Preskúmanie

Spybot Anti-Beacon 1.5 - Zastavte zberateľské šialenstvo spoločnosti Microsoft

Spoločnosť Microsoft poskytla systému Windows rôzne pomôcky, pomocou ktorých spoločnosť tvrdí, že zhromažďuje anonymné údaje používateľov. Nemáte náladu na také praktiky Veľkého brata? Nástroj Spybot Anti-Beacon jedným ťahom zakáže všetky pochybné funkcie sledovania systému Windows.

Spybot Anti-Beacon 1.5

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.safer-networking.org 7 Skóre 70

  • Pros
  • Vypnite funkcie sledovania
  • Ľahko sa používa
  • Prenosná verzia
  • Negatíva
  • Žiadne upozornenie na zálohovanie

Od zavedenia Windows 7 operačný systém Microsoftu zhromažďuje pomerne veľa používateľských údajov. Pod kapotou je aktívny všetok sledovací softvér, pričom spoločnosť Microsoft pravidelne pridáva nové sledovacie funkcie prostredníctvom služby Windows Update. Podľa americkej softvérovej spoločnosti sa to týka hlavne diagnostických údajov o prevádzke operačného systému. Vďaka týmto informáciám sa spoločnosť Microsoft snaží vylepšiť svoje produkty. Je nepríjemné, že ako používateľ nemáte v nastaveniach možnosť zastaviť zhromažďovanie údajov. Vyžaduje to nástroje, ako je napríklad tento od Spybotu. Prečítajte si tiež: Ako sprísniť nastavenia súkromia systému Windows 10.

Vypnite funkcie sledovania

Tí, ktorí chcú používať Spybot Anti-Beacon, si môžu vybrať z dvoch možností. Okrem inštalačnej verzie je k dispozícii aj mobilné vydanie. Posledná uvedená možnosť je užitočná napríklad pre použitie z USB kľúča. Po inštalácii sa zobrazí prehľad, ktoré sledovacie funkcie môžete blokovať. Týka sa to napríklad rôznych telemetrických služieb, s ktorými Microsoft zhromažďuje údaje. Aplikáciám tiež bránite v používaní vášho reklamného ID na poskytovanie prispôsobených reklám. kliknite na Imunizovať zablokovať všetky sledovacie funkcie. Akonáhle sú všetky pruhy zelené, už vás nebudú obťažovať zvedavé pohľady. Skrz Vrátenie späť v prípade potreby vráťte túto akciu späť.

Zmeny v registri

Na pozadí robí Spybot Anti-Beacon niekoľko zmien v registri. Stačí kliknúť na Šoumožnosti zistiť, ktoré kľúče registra boli upravené. Je zvláštne, že program nikde nevaruje svojich používateľov pred vytvorením zálohy. Zmeny v registri vždy zahŕňajú riziká. Môžete tiež skontrolovať a zrušiť začiarknutie konkrétnych funkcií sledovania. Vezmite tiež kartu Voliteľné proste stále choď. Tu sa môžete vyhnúť ešte ďalším praktikám Big Brother, vrátane zbierkových predmetov od Cortany, OneDrive a Bing. Kliknite za požadované možnosti Podať žiadosť. Majte na pamäti, že niektoré časti už nebudú fungovať.

Záver

Spybot Anti-Beacon je skvelé riešenie, vďaka ktorému budete mať všetky funkcie sledovania systému Windows neustále pod kontrolou. Programu však chýbajú potrebné informácie. Napríklad nie je okamžite jasné, či tento nástroj vykonáva zmeny v registri a aké sú riziká. Našťastie môžete všetky úpravy ľahko vrátiť späť, ak systém neočakávane narazí na problémy.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found