Preskúmanie

Sony HT-MT500 - všestranný barytón

Keď uvažujete o soundbare, myslíte si na reproduktor v tvare lišty, ktorý reprodukuje zvuk vašej televízie. Sony HT-MT500 túto definíciu spĺňa, ale soundbar japonského technologického giganta dokáže tiež oveľa viac. Bolo nám povolené poskytnúť spoločnosti Sony HT-MT500 televíziu.

Sony HT-MT500

cena

450 eur

Moc

155 Watt

Zosilňovač 2,1 kanálový S-Force Pro Front Surround so synchronizáciou A / V

Pripojiteľnosť

USB, analógové, optické, ethernetové, HDMI-ARC, NFC

Streaming

Bluetooth s LDAC, AAC a SBC, Chromecast, Spotify Connect

Rozmery

Soundbar: 500 x 64 x 110 mm, Subwoofer: 95 x 383 x 380 mm (Š x V x H)

Váha

Soundbar: 2 kg, Subwoofer: 6,6 kg

Farba

čierna

Iné

Zvukové profily, diaľkové ovládanie, tlačidlá citlivé na dotyk

Webová stránka

Sony.nl 7 Skóre 70

  • Pros
  • Zvukové pole
  • Kompaktný s bezdrôtovým subwooferom
  • Mnoho možností pripojenia a streamovania
  • Negatíva
  • Kábel HDMI nie je súčasťou dodávky
  • Basa tiež prítomná

Sony HT-MT500 je kompaktný soundbar so samostatným bezdrôtovým subwooferom. To znamená, že sa subwoofer pripojí k soundbaru bezdrôtovo, keď ho zapojíte do zásuvky. Subwoofer je dostatočne kompaktný na to, aby sa dal umiestniť pod pohovku alebo vedľa televízneho nábytku, samotný soundbar je dostatočne plochý na to, aby sa dal umiestniť pred väčšinu televízorov bez blokovania infračerveného signálu. Ak je to váš prípad, IR zosilňovač môžete kedykoľvek aktivovať v nastaveniach.

Inštalácia

Po pripojení soundbaru k televízoru pomocou priloženého optického kábla môžete zariadenie HT-MT500 používať priamo. V tomto režime určujete hlasitosť zvukového panela pomocou diaľkového ovládača. Reproduktory a ovládanie hlasitosti televízora sú v mnohých prípadoch vypnuté, keď v nastaveniach televízora vyberiete optický výstup ako zvukový výstup. Pomocou diaľkového ovládača a tlačidiel citlivých na dotyk na soundbare môžete prepínať medzi rôznymi zvukovými režimami, ktoré soundbar ponúka. Pokiaľ soundbar nie je pripojený k vašej domácej sieti, budete obmedzený na bluetooth a optické pripojenie k televízii.

Ak chcete zo zariadenia Sony HT-MT500 vyťažiť maximum, musíte si soundbar pripojiť k domácej sieti. Urobíte to pripojením zvukového panelu k televízoru pomocou rozhrania HDMI. Po prepnutí na vstup HDMI, ku ktorému je pripojený zvukový panel, sa na obrazovke televízora zobrazí ponuka nastavení. Táto ponuka vás prevedie postupom pripojenia zvukového panela k domácej sieti. Je len potrebné zvoliť správnu WiFi sieť a zadať heslo. Keď to urobíte, môžete používať Spotify Connect a vstavaný Google Chromecast. Chromecast v modeli HT-MT500 je možné prepojiť s inými Chromecastmi a vytvoriť skupiny pre zvuk viacerých miestností. Takto sa soundbar stane súčasťou vášho multiroom systému a môžete využiť schopnosť Sony HT-MT500 zaplniť celú obývaciu izbu obľúbenou hudbou.

Ak váš televízor podporuje HDMI-ARC, máte možnosť odoslať zvuk z televízora do soundbaru pomocou kábla HDMI. S týmto pripojením môžete na určenie hlasitosti jednoducho použiť diaľkové ovládanie televízora. V okamihu, keď použijete HDMI-ARC, soundbar sa tiež automaticky prepne do režimu TV, keď zapnete televízor. Spoločnosť Sony, bohužiaľ, nedodáva kábel HDMI so soundbarom, takže zo soundbaru nemôžete okamžite dostať všetko, ak nemáte na dosah ruky ďalší kábel HDMI.

Zvukové pole

Príjemnou vlastnosťou modelu Sony HT-MT500 je možnosť upraviť zvukový profil soundbaru. To je možné pri prehrávaní zvuku z televízora a pri používaní Spotify Connect. Môžete si vybrať medzi Standard (vhodný pre väčšinu programov), Clear (ideálne na zvýraznenie vokálov), Movie (veľa basov a veľmi široká reprodukcia zvuku), Music (vyvážená so silnejším stredným a nízkym rozsahom), Sport (najmä komentár) a zvuk publika) a Game (zmyselný zvuk s množstvom basov).

Profily Standard, Clear a Sport sa príliš nelíšia a sú vhodné najmä pre talk show a iné talk show. Režim Film a hra dodal basom taký impulz, že vokálne zvuky takmer úplne zmizli, zatiaľ čo televízny nábytok sa vďaka subowooferu takmer pohnul. Pri použití zabudovaného zariadenia Google Chromecast sa zvukový panel prepne do režimu Hudba, ktorý si vďaka vyváženej reprodukcii so silným stredným rozsahom zachováva svoje meno. V okamihu, keď odošlete hudbu zo služby Spotify cez Chromecast do zariadenia Sony MT-HT500, poskytuje v televízii viac informácií ako pri použití Spotify Connect. Uvidíte tak obal albumu a Behind the Lyrics.

Diaľkovým ovládaním môžete prepínať medzi spomínanými profilmi a môžete určiť prítomnosť subwoofera. Pretože aj v štandardnom režime bolo stále dosť basov, dychtivo sme využili túto možnosť, aby bola bežná televízia zrozumiteľná. Môžete tiež zvoliť Clear Audio +, kde soundbar zvolí správny profil na základe zvuku. Prepínanie medzi vstupmi je možné vykonať pomocou diaľkového ovládača, ale tiež prostredníctvom sprievodnej aplikácie Sony Music Center pre Android a iOS. Soundbar je našťastie dosť inteligentný na to, aby ste často nepotrebovali diaľkové ovládanie ani aplikáciu. Pri výbere Sony HT-MT500 zo zoznamu zariadení Spotify Connect sa soundbar prepne priamo na Spotify Connect, zatiaľ čo soundbar sa pri zapnutí televízie prepne do režimu TV rovnako ľahko. Aplikácia tiež umožňuje prehrávať miestnu hudbu a hudobného fanatika poteší správa, že model Sony HT-MT500 podporuje aj zvuk vo vysokom rozlíšení.

Pozor

V nastaveniach zvukového panela bola predvolene povolená možnosť škálovať zvuk na zvuk vo vysokom rozlíšení. To spôsobilo určité oneskorenie, takže zvuk a obraz už neboli synchronizované. Ak nie je možné na televízore upraviť toto oneskorenie, vypnite túto funkciu. Po vypnutí tejto funkcie sme si všimli, že nadmerné basy v režime Standard takmer úplne zmizli a zvukový obraz ako celok sa stal oveľa vyváženejším.

Záver

Sony HT-MT500 ponúka veľa možností pripojenia a napriek svojej veľkosti má dostatok zvuku pre priemernú obývaciu izbu. Vďaka prítomnosti Spotify Connect, Google Chromecastu a podpore zvuku vo vysokom rozlíšení osloví soundbar aj hudobných fanatikov. Chcete vytvoriť svoj soundbar ako súčasť svojej hudobnej inštalácie a nemyslíte si, že je problém s voľnými basmi? Potom určite stojí za zváženie Sony HT-M500.