Preskúmanie

Huawei P20 - P20 v tucte

Séria Huawei P20 sa skladá z rozpočtu P20 Lite, luxusného P20 Pro a tohto bežného Huawei P20. Čínsky výrobca smartfónov sa zaviazal k luxusnému dizajnu a výkonnému fotoaparátu v spolupráci so značkou fotoaparátov Leica. Huawei ale sem-tam zahodí pár stehov.

Huawei P20

cena € 609,-

Farby čierna, modrá, ružová

OS Android 8 (Oreo)

Obrazovka 5,8 palca (2240 ​​x 1080)

procesor 2,4 GHz oktacore (HiSilicon Kirin 970)

RAM 4 GB

Skladovanie 128 GB

Batéria 3 400 mAh

fotoaparát Duálny fotoaparát 20 + 16 megapixelov (zadný), 24 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 4.2, WiFi, GPS

Formát 14,9 x 7,1 x 0,8 cm

Váha 165 gramov

Iné Skener odtlačkov prstov, USB-C, bez portu pre slúchadlá

Webová stránka www.huawei.com 7 Skóre 70

  • Pros
  • Displej
  • Budujte kvalitu
  • fotoaparát
  • Negatíva
  • Žiadny port pre slúchadlá
  • Emui

Huawei P20 stojí asi 600 eur, čo ho robí takmer o 300 eur lacnejšími ako absolútne špičkový model Huawei P20 Pro. Smartfón je tiež o zhruba 300 eur drahší ako rozpočtová verzia P20 Lite. Nedávno som o oboch zariadeniach intenzívne diskutoval, verzia Lite ponúka vynikajúci pomer ceny a kvality. Napriek skutočnosti, že trojitý (!) Fotoaparát fotoaparátu P20 Pro nie je ničím úžasným, nebol som z toho všeobecne nadšený: zariadenie je príliš drahé na to, čo za to dostanete a vynechanie portu pre slúchadlá ho robí jednoducho neúplné.

Obidve recenzie P20 Lite a P20 Pro ukázali, že spoločnosť Huawei vyvinula veľké úsilie, aby poskytla smartphonom nádherné obrazovky. Dizajn týchto dvoch zariadení vyzerá luxusne, ale je veľmi kopírovaný z iPhonu X kvôli zárezu na obrazovke a umiestneniu fotoaparátov na zadnej strane. Považujem to za odsúdeniahodné s verziou Pro, pretože v tejto cenovej kategórii si nemôžete dovoliť kopírovanie. Verzie Pro a Lite zariadení majú spoločné to, že softvér je neštandardný, vzhľad Emui spoločnosti Huawei, ktorý bol zavedený cez Android, prináša nestabilitu, preplnené rozhranie, chyby (hry) a nepotrebné aplikácie. Čo však s „obyčajnou“ P20?

Všetky pôsobivé funkcie fotoaparátu P20 Pro sú súčasťou bežného modelu P20

Obyčajný P20

Dizajn, pekná obrazovka, zárez na obrazovke: P20 to má samozrejme tiež. Rovnako ako P20 Pro, aj snímač odtlačkov prstov je na prednej strane (pod obrazovkou) a chýba port pre slúchadlá - a tiež rozumný argument prečo. Rovnako ako Lite verzia P20, aj na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát, ktorý dokáže oveľa viac. V bežnom modeli P20 sú prítomné všetky pôsobivé funkcie fotoaparátu fotoaparátu P20 Pro, ako napríklad nočný režim, svetelné maľby a rozpoznávanie scén a objektov.

Zadná strana modelu P20 je vyrobená zo skla, a preto rýchlo priťahuje odtlačky prstov. Preto sa odporúča kryt. Škoda, pretože model P20 sa dodáva aj v farebných verziách, ktoré vyzerajú obzvlášť krásne.

Nie každá farebná verzia však v Holandsku, bohužiaľ, vychádza.

LCD

Huawei P20 je vybavený 5,8-palcovou obrazovkou prerobenou na uhlopriečku obrazovky 14,8 centimetra. Vďaka zárezu na obrazovke, tenkým okrajom obrazovky a alternatívnemu pomeru strán sa takmer celá predná strana smartfónu skladá z obrazovky a čistá veľkosť zariadenia nie je na škodu.

Spoločnosť Huawei vyhradila najlepšie panely obrazovky pre P20 Pro, ktoré sú vybavené obrazovkou OLED. Model P20 si musí vystačiť s obrazovkou LCD, s čím mimochodom nie je nič zlé. Full HD obrazovka vyzerá čisto, rovnako ako farby.

technické údaje

Okrem vynikajúcej obrazovky LCD obsahuje tenký kryt aj niektoré veľmi pekné časti. Zariadenie pracuje veľmi hladko, a to vďaka vlastnému procesoru octacore spoločnosti Huawei a 4 GB RAM. Máte tiež veľa priestoru na aplikácie, fotografie a videá: 128 GB. Toto nie je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty, ale môžete vložiť druhú SIM kartu.

Batéria v prístroji má kapacitu 3 400 mAh, čo je prijateľné. Výdrž batérie je v poriadku, pri priemernom používaní by však batéria mala byť druhý deň možná. Táto dlhá výdrž batérie je spôsobená aj kožou Androidu, ktorú používa spoločnosť Huawei: Emui. Na jednej strane je pozitívne, že vďaka tomu batéria vydrží dlhšie, ale je to na úkor praktických záležitostí. Spustené procesy sú prerušené a vy to nemôžete zmeniť. Niektoré procesy, ako napríklad VPN alebo správca hesiel, sú preto prerušené a je potrebné ich zakaždým reštartovať manuálne. Napriek tomu, že na P20 beží najnovšia verzia Androidu, softvér vzbudzuje obavy nielen kvôli problémom, ktoré som spomínal už skôr, reputácia spoločnosti Huawei, pokiaľ ide o aktualizácie, je tiež mizerná.

fotoaparát

Fotoaparát je dobrým argumentom, prečo si môžete zvoliť P20. Aj keď P20 nemá trojitý fotoaparát ako verzia Pro, k dispozícii sú všetky funkcie. Spoločnosť Huawei sa angažuje predovšetkým v oblasti rozpoznávania objektov a scén, a to oprávnene, pretože softvér v prístroji je pozoruhodne dobrý na rozpoznávanie napríklad zvierat, krajiny, textov, západov slnka a oveľa viac. Po rozpoznaní fotoaparát upraví nastavenia a fotografia je už pre vás upravená, aby ste mohli urobiť krásnu fotografiu bez toho, aby ste na ňu museli myslieť. Fotografie niekedy vyzerajú trochu prehnane, farby sú niekedy až príliš nafúknuté. V takom prípade môžete rozpoznanie vo fotoaparáte vypnúť jednoduchým klepnutím a nasnímať „normálnu“ fotografiu.

Duálny fotoaparát modelu Huawei P20 sa skladá z 12-megapixelového objektívu a 20-megapixelového objektívu. Vďaka tomu môžete dvakrát opticky priblížiť a smartphone je schopný fotografovať hĺbku s hĺbkou v režime na výšku.

Fotografie vyzerajú veľmi dobre a aj keď klesá množstvo svetla, objektívy Huawei toho vidia stále veľa. Jediné, čo si všimnete, je, že pri slabom osvetlení vyzerajú predmety trochu plasticky. Nie že by to bola nevýhoda, pretože je stále oveľa lepšia ako väčšina fotoaparátov, ktoré pri rovnakých zložitých svetelných situáciách vôbec nevidia.

cena

Huawei P20 nie je veľmi nápadný, a to je škoda, pretože je to skvelý smartfón. V prvom rade preto, že najväčšia pozornosť púta verzia Pro. Huawei P20 stojí asi 600 eur a preto trochu odpadáva. Cena Galaxy S9 poklesla natoľko, že je len o pár desiatok drahší. Za tieto peniaze získate zariadenie s lepšou obrazovkou a lepším softvérom. OnePlus 6 je o niečo lacnejší a má o niečo horší fotoaparát a obrazovku, ale rozdiely sú malé a softvér OnePlus je navzájom oveľa lepší. S9 a OnePlus 6 majú navyše jednoducho port pre slúchadlá.

Záver

Huawei P20 trochu odpadáva, pretože veľmi dobré ďalšie smartphony sú k dispozícii za približne rovnakú cenu a väčšinu pozornosti si vyžaduje Huawei P20 Pro. To je škoda, pretože P20 je skvelá voľba. Obrazovka, fotoaparát, výdrž batérie a kvalita zostavenia sú v poriadku. Na druhej strane musíte vziať do úvahy, že softvéru je možné veľa vytknúť a že nedostatok portu pre slúchadlá je (stále) ťažké ospravedlniť.