Preskúmanie

G Data Internet Security 2018

Je to už nejaký čas, čo produkt G Data dostal samostatnú kontrolu. Zmeny v produktoch sú zvyčajne obmedzené a firemná kultúra v Porýní neprispieva k zvýšeniu pozornosti. Robiť správne veci jasne má v spoločnosti G Data prednosť pred „bezpečnostným blingom“. To sa určite javí ako dobrý prístup, pokiaľ ide o bezpečnosť, ale stačí to na to, aby ste čelili všetkým dnešným hrozbám? Testujeme G Data Internet Security 2018.

G Data Internet Security 2018

cena

39,95 € (1 ks, 1 rok), 79,95 € (5 ks, 1 rok)

Jazyk

Holandsky

OS

Windows 7/8 / 8.1 / 10

Webová stránka

www.gdata.nl 8 skóre 80

  • Pros
  • Zvýšená bezpečnosť
  • Zálohovací softvér
  • Negatíva
  • Neexistuje automatické zálohovanie
  • Žiadne bezplatné zálohovanie v cloude

Spoločnosť G Data sľubuje so svojimi antivírusmi, internetovou bezpečnosťou a celkovou bezpečnosťou 2018 „lepší výkon a maximálnu ochranu pred ransomvérom“. V spoločnosti G Data sú tieto výkony vždy dobré, nikdy však nie špičkové. V najnovšom teste odolnosti AV-Test vytrvalosti balíkov Internet Security sa spoločnosť G Data umiestnila na siedmom mieste v poli s osemnástimi účastníkmi, ale za šiestimi konkurentmi s dokonalým skóre 6,0. Jedným z nich bol Bitdefender, ktorého spoločnosť G Data používa anti-malware engine ako druhý skenovací engine vo svojich produktoch. Ale to boli výsledky so staršími verziami G Data. Vo verziách 2018 bolo vylepšené ovládanie ransomvéru; sám o sebe sa označuje ako antivírus novej generácie. Kombinuje staré techniky, ako je staromódne skenovanie, s kontrolou správania a ochranou pred zneužitím.

Detekcia šifrovania

Monitoruje sa anomálne správanie, napríklad hromadné šifrovanie súborov. V auguste dosiahla spoločnosť G Data dvakrát 100% ochranu pred novými hrozbami (nula dní) a najrozšírenejšími vírusmi v tom čase. Takže sľubné zlepšenie. Minimálne rovnako dôležitá je pri ransomvéri obnova. Potom je zálohovanie dôležité, a preto G Data už ponúka svoj vlastný zálohovací program v balíku Internet Security. Vďaka tomu je možné zálohovať na Dropbox, Disk Google a nemecký TeamDrive. G Data a TeamDrive bohužiaľ neponúkajú bezplatné úložisko: musíte platiť od prvého bitu. Úložisko na Dropboxe a na Disku Google je samozrejme zadarmo. Ak chcete zálohovať na nas alebo lokálny disk alebo ak chcete zálohovanie zautomatizovať, je potrebná rozsiahlejšia funkcia zálohovania aplikácie G Data Total Security. Posledná zmienka je najmä neúspech, pretože automatické zálohovanie ponúka najlepšiu šancu na obnovenie posledných údajov po útoku ransomvérom. Skutočnosť, že to nie je možné aj v prípade internetovej bezpečnosti, je výberom G Data, ktoré sú sklamaním.

Záver

G Data Internet Security nie je najkomplexnejším bezpečnostným balíkom svojho druhu a iba nedávno dosiahol najvyššie skóre v oblasti bezpečnosti. Zároveň je užívateľsky prívetivý a je nabitý možnosťami doladenia prevádzky. Nemyslíme si, že je to dobrá voľba v oblasti internetovej bezpečnosti.