Preskúmanie

Wiko WIM - duálny fotoaparát, dvakrát tak dobrý

Wiko WIM (na názov si nemôžeme zvyknúť) je prvý drahý telefón od výrobcu, ktorý vždy vyrábal dobré lacné zariadenia s Androidom. Wiko sa podarilo zostrojiť veľmi solídny telefón strednej triedy, s ktorým môžete robiť hlavne nádherné selfie.

Wiko WIM

cena

€ 399,-

Obrazovka

5,5 ”, amoled, full hd

OS

Android 7.1

procesor

2,2 GHz (ARM Cortex-A53)

Baranidlo / Sklad

4 GB / 32 alebo 64 GB (rozšíriteľné)

Batéria

3 200 mAh

fotoaparát

13 megapixelov, dvojitý (zadný), 16 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť

4G (lte), bluetooth 4.1, wifi, gps, NFC

Formát

75,2 x 156,2 x 7,9 mm

Váha

160 gramov

Iné

Skener odtlačkov prstov, rozpoznávanie hlasu

Webová stránka

wikomobile.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Rozpoznávanie hlasu
  • Prémiový vzhľad
  • Selfie fotoaparát
  • Negatíva
  • Fotoaparát (v tme)
  • Bloatware

Wiko bola vždy skvelá, aj keď trochu zvláštna značka telefónu pre tých, ktorí chceli dobrý smartphone za málo peňazí. Vďaka WIM sa teraz francúzska spoločnosť snaží posunúť o niečo viac do vyššieho segmentu, a to funguje úžasne dobre! Veľký telefón so svetlou obrazovkou, snímačom odtlačkov prstov a pozoruhodným duálnym fotoaparátom na zadnej strane stojí za vyššiu cenu 399 EUR.

Podobnosť OnePlus

Wiko WIM vyzerá prémiovo a veľmi sa podobá novým zariadeniam OnePlus, aj keď je zadná strana vyrobená z plastu a telefón je o niečo hrubší a ťažší. 5,5 "Full-HD AMOLED obrazovka vyzerá prekvapivo dobre (aj na slnku) a snímač odtlačkov prstov je rýchly. Telefón navyše na odomykanie využíva rozpoznávanie hlasu, čo prekvapivo dobre funguje. Wiko používa holú verziu systému Android, ale je má na sebe niekoľko zvláštnych a zdanlivo zbytočných aplikácií, napríklad „čistiace prostriedky“, ktoré podľa nás nemali byť potrebné.

Dobré selfie

Spoločnosť Wiko venovala duálnemu fotoaparátu veľkú pozornosť, je však trochu sklamaním. Duálny fotoaparát by mal fungovať mimoriadne dobre v tme, ale to je sklamanie: obrázky sú zrnité a málo farebné. Čo je veľmi dobré: nádherný 16-megapixelový selfie fotoaparát, pomocou ktorého môžete snímať jasné a farebné autoportréty. V niektorých bodoch si môžete všimnúť, že tento telefón patrí do strednej triedy: niekedy je dosť pomalý (najmä fotoaparát), a najmä v tme, fotoaparát ešte stále ostáva na mnohých miestach. Tiež trvalá výzva na vytvorenie účtu Wiko je dosť nepríjemná, ale celkovo je to malé pivo. Wiko WIM je skvelý telefón, a hoci je 399 EUR, - oveľa drahší, ako sme zvyknutí od tohto výrobcu, nie je to ani cent.

Záver

Wiko WIM je prekvapivo dobrý telefón s vyššou cenou, ako sme od spoločnosti zvyknutí, ale ktorá nie je vôbec príliš vysoká. Nie je to najlepšia kúpa (existujú čínske telefóny s lepšími špecifikáciami) a vzhľad WIM nemusí okamžite upútať pozornosť, ale ak hľadáte telefón v rámci tohto rozpočtu, je to viac než dobré.