Ako

Zdieľanie účtov s Splitwise

Ak idete na dovolenku so skupinou ľudí alebo zdieľate spoločný byt, nie je vždy ľahké rozdeliť účet potom. Pokiaľ nepoužívate Splitwise. Pomocou tejto inteligentnej aplikácie môžete zdieľať účty.

Krok 1: Zaregistrujte sa

Je to najužitočnejšie, ak všetci priatelia alebo členovia rodiny používajú Splitwise, ale nie je to nevyhnutné. Nainštalujte si aplikáciu (iOS a Android) na svoj smartphone a potom kliknutím vytvorte bezplatný účet Registrovať ťukanie. Zadajte svoje meno a e-mailovú adresu a potom pokračujte ďalej Pridajte priateľov do Splitwise. Zadajte telefónne číslo alebo e-mailovú adresu na odoslanie pozvánky prostredníctvom textovej správy alebo e-mailu. Opakujte to pre všetkých svojich priateľov alebo členov rodiny, s ktorými chcete zdieľať účty.

Krok 2: Vytvorte skupinu

Potom klepnite na tlačidlo úplne dole Skupiny a potom ďalej Založte skupinu. Potom musíte skupine dať napríklad názov Prázdninové Porto. V dolnej časti môžete zvoliť skupinový motív: Apartmán, House, Jazdiť alebo Ostatné. Svoju voľbu potvrďte pomocou Pripravený. Skrz Pridajte členov pridajte svojich existujúcich používateľov Splitwise do svojej skupiny. Priatelia alebo členovia rodiny, ktorí si aplikáciu ešte nenainštalovali (alebo to nechcú), môžu byť aj naďalej informovaní o všetkých výdavkoch klepnutím na tlačidlo Zdieľať odkaz.

Krok 3: Zadajte výdavky

Hneď ako nasleduje výdaj - napríklad večera v reštaurácii - otvorte aplikáciu a klepnite na veľké tlačidlo plus v dolnej časti. Vyberte skupinu, zadajte popis a potom zadajte sumu. Neplatili ste si výdavok sami? Potom kliknite na Zaplatené vami a rozdelené rovnomerne a vyberte inú možnosť zo zoznamu. Ak chcete, môžete účtenku odfotiť alebo pridať komentár klepnutím na tlačidlo pomocou fotoaparátu alebo poznámky. Pokračujte s Uložiť. Okamžite získate prehľad o tom, kto dlží akú sumu. Vrátil vám niekto peniaze? Potom klepnete Vyrovnať dlh. Skrz Viac tiež dostanete možnosť Zašlite upomienku. Ak chcete získať prehľad o všetkých nákladoch v skupine, klepnite na dolnú časť Činnosť- tlačidlo. Na konci mesiaca dostanú všetci členovia skupiny do svojej poštovej schránky prehľad výdavkov a dlhov.