Preskúmanie

Samsung Galaxy A3 (2017) - Zaplaťte za meno

Tí, ktorí uprednostňujú smartfóny od spoločnosti Samsung a nechcú utrácať príliš veľa peňazí za nový smartphone, ktorý vyzerá pekne a šikovne, sa čoskoro dočká Galaxy A3. Je to však tiež dobrá voľba? Na túto otázku odpovedáme v tejto recenzii.

Samsung Galaxy A3 (2017)

cena € 329,-

Farby Čierna, modrá, zlatá, ružová

OS Android 6.0

Obrazovka 4,7 palca super amoled (1 280 x 720)

procesor 1,6 Ghz oktacore (Samsung Exynos 7)

RAM 2 GB

Skladovanie 32 GB (rozšíriteľný pomocou pamäťovej karty)

Batéria 2 350 mAh

fotoaparát 13 megapixelov (vzadu), 8 megapixelov vpredu

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 4.1, WiFi, NFC, GPS

Formát 13,5 x 6,6 x 0,8 cm

Váha 135 gramov

Iné Skener odtlačkov prstov

Webová stránka www.samsung.com 6 Skóre 60

 • Pros
 • Kompaktný
 • Rýchly snímač odtlačkov prstov
 • Hladký fotoaparát
 • Vodeodolný
 • Negatíva
 • Kvalita ceny
 • Nie obrazovka s rozlíšením Full HD
 • Nie najnovšia verzia systému Android
 • Toto je 13 najlepších smartfónov roku 2020 18. decembra 2020 15:12
 • Pomoc pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 600 eur 15. decembra 2020 16:12
 • Pomoc pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 300 EUR 14. decembra 2020 16:12

V dnešnej dobe ste blázon, keď platíte najvyššiu cenu za smartphone. Za necelých 400 eur si dnes môžete kúpiť fantastické zariadenia napríklad od spoločností OnePlus, Huawei, Lenovo alebo WileyFox. Zariadenia Samsung sú zvyčajne o niečo vyššie ceny. To platí aj pre tento Galaxy A3, obnovenú verziu Galaxy A3, ktorá sa objavila začiatkom roka 2016. Za približne 350 eur získate zariadenie Samsung Galaxy, ktoré je možné zastropovať špecifikáciami. Ale samozrejme je to aj meno a reputácia spoločnosti Samsung, za ktorú platíte.

Zariadenie má skromné ​​rozmery a priemer obrazovky 4,7 palca (prepočítané na 12 centimetrov). Vďaka kovovej hrane má pocit, že dokáže udrieť. Zadná strana zariadenia je bohužiaľ vyrobená z plastu, takže vzhľad zariadenia a odolný pocit pri jeho držaní majú trochu nesúlad. Napriek tomu je kvalita zostavenia dobrá, pretože Galaxy A3 je vodotesný, čo je v porovnaní s niektorými priamymi konkurentmi celkom výhodou. Ďalšími plusovými bodmi Galaxy A3 sú pripojenie USB-C a snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza v tlačidle pod obrazovkou. To funguje pozoruhodne rýchlo a presne.

Rýchlostná strieľačka

Veľmi pekne funguje aj fotoaparát. Galaxy A3 si môžu vychutnať najmä tí, ktorí hľadajú smartphone, ktorý rýchlo prinesie dobrú fotografiu. Dvakrát stlačte tlačidlo Domov a raz stlačte spúšť. Do dvoch sekúnd máte prehľadnú fotografiu. Dokonca aj keď som zapálil fotoaparát fotografovaním na slnku.

Výsledky nie sú úžasné a v tejto cenovej kategórii by ste to nemali očakávať. Farby nestriekajú z obrazovky a zaostrenie je niekedy vypnuté. Stále je tu však zarážajúce množstvo detailov.

Blafovanie

Ale v iných oblastiach je Galaxy A3 zmätený lacnejšími zariadeniami, ako je Moto G4. Vezmime si napríklad obrazovku. Farby vyzerajú trochu bledo, vyniká však nízkym rozlíšením. Ak potrebujete, môžete spočítať pixely. A3 má rozlíšenie 1280 x 720, pričom zariadenia s full HD rozlíšením (1920 x 1080) si už môžete kúpiť za polovičnú cenu.

Zariadenie tiež nemá najväčšie svaly so svojím procesorom oktacore 1,6 GHz. Ale v praxi si to až tak nevšimnete. Rýchlo funguje aj to, čo musí rýchlo fungovať, napríklad spustenie fotoaparátu a snímač odtlačkov prstov. Všimnete si to až vtedy, keď spustíte ťažšie aplikácie a hry alebo napíšete veľmi rýchlo. Ale pre základné použitie je A3 dostatočne výkonný.

Z hľadiska výdrže batérie nie je Galaxy A3 príliš nápadný. Zariadenie pri bežnom používaní vydrží deň. Kapacita batérie nie je príliš veľká, ale to je kompenzované kompaktnou obrazovkou a nízkym rozlíšením v kombinácii s nadmerným výkonom procesora.

Android a TouchWiz

Galaxy A3, bohužiaľ, nemá spustenú najnovšiu verziu systému Android. Zatiaľ si musíte vystačiť s Androidom 6.0, verziou starou takmer jeden a pol roka. Známy Samsung Skin TouchWiz bol položený nad Android, ktorý charakterizuje zariadenia Galaxy. Ako sme si už zvykli, nájdeme pomerne veľa duplicitných aplikácií, napríklad všetky druhy aplikácií od spoločnosti Microsoft, ktoré ponúkajú funkcie, ktoré Google už vložil do systému Android, druhého prehliadača a obchodu s aplikáciami Samsung. Nastavenia sú tiež poriadne neprehľadné. Našiel som aplikáciu Samsung Members, v ktorej som (okrem iného) mohol otestovať jednotlivé časti zariadenia a senzory a zistiť, či fungujú adekvátne. Užitočné!

Záver

S Galaxy A3 nemôžete urobiť chybu. Za rozumnú cenu získate pekné zariadenie. V rovnakej cenovej kategórii však nájdete aj lepšie smartfóny. Hľadáte ale zariadenie Galaxy, ktoré je pripravené na štandardnú prácu, vojde sa do každého vrecka a (príručnej) tašky a rýchlo fotí dobré fotografie? Nehľadajte ďalej.