Ako

Zálohujte hardvérové ​​ovládače tretích strán v systéme Windows 10

Pri preinštalovaní systému Windows trvá nájdenie a stiahnutie správnych ovládačov tretích strán pomerne dlho. Tieto ovládače môžete zálohovať, aby ste ich mohli okamžite preinštalovať bez akýchkoľvek problémov.

Nikdy nie je príjemné inštalovať operačný systém úplne od začiatku. A časovo najnáročnejšou prácou je často hľadanie, hľadanie, sťahovanie a inštalácia ovládačov tretích strán. Windows 10 má vstavané ovládače pre mnoho komponentov a periférií, s ktorými tieto komponenty fungujú perfektne bez externých ovládačov. Ovládače výrobcu často ponúkajú možnosti, vďaka ktorým hardvér funguje lepšie alebo rýchlejšie alebo majú viac funkcií ako štandardné ovládače systému Windows.

Hľadanie ovládačov tretích strán

Niektoré ovládače tretích strán možno ľahko nájsť prostredníctvom služby Windows Update, ale nie všetky ovládače, ktoré budete potrebovať. Toto si budete musieť vyhľadať na webovej stránke výrobcu. Niekedy to možno urobiť pomocou nástroja na automatickú detekciu, ale v mnohých prípadoch budete musieť zvoliť ten správny model.

Akonáhle ich máte nainštalované, je možné ich zálohovať, aby ste ich nemuseli znova sledovať, ak z nejakého dôvodu potrebujete preinštalovať Windows 10. Je to tak preto, lebo všetky už nainštalované ovládače sú uložené v konkrétnom priečinku bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú v prvom prípade.

Záložné ovládače

Otvor Prieskumník a prejdite do priečinka C: \ Windows \ System32 \ DriverStore. Skopírujte podpriečinok FileRepository na externé miesto, napríklad na jednotku USB alebo externý pevný disk. Tento priečinok môže byť dosť veľký (niekoľko gigabajtov), ​​takže sa uistite, že máte na úložnom médiu dostatok voľného miesta.

Obnovte zálohy

Po preinštalovaní systému Windows 10 skopírujte priečinok, ktorý ste zálohovali v predchádzajúcom kroku (FileRepository) na ľubovoľné vhodné miesto v počítači.

Ovládače potom môžete obnoviť jeden po druhom stlačením Správa zariadení prejdite na zodpovedajúci hardvér, kliknite naň pravým tlačidlom myši a potom Aktualizovať ovládač ... vybrať.

Vyberte si Vyhľadajte softvér ovládača v mojom počítači. Potom prejdite na ikonu FileRepository priečinok, ktorý ste práve skopírovali do počítača, a kliknite na ikonu Ďalší. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a ovládač zo zálohy sa okamžite pridá do čistej inštalácie systému Windows.