Ako

Účet na Facebooku je zablokovaný? Takto postupujete!

Ak sa nebudete správať podľa pravidiel Facebooku, môže platforma sociálnych médií rozhodnúť o zablokovaní vášho účtu. Čo sa stane v takejto situácii? Máte stále prístup k svojim údajom? A je možné zrušiť blokádu?

Autonómne

Skutočnosť, že Facebook nie je nič iné ako veľký web, je v skutočnosti dosť veľkým problémom. Pretože Facebook je obrovský, v spoločnosti existujú milióny záujmov a teoreticky je zodpovedný iba jeden muž: Marck Zuckerberg. To znamená, že nad Facebookom nie je žiadny orgán, ktorý by mohol spoločnosť prinútiť k opätovnej aktivácii blokovaného účtu, koniec koncov, sám Facebook rozhoduje, čo robiť s používateľmi v jeho sieti.

Teoreticky by ste mohli uviesť prípad rasizmu alebo inej formy diskriminácie alebo podľa zákona o ochrane údajov môžete požiadať Facebook, aby vám dal vedieť, prečo bol váš účet zablokovaný, ale je pravda, že to je všetok čas a energia ( a peniaze) a je veľmi pochybné, či s nimi niekedy niečo dosiahnete.

Ste navždy zablokovaní

Keď na Googli hľadáte veci, ktoré môžete robiť, keď je váš účet zablokovaný, často si prečítate, že zablokovaný účet už nikdy nebude možné znova aktivovať. To je absolútne nepravdivé. Jediné, čo platí pre Facebook, je, že odstránený účet nie je možné nikdy získať, ale odstránenie je niečo, čo robíte sami.

Faktom však je, že Facebook je v prípade blokovaných účtov dosť strnulý. Spoločnosť vám často ani nedá vedieť, prečo ste boli zablokovaní, iba preto, že ste porušili podmienky používania (čo sa dá ľahko urobiť prostredníctvom nainštalovanej aplikácie, ktorá vám poskytla prístup k vášmu účtu).

Škaredé je, že porušovanie pravidiel Facebookom sa považuje za také vážne, že vám už nie je dovolené vytvárať nový účet. Stručne povedané, stojí za to blokádu aj tak napadnúť, aj keď sú vaše šance malé, v závislosti od „porušenia“.

Sťažujte sa, kňučte, namietajte

Blokovanie vášho účtu na Facebooku zvyčajne nie je dočasné, inými slovami, ak neurobíte nič, váš účet zostane zablokovaný a bude časom vymazaný. Existuje stránka, ktorú môžete navštíviť, keď bol váš účet uzamknutý, čo je prvý krok, ktorý by ste mali podniknúť, aby ste sa uistili, že ste sa vydali oficiálnou cestou predtým, ako sa vydáte na iné trasy.

Zvyčajne dostanete odpoveď z Facebooku do niekoľkých dní, ale zriedka bude táto odpoveď „prepáčte, váš účet je späť“. Spravidla vám bude nasmerovaný nezmyselný štandardný e-mail, ale veľmi často môže stačiť na oživenie vášho účtu (v prípade menšieho porušenia).

Ak sa týmto spôsobom už ďalej nedostanete, je čas ďalej sa stupňovať. Uvoľnite sa na sociálnych sieťach, ako je Twitter (nie urážlivým spôsobom, ale opakovane požiadajte o spätnú väzbu a konštruktívne sa sťažujte), a neustále posielať správy z Facebooku, kým sa niekam nedostanete. Nakoniec, najskôr sa obslúži ťažký zákazník. Je to naozaj jediný spôsob, ako mať vôbec šancu na obnovenie účtu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found