Blog

Takto na svojom iPhone urobíte výnimky pre režim Nerušiť

Či už sledujete film alebo máte schôdzku, niekedy jednoducho nechcete byť vyrušovaní. Našťastie je v telefóne režim Nerušiť, ktorý stíši hovory a upozornenia. Stále chcete dostávať určité prichádzajúce hovory a správy, napríklad od partnera alebo dieťaťa? Potom musíte na svojom smartfóne nastaviť výnimku. Tak to funguje.

Režim Nerušiť nájdete na ovládacom paneli podľa ikony s polmesiacom.

Po príchode iOS 12 je oveľa jednoduchšie robiť výnimky z tohto režimu Nerušiť pre celú skupinu. Prejdite do nastavení na vašom iPhone a kliknite na Nevyrušujte. Dajte gombík dozadu Nevyrušujte On. V rovnakom menu nájdete Povoliť hovory od. Tu máte na výber medzi Každý, Nikto a Obľúbené. Môžete tiež urobiť výnimky pre existujúcu skupinu. Tieto typy skupín môžete vytvárať prostredníctvom iCloudu na počítači Mac.

Ak máte kontakt, ktorý vás môže vyrušovať, ale ktorý sa nenachádza vo vašom zozname obľúbených položiek, môžete urobiť výnimku tak, že na tento kontakt použijete režim Nerušiť.

Urobíte to tak, že navštívite svoje kontakty a napíšete meno osoby, ktorá vás môže vyrušovať. Kliknite na jeho meno a stlačte vpravo hore Zmena. Tam nájdete pohár Vyzváňací tón. Kliknite na ňu a potom prepnite túto možnosť Pre núdzové situácie vždy zapnutý v. Chcete naďalej prijímať okrem telefónnych hovorov aj textové správy od tejto osoby? Potom sa vráťte o krok späť a kliknite SMS tónkde si zas Pre núdzové situácie vždy zapnutý sa dá zapnúť. Takto budete vždy prijímať hovory a správy od jednotlivých kontaktov, aj keď ste ich ešte neoznačili ako obľúbené.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found