Ako

Začíname s Fotkami Google

Aplikácia Fotky Google je štandardnou súčasťou vášho zariadenia s Androidom a je k dispozícii aj aplikácia pre systém iOS. Možno si myslíte, že Fotky sú ešte ďalšou cloudovou službou, ale nenechajte sa pomýliť. Táto služba je nielen ideálna na zálohovanie vašich fotografií a videí do smartphonu. Môžete tiež upravovať fotografie, zdieľať animácie a zobrazovať obsah bezdrôtovo na televízore. V tomto článku používame mobilnú aplikáciu, ale takmer všetky funkcie nájdete aj v prehliadači na adrese photos.google.com.

01 Fotografie v systéme Android

Ak máte smartphone alebo tablet s Androidom, Fotky si väčšinou nemusíte inštalovať, v predvolenom nastavení je vo vašom zariadení. Otvorte aplikáciu a klepnite na Pracovať. V ďalšom kroku môžete zvoliť automatické zálohovanie všetkých nasnímaných fotografií a videí. Nechajte posúvač Zálohovanie a synchronizácia na. Klepnite na Zmeniť nastavenia na výber, v ktorej kvalite má aplikácia uložiť vaše obrázky. Vysoká kvalita je predvolene vybratá, preto máte na serveroch spoločnosti Google k dispozícii neobmedzené miesto.

02 Fotografie v systéme Android

Môžete tiež pre Originál ale v tomto prípade vám Google poskytuje obmedzený priestor. Jeho výška bude závisieť od miesta na Disku Google, pretože to zníži gigabajty z celkového limitu Google na 15 GB.

Vyberte si Originál ak sa neuspokojíte s limitom 16 megapixelov pre fotografie a 1080p pre videá, napríklad ak chcete neskôr tlačiť fotografie vo veľkom formáte.

Nakoniec môžete dať kliešť pred Na zálohovanie sa používajú mobilné dáta ak máte pre svoj mobil neobmedzený dátový program. Koniec s Pripravený.

03 Fotografie v systéme iOS

V systéme iOS si musíte aplikáciu stiahnuť z App Store. Na používanie aplikácie samozrejme potrebujete účet Google, v prípade potreby si ho najskôr vytvorte. Klepnite na Pracovať a dať aplikácii prístup k vašim fotografiám Ok ťukanie. Klepnite na Nastúpte a vyberte kvalitu, v ktorej chcete obrázky uložiť.

Ak chcete dostávať oznámenia z Fotiek, klepnite na Dostávať oznámenia a potvrďte to pomocou Ok.

04 Získajte fotografie

Ak ste v minulosti spolupracovali s Fotkami Google, aplikácia stiahne všetky vaše fotografie zo serverov a zobrazí ich vo formáte pečiatky. Z dôvodu úspory miesta aplikácia nekopíruje fotografie a videá do vášho zariadenia. Obrázok sa stiahne zo servera iba po kliknutí na jeho pečiatku. Bude tiež kopírovať fotografie a videá z vášho mobilného telefónu na servery spoločnosti Google. Hneď ako budete rolovať prstom, vpravo sa objaví tlačidlo. Klepnutím sa posuniete rýchlejšie.

05 Odstrániť fotografie

Ak chcete vybrať fotografiu, klepnite na ňu chvíľu a zobrazí sa modrá značka začiarknutia. Klepnutím na kôš obrázok odstránite. Zobrazí sa ďalšie upozornenie, že to znamená, že bude odstránené aj z vašich ďalších zariadení, klepnite na odstrániť. Tlačidlo zdieľania vám poskytuje známe možnosti z Androidu alebo iOS. Ak klepnete na znamienko plus, môžete obrázok pridať do albumu, filmu, animácie alebo koláže. Viac o tom neskôr.