Preskúmanie

10 testovaných hudobných služieb online

Za 10 rokov pôsobenia Spotify v Holandsku čelila švédska služba veľkej konkurencii. Veľmoci ako Apple, Amazon a Google sa zatiaľ nateraz nedostali medzi škandinávskych priekopníkov. Spotify bola v skutočnosti prvou hudobnou službou, ktorá minulý rok prekonala magickú hranicu 100 miliónov platiacich používateľov. Podľa posledných štvrťročných údajov je ich teraz dokonca 138 miliónov! Napriek veľkej popularite sa tu vyskytujú aj kritické hlasy. A čo napríklad kvalita zvuku? Okrem Spotify testujeme ďalších deväť online hudobných služieb a povieme vám, ktorá párty je pre vás ako poslucháča najlepšia.

V dnešnej dobe ako milovník hudby ťažko môžete ignorovať platené predplatné streamovania. Mnoho albumov súčasnej generácie umelcov sa už na fyzickom zvukovom nosiči ani neobjavuje. Okrem toho moderné inteligentné televízory, bezdrôtové reproduktory, zvukové lišty, prijímače a sieťové prehrávače veľmi dobre zvládajú reprodukciu hudby online. Na individuálne počúvanie potrebujete iba smartphone alebo tablet so (bezdrôtovými) slúchadlami.

Stručne povedané, pre streamovanie hudby už neexistujú žiadne technické obmedzenia. Milióny skladieb sa chystajú získať pri skromnom mesačnom tempe; tomu nemôže konkurovať žiadne CD alebo platňa. Nie je preto prekvapením, že väčšina milovníkov hudby sa rozhodne pre hromadné streamovanie hudby. Diskutujeme o rozdieloch medzi desiatimi známymi poskytovateľmi, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť.

Popularita Spotify

Obrovská popularita služby Spotify sa dá ľahko vysvetliť. Švédska spoločnosť bola jednoducho prvým poskytovateľom, ktorý sprístupnil rozsiahly katalóg prostredníctvom digitálnej diaľnice. Renomovaní umelci ako Metallica, Led Zeppelin, Pink Floyd, Adele, AC / DC a The Beatles protestovali ešte v začiatkoch, dnes si však takmer každý počin uvedomuje, že online hudobné služby už vo vysoko digitalizovanej spoločnosti nemožno zastaviť. Nie nadarmo je dnes rozdiel v ponuke medzi hudobnými službami online zanedbateľný a umelci sa zúčastňujú takmer každej (novej) streamovacej iniciatívy.

Aj keď sa Spotify ťažko odlišuje z hľadiska ponuky, švédska skupina sa stále dokáže udržať bez námahy ako jednotka na trhu. Dôležitým dôvodom je to, že služba sa neustále vyvíja a užívateľská skúsenosť sa rokmi výrazne zlepšila. Toto sa dosiahlo nielen širokou podporou audiovizuálnych zariadení, ale určite aj zavedením atraktívnych nových funkcií. Zvážte napríklad offline ukladanie hudby a prispôsobené zoznamy skladieb. Okrem toho Spotify tiež pravidelne spája sily s rôznymi výrobcami elektroniky a telekomunikačnými poskytovateľmi pri predaji ďalších predplatných.

Rôzne predplatné

Používatelia nemusia nevyhnutne platiť za hudbu online. Napríklad existujú bezplatné verzie Spotify, Deezer a YouTube Music. Logicky to má nevýhodu, pretože bezplatné predplatné obsahuje (hovorenú) reklamu. To je dosť znepokojujúce. Objem reklamných správ je často tiež veľmi hlasný, čo ich robí mimoriadne nepríjemnými. Bezplatným hudobným službám tiež chýbajú užitočné funkcie, ako napríklad preskakovanie skladieb a udržiavanie zoznamov skladieb offline.

Pred desiatimi rokmi si Spotify pýtal svoju prémiovú verziu zhruba desať eur mesačne a vždy to tak zostalo. Ostatné hudobné služby online túto mieru jednoducho prijali. Vďaka predplatným pre študentov (4,99 eur) a rodiny (14,99 eur) sa švédskej hudobnej službe podarilo prilákať ďalších platiacich členov. V poslednej dobe existuje predplatné aj pre páry pod menom Spotify Duo. Toto predplatné stojí 12,99 eur mesačne.

Komprimované streamy

Na zníženie zaťaženia siete a servera používajú prakticky všetky hudobné služby kompresiu zvukových tokov. Skladby boli zmenšené, takže služby ich môžu ľahšie ponúkať cez internet. Ďalšou výhodou je, že používatelia toľko nepreťažujú svoju domácu sieť. Týmto spôsobom zostáva dostatočná kapacita pre ďalšie sieťové aktivity, ako napríklad streamovanie videa a hranie online.

Kompresia extrahuje informácie z hudobných súborov, čo vždy vedie k zníženiu kvality zvuku. Našťastie online hudobné služby starostlivo používajú kompresiu, takže na priemerných slúchadlách alebo reproduktoroch Bluetooth takmer nebudete počuť žiadnu stratu kvality. Máte doma veľmi dobrý audio systém s kvalitnými reproduktormi? V takom prípade existuje veľká šanca, že sa vyskytnú nedostatky vysoko komprimovaných zvukových tokov; majú napríklad malú dynamiku, zatiaľ čo niektoré písmená, ktoré sa spievali, znejú príliš jasne.

Bezstratové toky

Nechcete radšej počúvať komprimované zvukové streamy? Niektoré hudobné služby ponúkajú predplatné s takzvanými bezstratovými prúdmi. Aj keď stále prebieha kompresia, aby obsahoval pôvodný hudobný súbor, žiadne zvukové údaje sa nevyhodia. Vo výsledku nedôjde k strate zvuku v porovnaní s bežným diskom CD. Pred tromi rokmi sa hovorilo o tom, že Spotify zavedie bezstratové predplatné, ale bohužiaľ sa to nikdy nepodarilo. Deezer, Qobuz, Primephonic a Tidal ponúkajú svojim používateľom možnosť počúvať hudbu bez straty zvuku.

Amazon Music Unlimited

Pod menom Amazon Music Prime dáva americký koncern členom Prime prístup k zhruba dvom miliónom skladieb. Tento katalóg bohužiaľ nie je prístupný s holandským účtom. Okrem toho existuje aj Amazon Music Free. Amazon tvrdí, že umožňuje používateľom bezplatne počúvať určité stanice a zoznamy skladieb, ale bohužiaľ to tak nie je. Pri každej položke, na ktorú klikneme v prehliadači, odkazuje Amazon na svoju službu Music Unlimited. Našťastie to funguje správne.

Záujemcovia môžu túto hudobnú službu vyskúšať bez viazanosti tridsať dní, aj keď už musíte uviesť podrobnosti o kreditnej karte. Iný spôsob platby nie je možný. Po aktivácii predplatného poskytuje táto služba novým členom možnosť stiahnuť si aplikáciu pre PC, Mac alebo mobilné zariadenie. Môžete samozrejme tiež streamovať skladby z webového prostredia.

Nevýhodou je, že nemôžete používať Amazon Music Unlimited v holandčine. Ponuka je v poriadku s viac ako šesťdesiatimi miliónmi piesní, aj keď množstvo holandských umelcov chýba. Je zaujímavé, že diskografia nie je uvedená v chronologickom poradí. Výsledkom je, že je niekedy potrebné kliknúť, aby ste si vyžiadali najaktuálnejšie album skupiny alebo speváka (spevákov). V nastaveniach môžete zvoliť požadovanú kvalitu streamovania. Amazon ponúka aj bezstratové streamy, ale táto funkcia u holandských predplatiteľov nefunguje.

Amazon Music Unlimited

cena

Od 9,99 € mesačne

Webová stránka

//music.amazon.com 4 skóre 40

 • Pros
 • Jasné užívateľské prostredie
 • Negatíva
 • Nejasný model účtu
 • anglický jazyk
 • Nelogické poradie diskografie
 • Bezstratové streamy nie sú určené pre holandských členov

Apple Music

Po Spotify má Apple Music najväčšie členstvo na svete. Veľký úspech, pretože táto služba uzrela svetlo sveta iba pred piatimi rokmi. Dôležitým dôvodom úspechu je, že Apple Music je predvolene dostupná takmer na každom zariadení Apple; hudobná služba je súčasťou aplikácie Hudba. Rovnako ľahko môžete streamovať skladby aj do počítačov so systémom Windows (iTunes) a Android. Nakoniec, Apple Music funguje aj z prehliadača. Noví členovia môžu vyskúšať hudobnú službu až na deväťdesiat dní bez akýchkoľvek ďalších povinností.

Ľahké používateľské prostredie vyzerá jasne na každom zariadení, kde vás tvorcovia okamžite neomrzia všetkými možnými možnosťami. Napriek tomu Apple Music obsahuje zaujímavé vychytávky, ako napríklad offline ukladanie hudby, odporúčania, videoklipy a texty piesní. Tento poskytovateľ streamovania má navyše vlastnú rozhlasovú stanicu s Beats 1, ktorá obsahuje rozhovory so známymi umelcami. Zistite, ktorú hudbu počúvajú ľudia z vášho zoznamu kontaktov.

Pri kompresii použije Apple na zvukové súbory kodek aac. Výsledkom je zvukový tok s kvalitou 256 Kbit / s. Pre náročných poslucháčov nie je služba papierovej hudby spoločnosti Apple tou najlepšou voľbou, pretože väčšina konkurentov používa priaznivejšiu kompresiu. Rozdiel v kvalite zvuku je však pri priemerných slúchadlách, audio systéme alebo reproduktoroch Bluetooth zanedbateľný.

Apple Music

cena

Od 4,99 € mesačne

Webová stránka

www.apple.com/sk/apple-music 8 Skóre 80

 • Pros
 • Vyskúšajte to na 90 dní
 • Príjemné užívateľské prostredie
 • Veľa funkcií
 • Vlastná rozhlasová stanica
 • Negatíva
 • Vysoká kompresia

Deezer

Rok po Spotify otvorila spoločnosť Deezer svoje brány v Holandsku, čím sa z francúzskeho poskytovateľa stal veterán v streamingovom svete. Internetová spoločnosť ponúka rôzne možnosti predplatného, ​​aby milovníkom hudby poskytla čo najviac možností prispôsobenia. Tí, ktorí nechcú minúť peniaze, môžu využiť službu Deezer Free. Získate tak prístup k úplnému katalógu 56 miliónov skladieb. Berte do úvahy nižšiu kvalitu zvuku iba 128 Kbit / s a ​​reklamné prestávky. Tieto obmedzenia si môžete kúpiť za desať eur mesačne, kde si môžete skladby uložiť aj offline. Rovnako ako väčšina ostatných poskytovateľov existujú upravené sadzby pre rodiny a študentov.

Okrem komprimovaných streamov spoločnosť za príplatok ponúka aj hudbu v bezstratovej kvalite. Cena tohto produktu Deezer nedávno znížila na 14,99 eura mesačne. Použite ho na streamovanie skladieb v zvukovej kvalite 16 bit / 44,1 KHz. Je to porovnateľné s kvalitou zvuku bežného CD. Tieto streamy preto znejú podstatne lepšie v porovnaní s vysoko komprimovanou hudbou.

Je výhodné, že Deezer spolupracuje s mnohými zvukovými značkami, takže prúdy flac vychádzajú dobre s predplatným HiFi. Deezer HiFi pracuje okrem iného na audio systémoch od spoločností Bang & Olufsen, Bluesound, Harman Kardon, Onkyo, Sonos a Yamaha. Môžete ho tiež použiť s prehliadačom alebo (počítačovou) aplikáciou. Úhľadné užívateľské rozhranie obsahuje mnoho funkcií a v praxi funguje veľmi dobre. Táto služba bombarduje predplatiteľov rôznymi oznámeniami, ale môžete ich vypnúť.

Deezer

cena

Od 4,99 € mesačne

Webová stránka

www.deezer.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Mnoho možností predplatného
 • Vynikajúca kvalita zvuku s bezstratovým predplatným
 • Veľa funkcií
 • Široká škála podcastov
 • Úhľadný dizajn
 • Negatíva
 • Mnoho upozornení so štandardnými nastaveniami

Napster

Napster bol v 90. rokoch známy ako nelegálna platforma, z ktorej ste si mohli zadarmo sťahovať MP3. V súčasnosti je online hudobná služba v holandčine aktívna pod rovnakým názvom. Po tridsaťdňovom skúšobnom období účtuje tento poskytovateľ mesačne 9,95 EUR. Už nie sú k dispozícii žiadne príchute, takže neočakávajte upravené ceny pre rodiny a študentov.

Používatelia môžu otvoriť webové prostredie alebo nainštalovať aplikáciu do zariadenia so systémom Windows, iOS alebo Android. Desktopová aplikácia pre macOS chýba. Používateľské prostredie vyzerá dosť neprehľadne kvôli množstvu možností a odporúčaní; chvíľu trvá, kým sa Napster bude cítiť povedome. Užitočnou možnosťou je, že poslucháči môžu prispôsobiť domovskú stránku podľa svojich obľúbených hudobných žánrov. Bohužiaľ, online hudobná služba reaguje niekedy pomaly.

Ponuke nie je čo vytknúť, pretože katalóg obsahuje albumy takmer všetkých známych umelcov z domova i zo zahraničia. Na streamovanie hudby používa Napster kodek aac s maximálnou bitovou rýchlosťou 320 Kbit / s. Táto hudobná služba bohužiaľ ničím nevyniká, preto sa v tomto teste pozrite na ďalšie online hudobné služby.

Napster

cena

9,95 € mesačne

Webová stránka

//nl.napster.com 5 skóre 50

 • Pros
 • Prispôsobte si domovskú stránku pomocou hudobných predvolieb
 • Negatíva
 • Žiadne študentské alebo rodinné predplatné
 • Neporiadne užívateľské prostredie
 • Nie je to aplikácia pre systém macOS
 • Niekedy pomaly reaguje

Primephonic

Klasická hudba je väčšinou hudobných služieb online zanedbávaná. Primephonic sa ponorí do tejto medzery výhradným sprístupňovaním kompozícií klasického žánru. Týka sa to asi 3,5 milióna hudobných diel. Napriek tejto pomerne skromnej a jednostrannej ponuke si služba účtuje rovnakú štandardnú sadzbu ako ostatní poskytovatelia, a to desať eur mesačne. Týka sa to streamov MP3 s dátovým tokom 320 Kbit / s. Flac prúdy v bezstratovej kvalite sú k dispozícii aj za 14,99 EUR mesačne. Kvalita zvuku je maximálna 24 bit / 192 KHz. Aplikácie vyvinuté spoločnosťou Primephonic pre iOS a Android. Túto hudobnú službu online môžete otvoriť aj v ľubovoľnom prehliadači.

Spoločnosť Primephonic informuje predplatiteľov o aktuálnom vývoji v tomto žánri. To sa deje s podcastmi, informáciami o pozadí a vlastnými zoznamami skladieb. Tvorcovia optimalizovali vyhľadávací nástroj pre klasickú hudbu. Ak hľadáte napríklad Mozarta, okamžite sa vám zobrazia hudobné diela od rôznych spoločností, ktoré predviedli hudbu tohto rakúskeho skladateľa. Počas skúšobného obdobia štrnástich dní nemusia záujemcovia uvádzať platobné podrobnosti.

Primephonic

cena

Od 9,99 € mesačne

Webová stránka

www.primephonic.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Široká škála klasickej hudby
 • Bezstratové predplatné
 • Dobrý vyhľadávač
 • Počas skúšobného obdobia žiadne platobné podrobnosti
 • Negatíva
 • Pomerne drahé
 • Žiadne desktopové aplikácie
 • Menšia ponuka ako iné služby
 • anglický jazyk

Idagio

Okrem Primephonic existuje ešte jedna online hudobná služba s Idagiom, ktorá sa zameriava výlučne na ponuku klasickej hudby. Existuje množstvo rozdielov. Napríklad tento nemecký poskytovateľ má vo svojom katalógu „iba“ dva milióny skladieb. Služba tiež prevádzkuje bezplatnú verziu s reklamami. Za študentov a stálych predplatiteľov si Idagio účtuje 4,99 EUR, respektíve 9,99 EUR. Tu streamujete skladby bezstratovej kvality.

Qobuz

Qobuz bol niekoľkokrát v tiesni, ale po reštarte sa to pre francúzsku spoločnosť stále zlepšuje. Poslucháči si môžu vybrať z dvoch drahých predplatných. Za 19,99 EUR mesačne máte prístup k približne šesťdesiatim miliónom streamov FLAC v bezstratovej kvalite 16 bitov / 44,1 KHz. Za príplatok päť eur môžete streamovať približne 185 000 albumov vo vyššej kvalite, konkrétne maximálne 24 bit / 192 KHz. Zaujímavé pre majiteľov vysokokvalitného zvukového systému. Nie nadarmo Qobuz spolupracuje so známymi zvukovými značkami ako Bang & Olufsen, Arcam, Bluesound, Mark Levinson, NAD, Onkyo a Naim. Mimochodom, táto služba je k dispozícii aj prostredníctvom rôznych aplikácií pre počítač a prehliadača. Po zaplatení jedného centra službou iDEAL najskôr vyskúšate streamovaciu službu na mesiac.

Anglické používateľské prostredie vyzerá v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi menej iskrivo. Vďaka logu Hi-Res Audio je okamžite jasné, ktoré albumy sú k dispozícii v najvyššej kvalite. Tieto streamy znejú fenomenálne na dobrých slúchadlách alebo s dvojicou kvalitných reproduktorov. Ponuka je veľmi úplná, aj keď holandské albumy často nie sú dostupné v štúdiovej kvalite.

Qobuz

cena

Od 19,99 € mesačne

Webová stránka

www.qobuz.com 8 Skóre 80

 • Pros
 • Streamovanie v štúdiovej kvalite
 • K dispozícii priamo v rôznych zvukových systémoch
 • Negatíva
 • Drahé
 • anglický jazyk

SoundCloud

SoundCloud je už tradične platformou, na ktorú môžu (začínajúci) hudobníci a producenti vložiť svoj materiál. Z tohto dôvodu je k dispozícii veľa práce od neznámych umelcov. Napríklad, ak máte chuť na večerný mix DJ, môžete si vybrať zo stotisíc streamov. Tvorcovia podcastov navyše vedia, ako si nájsť cestu na SoundCloud. Podľa služby sa jedná o celkovo viac ako 150 miliónov zvukových súborov. Je pravda, že existujú aj piesne od známych umelcov, ale ponuka nie je tak prehľadná, ako sme zvyknutí od Spotify a spolupracovníkov. SoundCloud je preto vhodnejší na spozorovanie začínajúcich kapiel, počúvanie podcastu alebo nasadenie niekoľkohodinovej sady DJ.

Predplatné SoundCloud GO + s úplným prístupom bez reklám stojí zhruba desať eur. Študenti platia polovicu. K dispozícii je aj lacnejšie predplatné 5,99 eur mesačne, to však poslucháčom neumožňuje prístup k úplnému katalógu. Pri použití aplikácie SoundCloud GO + je maximálna bitová rýchlosť streamov aac 256 Kbit / s. Ak to chcete urobiť, najskôr otvorte nastavenia, pretože táto služba predvolene používa nižšiu bitovú rýchlosť.

SoundCloud

cena

Od 5,99 € mesačne

Webová stránka

www.soundcloud.com 6 Skóre 60

 • Pros
 • Viac ako 150 miliónov zvukových súborov
 • Veľa podcastov a dj mixov
 • Objavte novú hudbu
 • Negatíva
 • Menej vhodné pre streamy od slávnych umelcov
 • Ťažkopádna funkcia vyhľadávania
 • Štandardná nízka bitová rýchlosť
 • Nie je to aplikácia pre systém macOS

Spotify

Spotify má svoje záležitosti dobre organizované. Predplatitelia môžu bez problémov nájsť svoje obľúbené podcasty, albumy a zoznamy skladieb pomocou užívateľsky príjemných aplikácií pre stolné počítače. Okrem toho služba funguje aj na väčšine inteligentných televízorov, herných konzol, bezdrôtových reproduktorov a sieťových prijímačov. Každý piatok sa objavuje zoznam skladieb a prehľad albumov s novými vydaniami, takže môžete ľahko zostať informovaní o hudobnom prostredí. Príjemným doplnkom je, že môžete priamo vidieť, ktorú hudbu počúvajú vaši priatelia.

V každom prípade je Spotify vhodný na objavovanie novej hudby. Na základe vašich posluchových návykov služba dáva odporúčania a každý pondelok zostavuje automatický zoznam skladieb. Zaujímavá je funkcia Duo Mix. Máte predplatné Spotify spolu s partnerom? Potom zostavte spoločný zoznam skladieb a navzájom sa prekvapte špeciálnymi skladbami. Okrem predplatného Duo je Spotify k dispozícii aj pre jednotlivcov, študentov a rodiny. Bezplatná verzia obsahuje veľa zvukových reklám, takže je lepšie ju ignorovať.

V oblasti kvality zvuku Spotify bohužiaľ zaostáva. Služba stále využíva zvukové toky s maximálnym dátovým tokom 320 Kbit / s. Ako priekopník v oblasti streamovania by teraz bolo k dispozícii bezstratové predplatné zvukových streamov vyššej kvality.

Prílivový

Okrem Deezer a Qobuz je Tidal tretím známym poskytovateľom streamovania, ktorý ponúka bezstratové predplatné. Vďaka takzvanému HiFi účtu majú členovia prístup k asi šesťdesiatim miliónom streamov flac v zvukovej kvalite 16 bit / 44,1 KHz. Americká služba však ide s týmto predplatným HiFi o krok ďalej.Napríklad Tidal používa pomerne nedávny kodek mqa na sprístupnenie desiatok tisíc albumov vo vyššej kvalite až do 24 bit / 96 KHz. Vďaka tomuto kodeku zostáva veľkosť súboru relatívne obmedzená, čo uľahčuje načítanie streamov na mobilných zariadeniach. V rámci streamovacej služby sú tieto streamy mqa viditeľné ako Tidal Masters. Ak používate schopný audio systém, profitujete z dynamických nahrávok s pozoruhodne vysokými detailmi. Je výhodné, že podpora prílivu a odlivu je zabudovaná do všetkých druhov zvukových systémov od rôznych známych značiek. Používatelia platia za toto predplatné mesačne 19,99 EUR.

Tí, ktorí nepotrebujú bezstratový stream alebo stream vo vysokom rozlíšení, môžu tiež počúvať komprimovanú hudbu, ktorá stojí 9,99 EUR mesačne. K dispozícii sú aj predplatné pre rodiny a študentov.

Tidal sa odlišuje od konkurencie tým, že okrem hudby, napríklad rozhovorov, klipov a koncertov, sprístupňuje aj videá. Používateľské prostredie (desktopových) aplikácií je pastvou pre oči, aj keď pracovným jazykom je bohužiaľ angličtina.

Prílivový

cena

Od 9,99 € mesačne

Webová stránka

www.tidal.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Streamujte vo vysokej kvalite
 • Úhľadný dizajn
 • Podporné videá
 • Negatíva
 • anglický jazyk

YouTube Music

Pod názvom Hudba Google Play sa Google nepresadil, s YouTube Music to však internetový gigant skúša znova. Je to pomerne mladá služba, pretože platforma je v Holandsku aktívna iba dva roky. Službu môžete využívať zadarmo, Google vás však bude bombardovať reklamami. Tvorcovia si za prémiový účet účtujú desať eur mesačne. Študenti a rodiny zaplatia 4,99 EUR a 14,99 EUR.

Užívateľské prostredie reaguje pozoruhodne rýchlo a vyzerá veľmi pokojne. Máte priamy prístup k obľúbeným, obľúbeným zoznamom skladieb a novým vydaniam. Celkovo možno povedať, že hudba YouTube je už po niekoľkých minútach známa. Uveďte, ktorí umelci sa vám páčia, a nechajte sa prekvapiť novými odporúčaniami.

Pred prvou reláciou počúvania sa ponorte do nastavení a vyberte najvyššiu kvalitu zvuku. V takom prípade YouTube Music používa kodek aac s prijateľnou bitovou rýchlosťou 256 Kbit / s. YouTube Music má logicky priame spojenie so svojim veľkým bratom, takže môžete prehrávať relevantné videá. Týka sa to hlavne hudobných videí a koncertov.

YouTube Music

cena

Od 4,99 € mesačne

Webová stránka

//music.youtube.com 8 skóre 80

 • Pros
 • Veľmi užívateľsky prívetivé
 • Videoklipy a koncerty
 • Negatíva
 • Ručne nastavte najvyššiu kvalitu streamovania
 • Žiadne bezstratové predplatné

Záver

Spotify má najväčšie uznanie názvu a to jednoznačne funguje v prospech švédskej hudobnej služby. Mnoho predplatiteľov je tu od samého začiatku a po celé tie roky zostalo verné užívateľsky prívetivej platforme. Robí to však z neho tiež najlepšiu voľbu v preplnenej streamovanej krajine?

Keď sa pozrieme čisto na kvalitu zvukových streamov, Spotify zaostáva. Spoločnosť Deezer nedávno začala dodávať celý svoj sortiment v lepšom formáte flac za pätnásť eur mesačne. Rozdiel v kvalite v porovnaní s vysoko komprimovanými streammi Spotify je zreteľne počuť pomocou dobrých slúchadiel alebo dvojice kvalitných reproduktorov. V ponuke, podpore platformy a funkčnosti už nie sú takmer žiadne rozdiely, takže ako milovník hudby vám bude v Deezeri lepšie. Podmienkou je samozrejme, že ste ochotní zaplatiť ďalšiu cenu päť eur.

Tidal a Qobuz tiež spravujú predplatné s bezstratovými streammi, pričom vybraný počet albumov je dokonca k dispozícii v ešte vyššej zvukovej kvalite. Obidve streamovacie služby sú tiež drahšie ako Deezer.