Ako

15 tipov pre vašu webovú kameru

Webkamery nie sú ničím iným ako novou technológiou. Už nás neprekvapujú videohovory s druhou stranou sveta. Napriek tomu môžete s webovou kamerou urobiť oveľa viac, než len vizuálne piť kávu. Dávame vám pätnásť tipov pre vašu webkameru.

Takmer všetky webové kamery

Na spustenie aplikácií v tomto článku s vašou webovou kamerou nepotrebujete úplne novú webovú kameru (okrem tipu 2). Za týmto článkom stojí myšlienka, že vdýchnete nový život starej známej webovej kamere, ktorá zhromažďuje prach. Je pravda, že veľmi staré webkamery majú prirodzene nižšie rozlíšenie ako tie novšie. Kamera s rozlíšením 640 x 480 môže byť napríklad o niečo menej vhodná ako opatrovateľka. Preto je to možné s veľmi starými webovými kamerami, ale nie vždy je to ideálne.

Vysielať naživo

Jednou z najlepších nových možností, ktoré nám sociálne siete ponúkajú, sú živé videá. Namiesto nahrávania videa vysielate naživo, aby vaši priatelia mohli pozerať. Spravidla sa to stane so smartfónom, ale s webovou kamerou je to v poriadku. Ak chcete spustiť živé video na Facebooku (na ilustráciu), kliknite na Facebook Živé video v ráme Čo robíš. Popíšte video a kliknite Ďalší. Akonáhle nastúpite teraz Dovoliť si okamžite nažive.

2 Prihláste sa do systému Windows

Pre túto funkciu potrebujete novú webovú kameru, a to webovú kameru s funkciou 3D. Môžete to použiť na prihlásenie do systému Windows 10 pomocou rozpoznávania tváre (táto funkcia sa volá Windows Hello). Windows Hello povolíte kliknutím Štart a potom ďalej Nastavenia / Účty / možnosti prihlásenia. Pod možnosťou Windows Dobrý deň teraz uvidíte možnosť prihlásiť sa pomocou tváre, odtlačku prsta alebo dúhovky. Prejdite na prvú možnosť a postupujte podľa pokynov pre Windows. Potom sa môžete prihlásiť jednoduchým pohľadom do kamery.

3 Zabezpečenie

Nie je to samozrejme úplne to isté ako IP kamera, ktorú zavesíte na fasádu vonku, ale webová kamera môže slúžiť ako bezpečnostný systém v dome. Príjemným programom je iSpy. Nainštalujte program a po spustení kliknite na Pridať vľavo hore a potom ďalej Miestna kamera pridať svoju webovú kameru. Potom kliknite na vlastnosti kamery Výstrahy a označte, čo by sa malo urobiť, keď sa zistí pohyb, napríklad odoslaním e-mailu alebo textovej správy.

4 Ovládanie gestami

Ak sa cítite dobrodružne, uvoľnite svojho vnútorného Toma Cruisa a ovládajte počítač gestami rukami pred webovou kamerou, v štýle filmovej Minority Report. Malý bezplatný program, ktorý si môžete stiahnuť, je NPointer. Ovládanie gestami ešte nie je skutočne praktické, ale vyzerá to v pohode. Stiahnite si, spustite a okamžite to funguje. Zdá sa nám, že rolovanie s kývnutím hlavy je skutočne užitočné pri čítaní dlhých dokumentov.

5 Opatrovateľka

Softvér, o ktorom sme hovorili v tipe 3, funguje skvele aj ako opatrovateľka. Ale potom s niektorými ďalšími nastaveniami. Na karte Detekcia pohybu Pokiaľ ide o vlastnosti vašej kamery, odporúčame vám znížiť citlivosť a samozrejme nepustiť žiaden zvuk (pretože laptop, ku ktorému pripojíte webovú kameru, musí byť v škôlke). Ďalej odporúčame na záložke Nahrávanie ísť na možnosť Záznam o výstrahe namiesto Záznam o pohybedetekcia.

6 Výrobca / skener čiarových kódov

Zábavnou a rozsiahlou aplikáciou pre vašu webovú kameru je výroba skenera čiarových kódov. Organizujete pre svoje združenie akciu, na ktorú sa koná predaj vstupeniek? S ID Card Workshop môžete ľahko robiť karty / lístky s čiarovým kódom, vďaka čomu systém sleduje, ktoré kódy sú a komu patria. V ten istý deň pomocou softvéru naskenujete lístky / lístky pomocou svojej webovej kamery. Tu môžete okamžite zistiť, či má niekto povolenie, a tiež viete, kto všetko prišiel.

7 Zastavte pohyb

V zásade môžete svoj smartphone používať na stop-motion video. Jediným problémom je, že to „potrebujete“ opäť celkom rýchlo, čo vašu zostavu preruší. Použite teda svoju webovú kameru! Šikovným softvérom je QStopMotion. Program je úžasne jednoduchý: vyberiete si webovú kameru, zvolíte rozlíšenie a začnete nahrávať. Zakaždým, keď stlačíte červené tlačidlo, nasníma sa rámček. Takto môžete bez problémov natáčať vaše stop-motion videá.