Ako

Týmto spôsobom môžete zadávať svoj rukopis

Windows a Microsoft Office sa dodávajú s desiatkami typov písma a na internete môžete nájsť aj tisíce ďalších typov písma (napríklad www.dafont.com). Ale nikde nenájdete jedno písmo: to s vlastným rukopisom. Tak si ho vyrobte sami! Vysvetľujeme, ako môžete písať vlastným rukopisom.

Krok 1: Stiahnite si prázdnu šablónu

Všetko sa začína návštevou www.cigraphr.com (predtým www.myscriptfont.com). Možno by bolo dobré najskôr skontrolovať rubriku Ceny na otvorenie. Tu vidíte, že písmo môžete vytvoriť úplne zadarmo. Hlavné obmedzenie spočíva v tom, že môže obsahovať „iba“ 75 znakov. Ak s tým dokážete žiť, kliknite na Skvelé, Skúsme Calligraphr a potom ďalej Začnite zadarmo. Zadajte platnú e-mailovú adresu a heslo (2x) a kliknite na tlačidlo Predložiť. O niečo neskôr dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie, na ktorý kliknete. Po prihlásení na stránku kliknite na Štartaplikácia a potom ďalej Vytvorte šablónu. Na ľavom paneli vyberte požadovaný jazyk - Holandsky možno - a stlačte tlačidlo Stiahnuť ▼Šablóna. Potvrďte pomocou Stiahnuť ▼ na získanie zodpovedajúceho súboru PDF.

Krok 2: Nahrajte vyplnenú šablónu

Vytlačte stránky a vyplňte každé písmeno a znak nie príliš jemným čiernym perom. Dodržiavajte pokyny. Keď to urobíte, naskenujte stránky alebo urobte ostrú fotografiu pomocou smartphonu. Uistite sa, že štvorcové ikony v štyroch rohoch sú tiež na vašom skenovaní alebo fotografii.

Späť na web, kde ste hore Moje písma a potom kliknite NahraťŠablóna vyberte. Stlačte tlačidlo Vyberte súbor a pozrite si naskenovaný obrázok alebo fotografiu. Potvrďte pomocou NahraťŠablóna. O chvíľu neskôr sa objaví výsledok. V prípade potreby môžete menej úspešné znamienko odstrániť prostredníctvom príslušného koša. Je tiež možné nahrať ďalšiu šablónu, kde potom budete mať možnosť prepísať existujúce znaky alebo vytvoriť varianty týchto znakov. Potvrďte pomocou Pridajte do písma svoje znaky.

Krok 3: Používanie písma

Keď ste so všetkým hotoví, kliknite hore StavaťPísmo. Pomenujte svoje písmo a kliknite Stavať. Uvidíte ukážku, pomocou ktorej môžete posúvač priblížiť a oddialiť. Stiahnite si svoje písmo kliknutím na súbor ttf alebo otf. Pravým tlačidlom myši kliknite na stiahnutý súbor vo vašom Prieskumníkovi a zvoľte inštalovať. Potom spustite textový procesor: pod zvoleným menom v prehľade typov písma nájdete aj svoje vlastné písmo. Stačí napísať!