Preskúmanie

Windows Live Essentials 2011

Po mnohých mesiacoch v beta fáze bola začiatkom októbra konečne vydaná oficiálna verzia Windows Live Essentials 2011 (Wave 4). Veľmi kompletný balík obsahuje aktualizované verzie aplikácií Messenger, Mail, Photo Gallery, Movie Maker, Family Safety, Writer a Mesh.

Chatujte, e-maily, blogujte, upravujte fotografie a videá, nechajte svoje deti bezpečne surfovať, synchronizujte dokumenty medzi rôznymi počítačmi ... v zásade to všetko môžete urobiť pomocou tejto bezplatnej softvérovej sady od spoločnosti Microsoft. V rôznych programoch Windows Live Essentials 2011 je samozrejme niekoľko inovácií. Napríklad Messenger sa stal oveľa rýchlejším, čo sa týka prihlásenia, aj videohovoru. Nevýhodou je, že už nie je možné zmeniť názov vášho četu. Teraz musíte použiť svoje skutočné meno a meno. Dôvodom je okrem iného integrácia s externými službami, ako sú Facebook a LinkedIn. Aj tak si meníte meno? Toto meno potom môžete vidieť aj v službách Hotmail a SkyDrive.

Taktiež bola dôkladne prepracovaná fotogaléria. Vylepšené vyhľadávacie funkcie a rozpoznávanie tváre určite ocenia. Nie vždy však funguje takzvaný nástroj Photo Fuse na získanie lepších skupinových fotografií. Je užitočné, že upravené obrázky môžete nahrávať priamo na Facebook, Flickr alebo SkyDrive. V programe Windows Live Movie Maker môžete svoje videá zverejňovať aj na stránkach YouTube alebo Facebook. Okrem toho sa program na úpravu videa oveľa ľahšie používa a podporuje vyššie bitové rýchlosti.

Teraz môžete film zverejniť priamo z aplikácie Movie Maker na Facebook alebo YouTube.

Pre poštového klienta Windows Live Mail neexistujú žiadne zásadné rozdiely. Teraz je možné odoslať niekoľko fotografií súčasne vo forme takzvaného fotoalbumu.

Fotoalbumy v službe Mail sú nádherné a užitočné.

Ukázalo sa, že vlastná blogovacia služba spoločnosti Microsoft nie je veľmi populárna, a tak sa výrobca softvéru rozhodol ukončiť Live Spaces. Blogovací nástroj Writer je teraz prepojený s WordPress a my mu môžeme len tlieskať.

Windows Live Sync, aplikácia na synchronizáciu súborov medzi rôznymi počítačmi, sa bude v Essentials 2011 nazývať Mesh. Tento program umožňuje na synchronizáciu údajov použiť až 5 GB SkyDrive.

Rodičia, ktorí chcú nechať svoje deti bezpečne surfovať, tak môžu urobiť prostredníctvom služby Family Safety. Ani tu nie sú žiadne výrazné inovácie.

Veľkou výhodou bezplatného balíka „základného“ softvéru, ktorý spoločnosť Microsoft ponúka, je to, že si môžete presne vybrať, ktoré časti chcete nainštalovať. Ak nepotrebujete Messenger alebo Writer, jednoducho si tieto programy nemusíte inštalovať. Ale to bolo samozrejme aj v prípade predchádzajúcich verzií.

Nie pre XP

Spoločnosť Microsoft uvedie na trh iba túto verziu z roku 2011 a prinesie systémy Windows Vista a 7. Spoločnosť Microsoft - na zlosť mnohých používateľov - už oznámila, že ukončí podporu teraz desaťročného operačného systému XP. Takže každý, kto stále chce používať Essentials vo Windows XP, bude musieť spustiť starú verziu.

Windows Live Essentials 2011

Freeware

Jazyk Holandsky

Stiahnuť ▼ cca 156 MB (ak sú nainštalované všetky komponenty)

OS Windows Vista / 7

Požiadavky na systém Pentium 4, 1 GB RAM

Tvorca Microsoft

Rozsudok 8/10

Pros

Šikovné novinky

Celý set

Sami sa rozhodnite, čo nainštalujete

Negatíva

Nie pre Windows XP