Preskúmanie

Fotostena - Vytvorte šumivé fotografické koláže

Vaša vlastná fotografická koláž môže byť príjemná, napríklad ako pozadie pre pracovnú plochu alebo pre plagát alebo pohľadnicu k narodeninám. Takúto koláž môžete zostaviť pomocou ľubovoľného nástroja na úpravu fotografií, ale nástroj ako Fotowall má niektoré funkcie, ktoré sú špeciálne zamerané na vytváranie takýchto kompozícií.

Fotostena

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10; Linux

Webová stránka

www.enricoros.com 6 Skóre 60

  • Pros
  • Užívatelsky prívetivý
  • Pevné možnosti úprav
  • Negatíva
  • Žiadna pomocná funkcia
  • Nie je to skutočná funkcia vrátenia späť
  • Niekedy trochu základné rozhranie

Fotowall je pôvodne aplikácia pre Linux, ale teraz je k dispozícii aj prenosná verzia pre Windows (32 bitov). Rozhranie najnovšieho vydania môže vyzerať trochu zastarane, ale s názvom ako Fotowall 1.0 Retro je to možno zámer tvorcov. Na druhej strane nástroj nestratil nič zo svojich schopností.

Manipulácie s fotografiou

Logickým začiatkom vašej tvorby je označenie požadovaného formátu. Môžu to byť prednastavené alebo vlastné rozmery. Hneď ako získate výber fotografií (z vlastného počítača alebo priamo z Flickru), Fotowall ho umiestni na nastavené plátno. Fotografie potom môžete presunúť na požadované miesta alebo do práce vložiť „náhodný obrázok“ aplikácie Fotowall.

Výber fotografií môžete samozrejme meniť a otáčať, ale je tiež možné fotografie skresliť, orezať, presunúť do popredia alebo na pozadie alebo ich formovať do konkrétneho tvaru. Môžete tiež pridať svoje vlastné tvary (vo formáte svg). K dispozícii je iba niekoľko efektov, ako napr Žiarový efekt, Sépia a Invertovať farby. Do istej miery sú možné aj „3D“ efekty v tom zmysle, že pozadie vašej koláže môžete dať do inej perspektívy.

Manipulácie s textom

Koláž nemusíte obmedzovať iba na obrázky. V aplikácii Photo Wall môžete pridávať textové rámy a dokonca existuje funkcia aj pre „wordclouds“. K poslednému uvedenému jednoducho priradíte textový súbor s požadovanými slovami, potom nastavíte minimálny a maximálny počet slov, ktoré sa majú zahrnúť.

Export

Priebežné výsledky môžete uložiť vo svojom vlastnom formáte (s rozšírenou fotografickou stenou), ale pre váš konečný výsledok sú k dispozícii normálnejšie formáty, napríklad jpg, png, bmp a tiff. Okrem toho existuje možnosť exportu ako pozadie pracovnej plochy alebo ako plagát (pomocou PosteRazoru) a medzi nimi sú konverzie do formátu PDF a SVG. Potlač je samozrejme tiež možná.

Záver

Fotowall je užitočný nástroj pre tých, ktorí chcú bez veľkej námahy vytvoriť krásnu koláž z miestnych alebo online fotografií. Nezáleží na tom, či je to myslené ako pozadie pracovnej plochy, obal CD alebo plagát.