

Bezdrôtový: 802.11b / g / n, 868 MHz (komunikácia medzi termostatom a modulom kotla)

Kompatibilita: OpenTherm, ovládanie zapnutia / vypnutia a diaľkové kúrenie

Výživa: 230 voltov cez modul kotla

Rozmery: 10,3 x 10,3 x 2,8 cm

Aplikácia: Android, iOS

Webová stránka: www.honeywell.com

8 Skóre 80

  • Pros
  • Geofencing
  • Skvelá aplikácia
  • OpenTherm a ovládanie zapnutia / vypnutia
  • Negatíva
  • Žiadny hodinový program s funkciou geofencing
  • Hrubý dizajn

Lyric T6 od spoločnosti Honeywell sa dodáva v dvoch variantoch: drôtový T6 a bezdrôtový T6R. Oba varianty sú vhodné pre OpenTherm, zapnutie / vypnutie a diaľkové vykurovanie. Začali sme s káblovou verziou, ktorú ako každý „staromódny“ termostat spájate s drôtom v stene. Ak Lyric visí na stene, môžete ho ovládať vďaka dotykovej obrazovke. Aktuálna teplota a čas sa zobrazia vždy. Len čo sa dotknete obrazovky, na obrazovke sa zobrazia ďalšie údaje. Samotná obrazovka je jasná, ale graficky nie taká zvláštna.

Inštalácia

Inštalácia T6 nie je veľmi náročná a je obdobou postupu pri inštalácii iných inteligentných termostatov, napríklad Nest. Samozrejme vypnete kotol a demontujete starý termostat. Pravdepodobne teraz existuje vodič z kotla do miesta, kde visí termostat. Tento kábel musíte odpojiť od kotla a pripojiť k skleníku, ktorý získate s T6. Táto skrinka prenáša objednávky kúrenia na kotol a napája samotný termostat sieťovým napätím. Z tohto boxu potom opäť pripojíte dvojžilový vodič k vášmu kotlu, napríklad na to môžete použiť zvončekový / signálny vodič. Existujúci kábel môžete tiež nechať pripojený k vášmu kotlu, prestrihnúť ho a potom pripojiť ku skrinke. Skrinka navyše vyžaduje sieťové napätie. Väčšina kotlov ponúka sieťové zásuvky, ktoré môžete použiť, ale spoločnosť Honeywell poskytuje aj sieťový napájací kábel so zástrčkou.

Stenovú dosku jednoducho naskrutkujete na stenu a potom na ňu kliknete termostatom. Vzhľad Lyric T6 nie je príliš vzrušujúci. Štvorcová krabica je na boku tmavošedá, zatiaľ čo predná strana je čierna. Lyric T6 nám však nepríde škaredý a farba sa nám zhodou okolností s kuchyňou úplne hodí. Priestranná obrazovka telefónu Lyric T6 je dotyková obrazovka, pomocou ktorej môžete ovládať teplotu a nastavovať termostat. Počiatočnú konfiguráciu tiež môžete vykonať vo veľkej miere prostredníctvom tejto dotykovej obrazovky, ale nakoniec budete aplikáciu aj tak potrebovať a je pohodlnejšie nastaviť termostat cez aplikáciu. Aplikácia je k dispozícii pre iOS alebo Android. Bez konfigurácie ponúka Lyric T6 vlastnú WiFi sieť. Po pripojení k tomuto môžete nastaviť zariadenie prostredníctvom aplikácie.

Geofencing alebo hodinový program

Lyriku môžete „naprogramovať“ dvoma spôsobmi. Cez tradičný hodinový program, kde môžete programovať teploty za deň, alebo prostredníctvom geofencingu, kde teplotu určuje umiestnenie vášho smartphonu. Prostredníctvom aplikácie môžete nastaviť, kde žijete, a potom môžete pomocou kruhu označiť oblasť geofencingu. Len čo vstúpite do tejto oblasti, termostat sa prepne na vykurovací program. Takto môžete kedykoľvek prísť domov do teplého domu bez zbytočného zapínania kúrenia. Viacerým používateľom môžete poskytnúť prístup k funkcii geofencing. Musíte si zvoliť jednu z možností, v kombinácii s geofencingom preto nie je možné pripraviť hodinový program s viacerými teplotami počas dňa, keď ste doma. S funkciou geofencing pracujete s jednou teplotou, keď ste doma, s nočnou redukciou, keď je váš spánok možný.

Nech už si zvolíte akýkoľvek spôsob programovania, mimoriadne užitočnou funkciou je nastavenie dovolenky, pomocou ktorého nastavíte termostat na určitú dobu. Táto možnosť sa vám bude hodiť, keď použijete hodinový program, ale pre geofencerov môže byť tiež upokojujúcou myšlienkou, že kúrenie je nastavené na jednu teplotu. Aj keď je to iba nastavenie inej teploty, ako je vaša obvyklá neprítomnosť.

Lyric T6 je kompatibilný s Apple HomeKit a dá sa ovládať hlasovým ovládaním Siri. Ďalej by mal byť T6 vhodný aj pre Amazon Echo. Okrem toho môže byť Lyric T6 prepojený aj s IFTTT. Samotný Lyric bohužiaľ neponúka žiadne takzvané spúšťače a nemôžete napríklad použiť stav geofencingu Lyric na nič iné. Teplotu môžete nechať nastaviť spúšťačmi z iných zariadení alebo služieb v IFTTT.

Záver

S produktom Lyric T6 uvádza spoločnosť Honeywell na trh svoj tretí inteligentný termostat po EvoHome a Round Connected. V porovnaní s dvoma staršími inteligentnými termostatmi sa používa krajšia aplikácia. Teplotu si môžete samozrejme kedykoľvek odkiaľkoľvek sami nastaviť pomocou aplikácie pre svoj smartphone a je tu možnosť tradičného hodinového programu. Dôraz sa však kladie na geofencovanie, ktoré automaticky nastavuje teplotu na základe vašej polohy. Šikovné, ale je trochu škoda, že geofencing v kombinácii s hodinovým programom nie je možný. Možno budete chcieť počas dňa o niečo nižšiu teplotu ako večer, keď ste celý deň doma.