Preskúmanie

Usenet Collector 1.1.45

SpotGrit, Spotnet a SpotLite používajú rovnakú databázu. Tvorcovia Usenet Collector sa odvážili založiť vlastnú databázu. Dúfajme, že to otvorí dvere pestrejšej ponuke na portáli Usenet. Ak ste si s programom našli pekné miesto, môžete si jednoducho stiahnuť súbor .nzb pomocou externého vyhľadávacieho nástroja.

Aby sme zostali mimo rúk nadácie BREIN, nemá Usenet Collector pevné miesto na stiahnutie. Nájdenie vhodného umiestnenia na stiahnutie programu trvá chvíľu. Za týmto účelom môžete navštíviť usenet. Okrem toho existuje niekoľko webových stránok, ktoré ponúkajú inštalačný súbor. Program musíte spustiť ako správca. Ak nie, uvidíte iba informačnú obrazovku. Tento freeware nemôžete používať bez údajov zo servera správ. Je to tak preto, že Usenet Collector sa pripája k usenet na načítanie údajov z databázy.

Stiahnite si spoty

Plusom je, že vývojári vysvetľujú každý krok úhľadne a robia všetko veľmi zrozumiteľným. Sami si nastavíte požadovanú retenciu. Týmto spôsobom program ukladá miesta, ktoré nie sú príliš staré pre použitý server správ. Bohužiaľ nie sme schopní načítať údaje databázy cez pripojenie SSL. To išlo dobre s nezabezpečeným pripojením. Podrobnosti o mieste sú viditeľné po dvojitom kliknutí na názov. Používatelia tu môžu tiež zanechať komentár. Samotný Usenet Collector neponúka funkciu sťahovania súborov nzb, ale využíva na to externé vyhľadávače. Súbory si potom môžete stiahnuť pomocou vhodného programu na stiahnutie, napríklad SABnzbd alebo GrabIt. K dispozícii je tiež rozsiahla funkcia vyhľadávania a miesta môžete hodnotiť ako obľúbené. Nakoniec môžete ľahko upraviť filtre.

Ak chcete používať nástroj Usenet Collector, potrebujete prístup na server správ.

Pár výsmechov

Usenet Collector je sám o sebe príjemnou alternatívou k známym variantom Spot. Program je veľmi užívateľsky príjemný. Na rozdiel od Spotnetu navyše nespôsobuje žiadne oneskorenie pri rolovaní sekciami. Komunita bohužiaľ nie je (zatiaľ) natoľko rozsiahla, aby hovorila o plnohodnotnej alternatíve. Vysmievačov je jednoducho príliš málo. Okrem toho mu chýba vlastná funkcia sťahovania, ktorá by konkurovala programom SpotGrit a Spotnet.

V databáze Usenet Collector je bohužiaľ stále málo miest.

Usenet Collector 1.1.45

Freeware

Jazyk Holandsky hovoriaci

Stiahnuť ▼ 1,73 MB

OS Windows XP / Vista / 7

Tvorca Neznáme

Rozsudok 6/10

Pros

Veľmi užívateľsky prívetivé

Holandské vysvetlenie

Negatíva

Pár výsmechov

Žiadne pevné umiestnenie pre sťahovanie

SSL nefunguje správne

Žiadna funkcia sťahovania

Bezpečnosť

Dávaj pozor: 1 zo 43 antivírusových programov vidí v inštalačnom súbore niečo podozrivé. Ale pretože je to len jeden, máme podozrenie, že ide o falošne pozitívny (alias falošne pozitívny). Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com.