Ako

Takto funguje digitálna výveska Padlet

Organizácie často vešajú celé steny plné nápadov, ktorými zamestnanci prispievajú počas brainstormingu. Nemusíte však obetovať ani centimeter svojej steny, keď s Padlet digitálne uplatníte túto techniku ​​tvorivosti. Navyše si môžete vymieňať nápady s ostatnými z pohodlia domova alebo dokonca z vlaku.

Krok 1: Prihláste sa

Padlet je bezplatný nástroj zameraný na spoluprácu s kolegami, členmi tímu, rodinou alebo spolužiakmi. Padlet je navyše webová stránka, aplikácia pre iOS, Android a Kindle a rozšírenie pre Chrome súčasne. Zaregistrujete sa pomocou svojej e-mailovej adresy, účtu Google alebo Facebook. Ak ste si vytvorili účet a ste prihlásení, môžete na svojej digitálnej výveske pracovať všetkými týmito spôsobmi. Základné členstvo je bezplatné. To vám umožní spravovať 3 vývesky (bločky), ktoré podporujú súbory do 10 MB. Pro verzia stojí približne 7,50 eura a s ňou môžete spravovať neobmedzený počet padletov a spracovávať súbory až do 250 MB.

Krok 2: Spracovanie

Potom môžete vytvoriť prvý digitálny post-it. Padlet poskytuje sadu šablón, vďaka ktorým bude váš tok nápadov vyzerať tiež pekne. Vankúšiky sú a zostanú veľmi prispôsobiteľné. Umiestnite nadpis, text a je možné pridať rôzne typy príloh. Môžu to byť napríklad webové obrázky, vaše vlastné fotografie, videá, dokumenty Word a PDF. Na plátno je dokonca možné kresliť aj z voľnej ruky. Vo verzii pro môžete tiež zverejňovať hlasové záznamy alebo videozáznamy pomocou mikrofónu a webovej kamery. Po zverejnení položky ju môžete zdieľať s ostatnými prostredníctvom odkazu. Ak im udelíte povolenie, môžu položky tiež pridať do vašej podložky.

Krok 3: Zdieľajte

Pad môžete zdieľať pomocou šípky vpravo hore. Ak zdieľate schránku ako celok, bude exportovaná ako súbor PDF, obrázok, Excel alebo CSV. Pad môžete dokonca vytlačiť. Alebo len zdieľajte odkaz do schránky, aby ostatní mohli pokračovať v práci na rovnakom plátne. Na výveske môžete poskytnúť heslo a určiť, kto aké povolenia získa. Existuje dokonca možnosť „vložiť“ vývesku na webovú stránku, aby sa tam zobrazovala naživo. A nakoniec môžete vygenerovať qr kód, vďaka ktorému sa corkboard objaví po naskenovaní tohto kódu pomocou fotoaparátu vášho smartphonu.