Ako

Takto musíte upravovať PDF

PDF je užitočný formát súborov pre mnoho dokumentov a správ. Keď však posielate PDF, ostatní ho často nemôžu upravovať a naopak. A chceš to? V tomto článku sa dozviete, ako upravovať súbory PDF.

Editory PDF

Je možné nájsť niekoľko editorov PDF. Často používaným variantom je PDFescape. Program PDFescape umožňuje prezerať a upravovať súbory PDF online, a to aj bez ich sťahovania. Program si nainštalujete ako rozšírenie do svojho prehliadača, pri otvorení súboru PDF budete mať možnosť ho upraviť, zobraziť online alebo stiahnuť. PDFescape funguje v prehliadačoch Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome a Opera.

Pri úpravách si môžete vybrať z niekoľkých možností: vložiť (alebo odstrániť) stránku, pridať objekty a textové bloky, vymazať text atď. PDFescape je navyše veľmi užitočný pri označovaní úprav, pretože môžete pridávať tvary, šípky a poznámky. Program je možné bezplatne používať bez registrácie, ale zaregistrovaný účet má určité výhody, vrátane ukladania dokumentov online.

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke PDFescape.

Prevod PDF do Wordu

Nitro Cloud PDF to Word uľahčuje prevod súborov PDF do súborov Word, Excel alebo PowerPoint. Vykonajte zmeny a potom ľahko preveďte súbor späť do formátu PDF. Nitro Cloud, ako už názov napovedá, prichádza s praktickou cloudovou funkciou. Vďaka tomu môžete svoje dokumenty okamžite zdieľať a sú vám k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek.

Na webe máte niekoľko možností prevodu. Nahráte súbor a potom s e-mailovou adresou zadajte, kam by sa mal prevedený súbor dostať. Dokument PDF alebo iný vybraný súbor sa potom zobrazí v tejto doručenej pošte.

Ak chcete začať so službou, navštívte web PDF To Word.

Okamžite upravte

Pomocou často používaného programu Adobe Acrobat môžete ľahko pridávať, meniť usporiadanie, nahrádzať, presúvať alebo mazať celé stránky. Obrázky je možné tiež odstrániť alebo nahradiť.

Veľkou nevýhodou programu Adobe Acrobat je, že tento editor PDF má tiež cenu Adobe. Môžete si vybrať z rôznych možností a rozšírení, pričom štandardný variant stojí okolo 16 eur mesačne.

Za túto cenu môžete v aplikácii Acrobat urobiť oveľa viac, než len upravovať text a upravovať obrázky. Môžete pridávať komentáre, vytvárať výkresy, formulovať, vyplňovať a podpisovať. V tomto článku sa bližšie pozrieme na možnosti aplikácie Acrobat.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found