Ako

Vyrobte si USB kľúč pre váš počítač

V spoločnostiach, vládnych inštitúciách a nemocniciach vidíte zamestnancov, ako im odblokujú počítač preukazom. Šikovné, tak to chceme tiež! Ale potom zadarmo a bez špeciálneho hardvéru. V tomto článku si môžete prečítať, ako sa automaticky prihlásiť do systému Windows vložením USB kľúča. Stiahnete palicu? Potom sa váš systém automaticky uzamkne. Akýsi USB kľúč!

Prístupový kľúč

Ak chcete, aby sa z vášho štandardného USB kľúča stal prístupový kľúč pre Windows, potrebujete Rohos Logon Key Free. Vložte USB kľúč a spustite prihlasovací kľúč Rohos. kliknite na Nakonfigurujte USB kľúč a nastavte kľúč. Zobrazí sa výzva na zadanie hesla. Vyberte USB kľúč a reštartujte počítač. Akonáhle máte pred sebou uvítaciu obrazovku, vložte USB kľúč a budete automaticky prihlásení.

Scenár

Je ťažšie automaticky uzamknúť počítač pri vyberaní kľúča. Robíme si pre to svoj vlastný scenár. Na kontrolu, či je kľúč vo vašom počítači stále prítomný, používame identifikačný súbor. Môže to byť akýkoľvek súbor, ktorý sa nachádza na vašej hokejke. V našom príklade má USB kľúč písmeno jednotky E: a vytvoríme identifikačný súbor kontrolný súbor.txt. Potom otvorte program Windows Poznámkový blok a znova zadajte skript zo snímky obrazovky. Uložte skript ako súbor cmd do priečinka C: \ Script, napríklad ako zamknutý, ak chýba-USB-stick.cmd.

Zamknúť

Scenár je jednoduchý. Začiatok slučky je označený:Štart. S pravidlom Ak NIE existuje e: \ control-file.txt kontroluje sa, či je kontrolný súbor nedostupný. To je prípad, ak kľúč už vo vašom počítači nie je. So zadaním rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation váš systém bude uzamknutý. Časový limit 10 je meškanie. Napríklad ak v skripte urobíte chybu, máte desať sekúnd na to, aby ste skript prerušili kombináciou klávesov Ctrl + C. S poslednými riadkami choď na začiatok pošlete skript späť na začiatok a kontrola sa znova spustí.

Teraz nechajte skript spustiť automaticky s počítačom, napríklad cez Naplánujte si úlohy. Odborníci môžu spustiť skript minimalizovaný v systémovej lište pomocou pomôcky NirCmd. Potom pridajte zadanie nircmd win min proces cmd.exe skriptu, aby ste minimalizovali okno skriptu.