Ako

Týmto spôsobom skryjete svoje citlivé fotografie

Radšej niektoré fotografie ponecháte v súkromí. Príliš často počujete, ako z internetu unikajú na internete osobné pikantné fotografie. Tu vysvetľujeme, ako môžete znížiť pravdepodobnosť, že sa vám to stane.

Najlepším spôsobom, ako zabrániť tomu, aby také veci skončili na internete proti vašej vôli, je samozrejme iba nefotografovať. Ale možno je už na to neskoro, alebo chcete iba slobodu robiť to, čo chcete. Tu je treba mať na pamäti niekoľko vecí. Prečítajte si tiež: Ako bezpečne uložiť tie sexi selfie v cloude.

Synchronizácia a nehody

Je mimoriadne pohodlné, že v súčasnosti s operačnými systémami Mac OS X, iOS, Windows, Windows Phone a Android môžete synchronizovať svoje súbory cez cloud so všetkými druhmi rôznych služieb a zariadení. Je však menej príjemné, ak sa fotografia, ktorú chcete zachovať ako súkromnú, na rodinnom počítači náhle objaví ako šetrič obrazovky alebo živá dlaždica.

Preto by ste sa mali ubezpečiť, že tieto fotografie ukladáte do priečinka, ktorý sa nebude synchronizovať. Predtým, ako odovzdáte telefón niekomu, aby si pozrel vaše fotografie z dovolenky, uistite sa, že vaše nenápadné fotografie nie sú v zozname fotoaparátov.

K dispozícii sú všetky druhy aplikácií, ktoré chránia vaše citlivé fotografie rôznymi spôsobmi. Niektoré ukladajú tieto fotografie do zabezpečeného trezoru alebo do priečinka, ktorý sa nezobrazuje vo fotoaparáte, zatiaľ čo iné umožňujú skryť určité fotografie.

Stratené zariadenie

Ak dôjde k strate alebo krádeži vášho zariadenia, nechcete, aby ostatní ľudia mali prístup k vašim fotografiám a ďalším veciam len tak. Na odomknutie zariadenia sa uistite, že je potrebný prístupový kód alebo heslo. Prečítajte si tiež: Ako urobíte váš iPhone pre zlodejov bezcenným?

Je ešte bezpečnejšie používať funkciu, ako je Apple Find My iPhone, Microsoft Find My Phone alebo Android Device Manager, ktorá umožňuje vzdialene uzamknúť alebo vymazať vaše zariadenie.

V systéme iOS môžete zvoliť aj nastavenie, ktoré automaticky vymaže vaše zariadenie, keď zadáte nesprávne heslo viac ako 10-krát. Je to užitočné v prípadoch, keď si (doteraz) neuvedomujete, že vaše zariadenie zmizlo, alebo ak vaše zariadenie nemá prístup do cloudu na príjem príkazov z funkcií, ako je napríklad Nájsť môj iPhone.

Pomsta porno

Ak ste niekedy poslali pikantné fotografie bývalému partnerovi alebo ak vás niekto vyfotografoval intímne (proti vašej vôli alebo inak), existuje šanca, že sa dostane na internet, ak bude obzvlášť zlomyseľný. Nie je vždy možné odstrániť fotografie z príslušného webu. V tom čase už pravdepodobne ľudia videli tieto fotografie. Bohužiaľ sa s tým nedá urobiť veľa.

Môžete urobiť to, aby ste sa ubezpečili, že k vašim uniknutým fotografiám sa dostane čo najmenej ľudí, a to tak, že kontaktujete spoločnosť Google a požiadate o odstránenie fotografií a odkazov na tieto fotografie z výsledkov vyhľadávania Google. Obsah potom zostane na pôvodnej webovej stránke a je možné ho stále nájsť a získať k nemu prístup prostredníctvom adresy URL, sociálnych médií alebo iných vyhľadávacích nástrojov ako Google.

Nejde teda o riešenie, ale o krok správnym smerom.

Snapchat

Snapchat sa javí ako užitočný na odosielanie rizikových snímok, pretože fotografie sa po krátkom čase natrvalo odstránia.

Čo vás však možno nenapadlo je, že snímka obrazovky (alebo dokonca fotografia zariadenia) sa dá vytvoriť v okamihu, keď je vaša fotografia otvorená. Niečo, čo sa dá zobraziť, sa dá aj vyfotografovať.