Ako

Tu je postup, ako nainštalovať aktualizáciu Windows 10. októbra 2018

Spoločnosť Microsoft vydala najnovšiu verziu systému Windows 10 v utorok 2. októbra. Takzvaná aktualizácia z októbra 2018 s verziou číslo 1809 sa do počítačov dostane už niekedy dnes. Môžete si tiež zvoliť manuálnu aktualizáciu systému Windows 10. V tomto článku vám ukážeme, ako na to.

  • Takto budete mať svoje účty Windows 10 v bezpečí 18. decembra 2020 14:12
  • Používanie špeciálnych znakov v programe Word a Windows 10. decembra 18, 2020 12:12 h
  • Ako obnoviť heslo systému Windows 10 16. decembra 2020 12:12

Nová aktualizácia systému Windows 10 z októbra 2018 obsahuje množstvo vylepšení a nových aplikácií. Okrem toho bolo opravených niekoľko chýb a niektoré časti fungujú iným spôsobom.

Aktualizovať

Pri aktualizácii systému Windows 10 sa môžete kedykoľvek rozhodnúť pre priamy, tzv na miesteaktualizácia, stiahnutie systému z Windows Update alebo manuálne stiahnutie aktualizácie.

Ďalšou možnosťou je vytvorenie bootovacieho USB kľúča alebo DVD, aby ste mohli Windows 10 nainštalovať úplne od začiatku. To tiež funguje na aktualizáciu z októbra 2018.

Ak sa rozhodnete pre aktualizáciu prostredníctvom služby Windows Update, môžete skontrolovať, či je tam už k dispozícii najnovšia verzia (1809). Robíte to skrz nastavenie a Aktualizujte a zabezpečte. Ak je k dispozícii nová aktualizácia pre Windows 10, uvidíte, že sa automaticky zobrazí spolu s Windows Update, a môžete si zvoliť jej okamžitú inštaláciu. Poznámka: na vykonanie aktualizácie potrebujete asi 15 GB voľného miesta na pevnom disku.

Stiahnite si aktualizáciu Windows 10. októbra 2018

Na stránke sťahovania spoločnosti Microsoft existuje aj samostatný nástroj na aktualizáciu vašej aktuálnej inštalácie systému Windows 10. Upozorňujeme, že tento nástroj funguje iba pre Windows 10 Home alebo Windows 10 Pro, nemôžete ho použiť na aktualizáciu Windows 7, 8 alebo inej verzie na októbrovú aktualizáciu.

Ak chcete nástroj stiahnuť, kliknite na tlačidlo v hornej časti stránky Teraz aktualizovať.

Spustí sa sťahovanie nástroja (6,27 MB) a po niekoľkých sekundách spustíte program Windows10Upgrade9252.exe. Sprievodca aktualizáciou potom začne uvítacou obrazovkou, na ktorej si môžete prečítať, že nová aktualizácia je k dispozícii.

stlač tlačidlo Upraviť teraz. Najskôr sa skontroluje, či je na disku dostatok miesta a či sú na inštaláciu aktualizácie dostatočné všetky ďalšie systémové požiadavky. Ak boli tieto možnosti začiarknuté a váš počítač spĺňa požiadavky, teraz sa vám stiahnu nové inštalačné súbory systému Windows 10. októbra Update.

Stiahne sa asi 2,5 GB súborov a v závislosti od vášho internetového pripojenia môže stiahnutie súborov trvať až 30 minút. Pomocou tohto nástroja môžete iba priamo aktualizovať svoju existujúcu inštaláciu systému Windows 10 na aktualizáciu z októbra 2018. Tento nástroj neponúka možnosť vytvoriť bootovací USB kľúč alebo DVD, napríklad musíte použiť nástroj na vytváranie médií, ale v čase písania tohto článku ešte nie je zahrnutá októbrová aktualizácia.

Sťahovanie dokončené

Po dokončení sťahovania všetkých súborov a kontrole súborov sa spustí skutočný postup inštalácie. Od tohto okamihu už nie je možné prerušiť inštaláciu a musíte počkať, kým sa zobrazí správa, že je potrebné počítač reštartovať.

Počas samotného procesu aktualizácie nemôžete nastavovať ani upravovať nič iné, čo sa stane až po reštartovaní počítača. Táto správa sa zobrazí automaticky spolu s odpočítavaním času. Ak neurobíte nič, počítač sa po pol hodine automaticky reštartuje, ale ak chcete spustiť reštart sami, stlačte tlačidlo Reštartovať teraz. Nezabudnite zavrieť a uložiť všetky svoje otvorené programy a súbory.

Po reštarte

Počítač sa pravdepodobne reštartuje niekoľkokrát. Po druhom reštartovaní máte možnosť znova skontrolovať svoje nastavenia ochrany osobných údajov. Pri každej aktualizácii systému Windows sa všetko automaticky znova zapne, preto to starostlivo skontrolujte. Spoločnosť Microsoft tiež oznámila, ktoré údaje sa zhromažďujú, takže po inštalácii bude pravdepodobne potrebné znova prejsť všetkými nastaveniami.

Potom sa zobrazí prihlasovacia obrazovka, na ktorej môžete vybrať účet, pomocou ktorého ste boli predtým prihlásení v systéme Windows 10. Na tejto obrazovke je tiež možné vytvoriť nový účet. V takom prípade vyberte odkaz Nie som v dolnej časti, kde je názov účtu, ktorý ste použili pri inštalácii aktualizácie pre Windows 10. októbra.

Skontrolujte verziu

Zaujíma vás, či ste teraz úspešne nainštalovali októbrovú aktualizáciu? Prejdite do ponuky Štart a okamžite zadajte príkaz víťaznasleduje Enter. Ak všetko prebehlo dobre, uvidíte teraz Verziu na čísle verzie 1809 (Zostavenie operačného systému 17763.1). Poznámka: vaše číslo zostavy sa môže líšiť od tu uvedeného, ​​číslo verzie je najdôležitejšie.

Zhoduje sa vyššie uvedená obrazovka s vašou? Gratulujeme, úspešne ste nainštalovali októbrovú aktualizáciu a môžete si vychutnať všetky nové funkcie tejto aktualizovanej verzie systému Windows 10.