Ako

15 najlepších rozšírení pre Google Chrome

Prehliadač Google Chrome si pamätá vaše nastavenia a obľúbené webové stránky na všetkých vašich počítačoch. Prehliadač sa tiež automaticky aktualizuje na pozadí. Teraz sa zameriavame na inú oblasť: veľa rozšírení, pomocou ktorých si môžete prehliadač úplne prispôsobiť. Uvádzame zoznam 15 najlepších rozšírení.

Nainštalujte si rozšírenia Chrome

Všetky rozšírenia pre Google Chrome nájdete tu. Zadajte názov rozšírenia ako vyhľadávací dopyt a kliknite na ikonu Zadarmo / Pridať.

Po inštalácii sa väčšina rozšírení zobrazuje v pravom hornom rohu obrazovky. Kliknutím pravým tlačidlom zobrazíte ďalšie nastavenia. Niektoré rozšírenia (stále) zobrazujú na paneli s adresou ikonu, kde môžete vyhľadávať alebo zadávať webové adresy.

Priestor v prehliadači Google Chrome pre ikony rozšírení je obmedzený (rovnako ako v systémovej lište v pravom dolnom rohu obrazovky). Dostupné miesto môžete roztiahnuť posunutím kurzora myši úplne vpravo od panela s adresou, kým sa nezmení na dvojitú šípku. Teraz kliknite ľavým tlačidlom myši, aby ste zväčšili priestor a zobrazili (viac) ikon rozšírenia.

Zväčšite alebo zmenšite priestor pre ikony rozšírení.

Tip 01: Save my Tabs

Ak máte otvorených veľa kariet, je ťažké odísť od počítača alebo vypnúť zariadenie. Vďaka Save my Tabs je to možné. Kliknite na rozšírenie a uložte všetky svoje karty naraz pomocou Uložiť. Uložiť moje karty uloží všetky otvorené karty ako záložky. V prípade potreby najskôr vytvorte samostatný priečinok, napríklad s dnešným dátumom.

Tip 01 Uložiť moje karty uloží všetky otvorené karty ako záložky, prípadne do vlastného priečinka.

Tip 02: Moje povolenia

Väčšina ľudí používa viac sociálnych sietí a cloudových služieb, ktoré môžu, ale nemusia byť navzájom prepojené. Myslite na Gmail, Hotmail, Dropbox, SkyDrive, Facebook a LinkedIn. Ak prepájate služby, musíte na to dať povolenie. Často to ide tak rýchlo, že po chvíli netušíte, čo spolu „visí“. Rozšírenie My Permissions Cleaner podporuje všetky hlavné cloudové služby a sociálne médiá. Čistič mojich povolení poskytuje prehľad vašich udelených povolení a varuje, ak sa tu niečo zmení.

Tip 02 Čistič mojich povolení podporuje všetky sociálne siete a cloudové služby a pozorne sleduje vaše povolenia.

Tip 03: AdBlock

Reklama a internet sú neoddeliteľne spojené. Na mnohých webových stránkach ste bombardovaní bannermi, textovými reklamami a inými reklamami (či už personalizovanými alebo nie). Vďaka AdBlocku sa ho môžete zbaviť naraz! Prípona blokuje (takmer) všetko automaticky. Webové stránky vyzerajú vďaka AdBlocku opäť zreteľne. Ťažko musíte niečo nastavovať. S možnosťami AdBlock môžete určiť a aktualizovať filtre.

Vy sa rozhodnete, či má AdBlock blokovať všetko, čo súvisí s reklamou, alebo vám nevadí textová reklama. Ak používate AdBlock niekoľko týždňov a potom ho vypnete, všimnete si, koľko harabúrd bolo zastavených. Webové stránky sa zdajú oveľa rušnejšie a menej organizované. Našťastie môžete AdBlock rýchlo znova povoliť!

Tip 03 AdBlock blokuje všetko, čo súvisí s reklamami vo vašom vyhľadávacom nástroji a na webových stránkach.

Tip 04: Gmelius

Používate Gmail a ste fanatickí poštári? Potom potrebujete Gmeliusa! Rozšírenie vám umožňuje prispôsobiť si Gmail podľa vašich predstáv. Pomocou Gmelius vypínate časti, ktoré nechcete vidieť, napríklad reklamy, modul chatu a kalendár.

Môžete tiež aktivovať možnosti, ako sú ikony príloh, označenie čiary a ďalšie. Môžete tiež získať staré rozloženie služby Gmail späť na vytvorenie nového e-mailu. Niektoré úpravy sú veľmi jemné, ale všetky sú premyslené! Najlepšie výsledky dosiahnete experimentom s Gmeliusom.

Tip 04 Vďaka Gmelius sa rozhodnete, ako chcete, aby Gmail fungoval a vyzeral.

Google Chrome

Ešte nemáte prehliadač Google Chrome? Stiahnite a nainštalujte prehliadač. Na optimálne využitie prehliadača potrebujete účet Google. Ak máte adresu Gmail, je to tiež váš účet Google. Môžete si tiež vytvoriť účet Google s vašou existujúcou e-mailovou adresou.

Všetky diskutované rozšírenia sa úplne spúšťajú v prehliadači Google Chrome. Prehliadač je k dispozícii pre všetky operačné systémy. Pretože rozšírenia vyžadujú iba prehliadač Google Chrome, môžete ich použiť na akomkoľvek type počítača: Linux, Windows alebo Mac.

Ešte nemáte prehliadač Google Chrome? Nainštalujte si prehliadač do počítača so systémom Windows, Mac alebo Linux.

Tip 05: Rapportive

Rapportive je informačná pomôcka pre Gmail. Prípona zobrazuje informácie o osobe, s ktorou si píšete e-mailom, na pravej strane obrazovky. Údaje pochádzajú nielen z vášho osobného adresára, ale aj naživo zo sociálnych médií, ako sú Facebook a LinkedIn.

Spravidla sa okamžite zobrazí profilový obrázok a niekedy dokonca aj telefónne číslo, posledné tweety a ďalšie. Program Rapportive je užitočný, keď posielate e-mailom kolegom, priateľom, cudzím ľuďom a ľuďom, s ktorými podnikáte alebo budete obchodovať.

Tip 05 Rapportive poskytuje v službe Gmail rozsiahle informácie o ľuďoch, a to aj prostredníctvom služieb Facebook a LinkedIn.

Tip 06: Čierne menu

Populárne webové služby sa rozširujú a získavajú ďalšie funkcie a nastavenia. To môže rýchlo stratiť prehľad. Black Menu pre Google na to inteligentne reaguje a vie, ako sprístupniť všetky služby Google pod jednou ikonou. Najobľúbenejšie sekcie ako Gmail, Mapy, Disk a Kalendár sa zobrazujú priamo na obrazovke. Presunutím myši nad aplikáciami / časťami zobrazíte ďalšie možnosti a nastavenia a správna časť sa rýchlo otvorí vo vašom prehliadači.

Tip 06 Black Menu pre Google poskytuje prehľad všetkých služieb Google.

Tip 07: Duchovia

Webové stránky a najmä reklamné siete robia všetko pre to, aby vám vytvorili profil. Tento profil sa vytvára nepozorovane prostredníctvom reklamných sietí, ktoré sú aktívne takmer na všetkých webových stránkach, ktoré navštívite. Čistenie cookies nepomáha pôsobiť proti sledovacím systémom.

Duch blokuje sledovacie systémy a v jemnom vyskakovacom okne ukazuje, ktoré pokusy boli zastavené. S nastaveniami Ghostery, ktoré zadáte Možnosti blokovania označte, ktoré filtre chcete použiť.

Niektoré weby nebudú fungovať, ak ste na Ghostery príliš prísni. V takom prípade môžete webovú stránku pridať na bielu listinu pomocou ikony Ghostery.

Tip 07 Ghostery sa špecializuje na blokovanie sietí na sledovanie, ktoré mapujú vás a vaše správanie pri surfovaní.