Blog

Všetko o Fotkách Google: ukladajte neobmedzené množstvo fotografií

Vďaka službe Fotky Google môžete bezplatne vkladať neobmedzené množstvo fotografií a videí do cloudu. Týmto spôsobom môžete bezpečne pokračovať v rozširovaní svojej zbierky fotografií. Aplikácia Fotky Google ponúka okrem iného možnosť nahrávať vaše fotografie vo vysokom rozlíšení, zdieľať albumy a označovať ich. Služba má tiež čo ponúknuť. V tomto prehľade vysvetľujeme, ako fungujú Fotky Google a aké sú možnosti.

V dnešnej dobe už nemusíte brať so sebou fotoaparát, aby ste mohli robiť dobré fotografie. Každý môže so svojím smartfónom urobiť fotografiu alebo video v okamihu. Vďaka tomu je úložisko vášho smartfónu rýchlo plné. Na prekonanie tohto problému bola vytvorená služba Fotky Google. Vďaka tejto službe môžete ukladať neobmedzené množstvo videí a fotografií. Takto si môžete byť istí, že vaše fotografie sa uložia, a nemusíte sa obávať, že je váš ukladací priestor plný.

Čítajte viac: Čo sú to Fotky Google?

Ukladajte a upravujte fotografie zadarmo

Funkcie Fotky Google

Ukladanie fotografií nie je všetko, čo Fotky Google ponúkajú. Môžete tiež upraviť uložené fotografie. Služba má množstvo možností na retušovanie vašich fotografií. Týmto spôsobom môžete fotografie otáčať a orezávať. Môžete tiež upraviť jas, ostrosť a farbu. Okrem toho môžete napríklad ešte rozšíriť nastavenia jasu a ovládacie prvky farieb pre ešte viac možností. Obsahuje o niečo rozsiahlejšie možnosti prispôsobenia.

Čítajte viac: Upravujte fotografie pomocou týchto bezplatných fotografických programov

Okrem úpravy fotografií existuje ešte veľa ďalších možností. Ľahko sa robí aj prezeranie takzvaných metadát. Toto sú okrajové informácie o vašich fotografiách alebo videách. Metaúdaje zobrazujú informácie, ako napríklad dátum a čas, ako aj nastavenia, ktoré ste použili na vytvorenie fotografie. Môžete tiež zobraziť, kde boli fotografie nasnímané, a zobraziť ich v Mapách Google. Veľmi príjemná funkcia na prezeranie vašej nedávnej prehliadky s umiestnením. Môžete tiež nastaviť obľúbené položky a zdieľať svoje fotografie s ostatnými. Aplikácia Fotky Google dokonca ponúka možnosť automaticky vytvárať obrázky GIF z vašich obrázkov.

Čítajte viac: Ako vyťažiť z Fotiek Google maximum

Vytvárajte obrázky GIF automaticky pomocou Fotiek Google

14 tipov na metadáta vo fotografiách

Cloudové služby

Cloudové služby nie sú dostupné iba pre váš mobil. Existuje veľa ďalších ukladacích služieb. Ak radi pracujete na notebooku alebo počítači, je tiež veľmi dôležité uložiť si súbory. Na to je vhodné využiť cloudovú službu. Takto si môžete byť istí, že k svojim súborom máte vždy a všade prístup a že sú bezpečne uložené.

Toto ponúka naozaj nespočetné množstvo spoločností. Google, Microsoft, Dropbox a mnoho ďalších spoločností má okrem iného takúto službu vo svojom portfóliu. Jeden napríklad ponúka lepšie možnosti zdieľania, druhý vám poskytuje viac úložného priestoru. K akým službám máte prístup, sa líšia jednotlivé platformy. Každá cloudová služba má navyše iný spôsob zhromažďovania a nahrávania súborov.

Čítajte viac: Najlepšie cloudové služby zadarmo

Takto presúvate súbory do cloudovej služby

Ponechajte si staré fotografie

Máte stále staré fotografie a chceli by ste ich tiež uchovať digitálne? Google ponúka riešenie tohto problému v podobe aplikácie Google Photoscan. Táto bezplatná aplikácia pre Android a iOS umožňuje skenovať vaše staré fotografie. Pomocou aplikácie môžete nahrávať fotografie z minulosti pomocou fotoaparátu svojho smartphonu. Aplikácia funguje veľmi dobre s Fotkami Google. Týmto spôsobom môžete okamžite uložiť svoju starú zbierku fotografií do cloudu.

Digitalizujte všetky svoje fotografie pomocou aplikácie Google Photoscan

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found