Preskúmanie

Samsung Galaxy Tab S6 - najlepší tablet s Androidom je predražený

Spoločnosť Samsung je jediným výrobcom, ktorý stále vydáva špičkové tablety s Androidom. Jedinou konkurenciou sú oveľa populárnejšie iPady. Je najnovší Galaxy Tab S6 lepšou kúpou ako lacnejší iPad Air a drahší iPad Pro 11?

Samsung Galaxy Tab S6

cena Od 699 € -

procesor Qualcomm Snapdragon 855 (2,8 GHz, octacore)

RAM 6 GB

Skladovanie 128 alebo 256 GB (so slotom pre micro SD)

Obrazovka 10,5 palcový OLED (2560 x 1600 pixelov)

Batéria 7040 mAh

Bezdrôtový Wifi, Bluetooth 5, GPS, NFC

Formát 24,4 x 16 x 0,6 cm

Váha 420 gramov

OS Android 9.0 (Pie)

Iné Skener odtlačkov prstov za obrazovkou, S-Pen, voliteľné príslušenstvo

Webová stránka www.samsung.com

8 Skóre 80

  • Pros
  • Tenký a ľahký
  • Kvalita obrazovky
  • S-Pen pre nadšencov
  • Negatíva
  • cena
  • Softvér
  • Žiadny zvukový port

Ak hľadáte jednoducho dobrý tablet, najlepšie je kúpiť si iPad Air 2019 (549 eur). Nároční, profesionálni používatelia sa môžu obrátiť na sériu iPad Pro (od 849 eur). Spoločnosť Samsung dúfa, že si používateľov iPadu získa Samsung Galaxy Tab S6, ktorého základný model stojí 699 eur. Hlavným rozdielom je softvér: iPady bežia na zariadeniach Apple iPadOS, Samsung Galaxy Tab S6 na operačnom systéme Android spoločnosti Google.

Android je populárny najmä v smartfónoch a zatiaľ čo všetko funguje dobre, vynakladalo sa len málo úsilia na prispôsobenie softvéru pre tablet. Aplikácie Samsung zobrazujú napríklad upozornenia na „váš telefón“. A v čase písania tohto článku je na Samsung Galaxy Tab S6 stále spustený Android 9 od leta 2018, doplnený o neužitočného asistenta Bixby. Je prítomný všade. Ak stlačíte a podržíte tlačidlo zapnutia a vypnutia tabletu, spustíte program Bixy. Vypnutie prístroja sa vykonáva pomocou tlačidla v softvéri. Nie logické. Softvér je celkovo menej rafinovaný ako iPadOS. Aj iPady dostávajú aktualizácie rýchlejšie a dlhšie.

S-Pen

Tab S6 je tenší a ľahší ako rovnako veľké iPady, čo je skvelé, pretože obsahuje veľkú batériu, ktorá vydrží celý deň. Nabíjanie sa deje pomocou pripojenia USB-C a trvá niekoľko hodín. Štyri reproduktory produkujú dobrý zvuk, ale 3,5 mm zvukový port bohužiaľ chýba. 10,5-palcová OLED obrazovka vyzerá nádherne a krištáľovo čistá a je vhodná na hranie hier a sledovanie videa. Vďaka priloženému S-Pen môžete kresliť na obrazovku, čo funguje dobre. Napriek tomu uprednostňujeme (samostatne dodávanú) Apple Pencil od iPadu, ktorá padne krajšie do ruky a píše prirodzenejšie. Spoločnosť Samsung napríklad inzeruje ovládanie gestami cez S-Pen, ktoré v praxi nefunguje dobre. S-Pen sa nabíja magneticky cez zadnú stranu tabletu Tab S6, ale rýchlo spadne, najmä ak tablet vkladáte alebo vyberáte v taške. Špeciálnym, samostatne dostupným krytom Samsung je utierka na krvácanie.

Hardware

Pod kapotou tabletu S6 sa nachádza super rýchly procesor octacore, ktorý má minimálne 6 GB alebo 8 GB a 128 GB alebo 256 GB úložnej pamäte. Vážny hardvér v súlade s konkurenciou. Za displejom je dobrý snímač odtlačkov prstov, chýba však pokročilé rozpoznávanie tváre, ako napríklad na iPade Pro.

Záver

Vďaka Galaxy Tab S6 má Samsung najlepší tablet s Androidom na konci roka 2019 a začiatku roka 2020. Skvelé pre tých, ktorí ju hľadajú, ale so začiatočnou cenou 699 eur je veľmi drahá. Tablet s Androidom, ktorý stojí polovicu, je menej dobrý, ale funguje na ňom aj Netflix a populárne aplikácie. Apple iPad Air 2019 je tiež zaujímavou lacnejšou alternatívou. 11-palcový iPad Pro je drahší ako Samsung Galaxy Tab S6, ale ponúka aj lepší hardvér a softvér.