Novinky

Takto inštalujete témy pre Windows 10

Samozrejme, vždy je pekné, keď si môžete prispôsobiť tvar a farbu svojho počítača. Pekný vzhľad koniec koncov robí váš počítač ešte atraktívnejším. Nastavenie tém v systéme Windows 10 je pohodlný spôsob, ako si úplne prispôsobiť počítač podľa svojich predstáv. Ako nainštalovať témy Windows 10 si vysvetlíme v tomto článku.

Témy spoločnosti Microsoft

Spoločnosť Microsoft samozrejme navrhla témy, ktoré si môžete stiahnuť z ich vlastných webových stránok. Tieto témy vám poskytujú možnosti na prispôsobenie pozadia vášho notebooku alebo PC, použitie farebnej schémy pre vaše ponuky a tiež prispôsobenie zvukov upozornení podľa vášho vkusu. Šikovné na týchto témach je samozrejme to, že nemusíte koleso vymýšľať sami a môžete jednoducho použiť hotový, pútavý produkt.

Na webe spoločnosti Microsoft môžete prehľadávať rôzne typy tém. Všetky tieto témy sú zoradené do rôznych kategórií, aby ste mohli ľahko a zreteľne vyhľadať tému svojho vkusu. Jedinou nevýhodou je, že nedostanete ukážku témy a tak budete musieť trochu hazardovať so sťahovaním.

Stiahnite a nainštalujte si tému

Našli ste taký, ktorý sa vám páči? Potom stačí kliknúť na odkaz a motív si stiahnuť. Potom choďte do priečinka na stiahnutie a dvojitým kliknutím na súbor tému nainštalujte. Potom sa otvorí ponuka nastavení a tu môžete vykonať posledné úpravy témy. Tu sa tiež dozviete, ako téma vyzerá prvýkrát.

Mimochodom, môžete tiež prejsť na svoje nastavenia prispôsobenia kliknutím pravým tlačidlom myši kdekoľvek na pracovnej ploche a výberom možnosti „prispôsobenie“. Môžete upraviť pozadie, farby a zvuky každej témy podľa vlastného uváženia, alebo môžete tému nechať tak, ako je.

Svoje motívy nájdete vždy v nastaveniach systému Windows pod nadpisom „osobné nastavenia“ a potom v ľavom menu vyberte „motívy“.