Ako

Čo by ste mali robiť, ak je váš profil systému Windows poškodený?

Môže sa stať, že sa váš profil systému Windows poškodí. Tu vysvetľujeme, ako vyriešiť problém.

Ak sa vám pri prihlásení zobrazí správa, váš používateľský profil môže byť poškodený. Napríklad môže byť poškodený užívateľský profil, ak antivírusový softvér tretích strán skenuje váš počítač počas pokusu o prihlásenie, ale existujú aj iné príčiny. Prečítajte si tiež: Štandardné spustenie programov v režime správcu.

Keď dostanete takéto upozornenie, môžete urobiť dve veci. Môžete sa pokúsiť opraviť profil alebo môžete vytvoriť nový profil a preniesť všetko z poškodeného profilu do nového profilu.

Poznámka: Nižšie uvedený postup môže viesť k strate údajov, takže predtým, ako budete pokračovať, nezabudnite súbory zálohovať.

Opravte poškodený profil

Niekedy bude váš profil fungovať správne aj po reštartovaní počítača.

Ak nemáte také šťastie, budete musieť počítač spustiť v bezpečnom režime stlačením F8 pred zobrazením loga Windows a na obrazovke Pokročilé možnosti zavedenia možnosť Bezpečnostný mód vybrať.

Po zavedení počítača v bezpečnom režime by ste sa mali nachádzať vo vyhľadávacom paneli regedit napíš a stlačte Zadajte stlačiť. Potom sa načíta editor databázy Registry, kam sa dostanete HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ ProfileList musí navigovať.

Kliknutím na dvojité kliknutie a vyhľadaním používateľského konta, ktorého sa priečinky v zozname týkajú, môžete zistiť ProfileImagePath.

Ak nájdete priečinok poškodeného profilu, dvakrát kliknite na RefCount a Hodnotové údaje na 0 dať. Potom kliknite na Ok. Dvakrát kliknite na Štát, dať Hodnotové údaje na 0 ak nie a klikaj Ok.

Teraz môžete zavrieť Editor databázy Registry a reštartovať počítač. Je pravdepodobné, že sa teraz môžete znova prihlásiť do svojho používateľského profilu.

Vytvorte nový profil

Ak máte v počítači viac ako jeden profil, možno budete môcť na vytvorenie nového používateľského profilu použiť iný profil.

Ak máte iba jeden profil, môžete povoliť skrytý účet správcu kliknutím na vyhľadávacom paneli cmd napísaním a kliknutím pravým tlačidlom myši Príkazový riadok kliknutím a Spustiť ako správca vybrať. Do príkazového riadka zadajte príkaz správca siete / aktívny: áno a stlačte Zadajte. Po reštartovaní počítača sa zobrazí účet správcu.

Prihláste sa do tohto účtu a choďte na Ovládací panel >Používateľské účty a kliknite na Používateľské účty. kliknite na Spravovať iný účet a v prípade potreby zadajte heslo. kliknite na Pridajte nového používateľa v nastaveniach počítača a vytvorte nový účet s iným menom ako je poškodený profil. Tento názov môžete neskôr zmeniť. Potom reštartujte počítač.

Teraz je čas skopírovať súbory z poškodeného profilu do nového profilu. Prihláste sa ako správca a zadajte Prieskumník do C: \ Používatelia a otvorte priečinok poškodeného profilu. Skopírujte obsah priečinka Dokumenty a všetko, čo chcete zachovať, v zodpovedajúcich priečinkoch v priečinku nového profilu.

Teraz môžete reštartovať počítač a prihlásiť sa do nového profilu.

Poškodený profil neodstraňujte, kým si nebudete stopercentne istí, že všetko, čo chcete zachovať, sa skopíruje alebo inak zálohuje do priečinka nového profilu.