Preskúmanie

Start10 - to najlepšie zo systému Windows 7 v systéme Windows 10

Tí, ktorí túžia po klasickej ponuke Štart systému Windows, si predtým nainštalovali nástroj Classic Shell. Vývojár, bohužiaľ, projekt potiahol na konci minulého roka a odvtedy neboli vydané žiadne aktualizácie. Start10 je alternatívny program, ktorý vás vráti do ponuky Štart systému Windows 7. Ako sa vám toto rozšírenie v praxi páči?

Štart10

cena

4,99 USD (približne 4,32 EUR)

Jazyk

Holandská angličtina

OS

Windows 10

Webová stránka

www.stardock.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Funguje veľmi rýchlo
  • Ľahko prispôsobte dizajn
  • Negatíva
  • Jazyky zmiešané
  • Plaťte po 30 dňoch

Na rozdiel od Classic Shell nie je Start10 úplne zadarmo. Po jednomesačnom skúšobnom období žiadajú tvorcovia jednorazový poplatok 4,99 USD. V prípade 30-dennej verzie musíte uviesť funkčnú e-mailovú adresu, po ktorej dostanete aktivačný odkaz. Aj keď ovládací panel Start10 obsahuje zmes holandčiny a angličtiny, tento softvér sa napriek tomu ľahko ovláda.

Prispôsobte ponuku Štart

Po inštalácii sa ponuka Štart okamžite zmení bez nutnosti reštartovať operačný systém. Funkcia vyhľadávania je prominentná v ponuke bez dlaždíc a máte priamy prístup k starému známemu ovládaciemu panelu. Start10 ponúka tri štýly pre ponuku Štart, pričom môžete meniť aj tému. Predvolená téma je špeciálne prispôsobená dizajnu Windows 10, ale rovnako ľahko sa môžete rozhodnúť pre tradičnejšiu omáčku. Vyberiete požadované štartovacie tlačidlo, kde môžete voliteľne nahrať svoj vlastný obrázok. Pekné je, že Start10 zobrazuje všetky zmeny bez toho, aby ste museli čakať jednu sekundu. Ak sa ponoríte hlbšie do nastavení, zvolíte si farbu sami, vyberiete väčšie ikony a nastavíte intenzitu priehľadných okien. Na pôvodnú úvodnú obrazovku systému Windows 10 sa môžete kedykoľvek vrátiť z ponuky Start10.

Ostatné funkcie

Okrem ponuky Štart môžete programom Start10 zmeniť ešte viac vecí v systéme Windows 10. Tlačidlu vypnutia môžete napríklad priradiť inú funkciu a označiť, ako chcete používať určité skratky. Klávesu Win môžete napríklad priradiť úvodnú obrazovku systému Windows 10, aby ste mali prístup k obom ponukám. Nakoniec môžete upraviť niekoľko drobných vizuálnych prvkov na paneli úloh.

Záver

Start10 je pekné riešenie pre tých, ktorí uprednostňujú použitie klasickej ponuky Štart systému Windows 7 vo verzii 10. Výsledkom úpravy nie je reštart a oneskorenie, takže s ňou môžete okamžite pracovať. Je mätúce, že softvér vzájomne zamieňa holandčinu a angličtinu.