Ako

Takto si vytvoríte lokálny účet vo Windows 10

Aj keď už nejaký čas pracujete s Windows 10, stále neviete všetko o operačnom systéme. Jednou z možností je napríklad vytváranie lokálne pomocou účtu. Windows, bohužiaľ, nevysvetľuje presne, ako to urobiť, takže v tomto článku nájdete všetko o vytváraní lokálneho účtu v systéme Windows 10.

Pri nastavovaní nového zariadenia so systémom Windows 10 to pravdepodobne urobíte ihneď pomocou účtu Microsoft, aby ste mali prístup ku všetkým dôležitým funkciám a ochranám. Toto veľmi uľahčuje používanie služieb Microsoft Store a cloudového úložiska OneDrive. Čo však v prípade, že chcete pracovať čo najviac v offline prostredí a chcete si svoje súbory ponechať na svojej pracovnej ploche? Potom sa musíte spoľahnúť na lokálny účet, ktorý si môžete vytvoriť v systéme Windows 10. Operačný systém bohužiaľ nevysvetľuje, ako to urobiť.

Postupne vysvetlíme, ako to dosiahnuť. Najskôr otvorte Nastavenia a potom choďte na Účty. Nastavenia môžete otvoriť stlačením Všetky nastavenia vpravo v centre akcií. Ak si chcete vytvoriť miestny účet, kliknite namiesto toho na novej obrazovke Vaše informácie na možnosť Zaregistrovať sa pomocou miestneho účtu. Potom postupujte podľa pokynov na obrazovke. V tomto prípade vytvoríme okrem už nainštalovaného online účtu aj lokálny účet.

Miestny účet pre niekoho iného

Chcete vytvoriť miestny účet pre niekoho iného? To je tiež možné. Prejdete do časti Účty pre rodinu a ostatných používateľov (nachádza sa v ponuke vpravo). Pod nadpisom Ostatní používatelia kliknite na položku Pridať niekoho iného do tohto počítača. Na obrazovke, ktorá sa teraz zobrazí, klepnite na Nemám prihlasovacie údaje pre túto osobu. Následne vstúpite do iného okna, kde dole nájdete možnosť Pridať používateľa bez účtu Microsoft.

Už sme skoro tam. Na ďalšej obrazovke zadajte informácie, ktoré chcete opustiť, napríklad názov profilu a heslo, ak je to potrebné (určite ich odporúčame). Po dokončení krokov ste dokončili vytváranie miestneho účtu. Niektoré internetové funkcie nepracujú správne, ale napríklad Cortana a OneDrive ju vykonávajú stále ako obvykle.