Ako

Nastavte Sonos ako predvolený reproduktor pre Google Home

V poslednej dobe je možné nastaviť reproduktor Sonos ako predvolený reproduktor pre Google Home, Google Nest Mini a Google Nest Hub. Nech sú reproduktory Google akokoľvek dobré, nedokážu reprodukovať skutočne kvalitnú hudbu. Takže ak máte doma reproduktor Google Home alebo Nest a chcete, aby odteraz prehrával hudbu cez reproduktory Sonos, čítajte rýchlo ďalej.

Už nejaký čas je možné nastaviť ďalší reproduktor ako predvolený pre vaše reproduktory Google Home alebo Nest v domácnosti. Doteraz nebolo možné na tento účel použiť reproduktory spoločnosti Sonos, to sa však nedávno zmenilo. Zistenie a vyskúšanie, ktoré reproduktory je alebo nie je možné nainštalovať, chvíľu trvá. Môžete však použiť aspoň hry Sonos Play: 5, Sonos One, Sonos Beam a Sonos Move.

Nastavte reproduktor Sonos cez Google Home

Našťastie je proces párovania celkom jednoduchý. Potrebujete: aplikáciu Google Home, reproduktor Home alebo Nest a samozrejme reproduktor od spoločnosti Sonos. V aplikácii Google Home prejdete na inteligentný reproduktor, od ktorého chcete odteraz prehrávať hudbu prostredníctvom produktu Sonos. Vpravo hore uvidíte ikonu ozubeného kolieska. Ak na to kliknete, môžete sa na ďalšej obrazovke posúvať nadol, kým sa nezobrazí nadpis Predvolený hudobný reproduktor. Keď na ňu znova klepnete, zobrazí sa zoznam dostupných reproduktorov. Uistite sa, že je Sonos v tom čase už zapnutý.

Hneď ako je reproduktor zapnutý a v režime vyhľadávania, párovanie môže začať. Ak všetko pôjde dobre, mali by ste Sonos vidieť v zozname dostupných reproduktorov. Párovanie dokončíte klepnutím na reproduktor. Asistent Google dáva signál, keď všetko dopadlo dobre, takže to majte na pamäti. Počuli ste potvrdenie? Dobre! Potom sa uistite, že daný reproduktor Sonos je vždy zapnutý, keď chcete prehrávať hudbu, a že dáte povel reproduktoru Google Home alebo Nest, aby prehral hudbu.

Skvelé na tejto integrácii je, že reproduktory Symfonisk od spoločnosti Ikea je možné zvoliť rovnako ako reproduktory pre hudbu. Je to preto, že Ikea pracovala na reproduktoroch spolu so Sonosom, a preto zdieľajú základnú technológiu.