Ako

Týmto spôsobom môžete rýchlo sťahovať obrázky z Outlooku

Ak často používate Outlook, nepochybne budete vedieť, že program nestiahne obrázky, ktoré boli predvolene spracované v e-mailoch. Existuje na to dobrý dôvod, ale ak chcete, môžete programu povedať, aby odteraz automaticky sťahoval všetky obrázky.

Bezpečnosť

Obzvlášť nepríjemné sa javí, že musíte najskôr kliknúť na stavový riadok a označiť, že obrázky by sa mali stiahnuť. Dôvodom, ktorý je potrebné urobiť v programe Outlook, je vaša vlastná bezpečnosť. Sledovacie pixely sú tiež obrázky, ktoré odosielateľovi oznámia, že e-mail dorazil a bol otvorený. Keď vám spamovací robot pošle e-mail a zistí, že bol otvorený, vie, že ide o platnú e-mailovú adresu. Samozrejme tomu chcete zabrániť. Okrem toho sú vírusy a škodlivý softvér ďalším dôvodom, prečo by program Outlook nemal radšej, ak by sa okrem automatického textu e-mailu nemalo nič iné ako text otvorený. Toto vypínanie neodporúčame, ale je to možné.

Povoliť na osobu

Bezpečnostné argumenty, ktoré sme spomenuli v prvom bode, sú samozrejme menej relevantné, pokiaľ ide o e-maily od ľudí, ktorých poznáte. Existuje teda spôsob, ako zakázať sťahovanie obrázkov iba pre známych. Urobíte to tak, že kliknete na e-mail od príslušnej osoby v Outlooku a potom kliknete pravým tlačidlom myši na informačnú správu s oznámením, že obrázky sa nestiahnu automaticky. Potom kliknite na Pridajte odosielateľa do zoznamu bezpečných odosielateľov. Odteraz sa obrázky zo správ tejto osoby budú sťahovať vždy automaticky.

Vždy sťahujte obrázky

Ak chcete, aby sa odteraz všetky obrázky sťahovali automaticky, bez ohľadu na odosielateľa, kliknite pravým tlačidlom myši na informačnú správu v ľubovoľnom e-maile a potom kliknite na Zmeňte nastavenie automatického sťahovania. Okamžite potom skončíte v pravom menu, kde zrušíte začiarknutie možnosti Nesťahujte obrázky automaticky v e-mailových správach a položkách RSS vo formáte HTML. Keď teraz kliknete na Ok, obrázky sa odteraz stiahnu automaticky.