Ako

Takto pripojíte svoj smartphone so systémom Android k počítaču

Je pravdepodobné, že máte počítač so systémom Windows a že vlastníte aj smartphone so systémom Android. Dve úplne odlišné zariadenia, to však neznamená, že nie je možná žiadna výmena dát. Naopak: existuje niekoľko vstavaných funkcií a veľa (bezplatných) nástrojov, pomocou ktorých môžete obe zariadenia zblížiť. V tomto článku predstavujeme množstvo užitočných riešení.

Tip 01: Rýchly prenos

Začíname jednoduchým scenárom: vo svojom počítači máte súbor a chcete ho preniesť do svojho smartphonu. To je možné pomocou bezplatnej služby Send Anywhere. V počítači s prehliadačom prejdite na //send-anywhere.com alebo si nainštalujte počítačovú aplikáciu alebo doplnok Outlook. Stlačte plus na Pošli a dvakrát kliknite na požadovaný súbor. Potom stlačte Pošli- tlačidlo. Zobrazí sa šesťmiestny kód a kód qr. Na smartphone musíte najskôr nainštalovať bezplatnú aplikáciu Send Anywhere z Obchodu Play Google. Otvorte túto aplikáciu a klepnite na Príjem. Zadajte kód alebo klepnite na ikonu s kódom qr. V druhom prípade namierte fotoaparát na qr kód obrazovky počítača a o chvíľu neskôr sa súbor prenesie. To je možné urobiť aj opačne, v takom prípade klepnite na Pošliv mobilnej aplikácii.

Tip 02: Zdieľanie údajov (cloud)

Aplikácia Send Anywhere samozrejme nie je taká užitočná, ak potrebujete dáta z počítača veľmi pravidelne. Aplikácia FolderSync je potom lepším riešením, najmä ak pracujete s jednou alebo viacerými cloudovými službami. Po nainštalovaní na smartphone a udelení potrebných povolení klepnite na ponuku (ikona s tromi pomlčkami) a otvorte Účty. Stlačte tlačidlo plus a vyberte si jednu z približne 27 podporovaných služieb úložiska, ako napr Dropbox, disk Google alebo OneDrive. Vytvorte meno, klepnite na Overiť účet a vyberte zodpovedajúci účet. Potvrďte pomocou Dovoliť a s Uložiť. Znova klepnite na ponuku a vyberte Priečinkové páry.

Pomocou tlačidla plus pridáte pár priečinkov: zadajte názov, vyberte názov účtu, ktorý ste práve vytvorili, a označte, ktorý externý a interný priečinok si vyberiete. Prvý je priečinok (či už prázdny alebo nie) vo vašej cloudovej úložnej službe, druhý je priečinok vo vašom smartfóne. Napríklad nastavíte typ synchronizácie na Obojsmerná synchronizácia. Ak je to potrebné, môžete tu naplánovať automatickú synchronizáciu pomocou zabudovaného plánovača úloh. Potvrďte pomocou Uložiť. Vďaka Synctlačidlo spustíte synchronizáciu okamžite (cez WiFi).

Teraz musíte do počítača nainštalovať iba synchronizačný priečinok služby cloudového úložiska (ak ste tak ešte neurobili) a naladiť ho do priečinka, ktorý ste zadali v priečinku FolderSync. Rovnakým spôsobom teraz môžete pridávať účty z iných služieb cloudového úložiska.

Tip 03: Zdieľanie údajov (WiFi)

Ak chcete cloudovú službu nepoužívať ako medzistanicu, odporúča sa správca súborov, ktorý má prístup k zdieľaným priečinkom vášho počítača so systémom Windows prostredníctvom bezdrôtovej siete. V Obchode Play sú k dispozícii rôzne aplikácie, ale mnohé z nich sú plné reklám, hoci ponúkajú príliš málo funkcií, sú nejasné alebo sú útokom na vaše súkromie. ES File Explorer Manager PRO môže stáť 3,19 eur, ale je to veľmi veľa. K dispozícii je bezplatná varianta, ktorá si však potrpí aj na bloatware a reklamy.

Spustite aplikáciu, klepnite na ponuku (ikona s tromi pruhmi) a vyberte Sieť / LAN. Vyskúšajte prvý Skenovaťtlačidlo vypnuté: Je pravdepodobné, že okamžite zistí vaše sieťové zariadenia vrátane vášho počítača so zdieľanými priečinkami. Ak to nefunguje týmto spôsobom, stlačte tlačidlo plus v prehľade LAN a zadajte potrebné údaje o počítači (ktorý tu funguje ako server): IP adresa alebo meno hostiteľa a prípadne aj prihlasovacie údaje.

Teraz stačí prechádzať zdieľané priečinky, aby ste sa dostali k požadovaným súborom. Súbory môžete samozrejme pridať aj sami.

Navigujte v systéme Windows a sieťových súboroch pomocou svojho inteligentného telefónu so systémom Android

Tip 04: Diaľkové ovládanie

Môžete samozrejme ísť o krok ďalej a prevziať kontrolu nad počítačom v smartfóne. Existujú rôzne nástroje a aplikácie, napríklad PC Remote, Teamviewer, VNC Viewer a Splashtop Personal.

Tu sa pozrieme na Vzdialenú plochu Chrome. To si vyžaduje jednorazovú prípravu. Spustite prehliadač Chrome na počítači a posuňte sa na adresu //remotedesktop.google.com/access. Kliknite do poľa na Nastaviť vzdialený prístup v dolnej časti modrého tlačidla so šípkou smerujúcou nadol. Teraz budete presmerovaní na stránku s rozšírením Vzdialená plocha Chrome. Kliknite na ňu Pridať. Pridať do prehliadača Chrome / rozšírenie / prijaťa nainštalovať. Potvrďte pomocou Áno (2x), aby bola aplikácia nainštalovaná. Zadajte vhodný názov pre váš počítač a stlačte Ďalší. Zadajte najmenej šesťciferný PIN kód a potvrďte pomocou Počnúc a Áno. Na webovej stránke sa zobrazí správa, že počítač je online.

Cez váš smartphone, kde si nainštalujete Vzdialenú plochu Chrome z Obchodu Play. Spustite aplikáciu, klepnite na názov vášho počítača a zadajte kód PIN. Potvrďte pomocou Vytvorte spojenie. Na vašom PC sa objaví správa, že váš desktop je momentálne zdieľaný; podmienkou je samozrejme, že je počítač zapnutý a že ste prihlásení pomocou svojho účtu Google. S tlačidlom Prestaňte zdieľať odpojíš sa. Na webovú stránku môžete prejsť cez Zobraziť / upraviť požiadať o prehľad prepojených klientov a tiež odstrániť odkaz prostredníctvom ikony koša.

Tip 05: Fotografie a správy

Ideme opačným smerom: od Windows 10 verzie 1809 je to možné prostredníctvom aplikácie Tvoj telefón prezerajte si fotografie a textové správy z telefónu na počítači a tiež odosielajte textové správy z počítača. Stlačte kláves Windows a klepnite na Tvoj telefón a spustite túto aplikáciu (ak ešte nie je vo vašom počítači, nainštalujte si ju z Microsoft Storu). kliknite na Pracovať, prihláste sa pomocou svojho konta Microsoft a vyberte Spárovať telefón, po ktorom zadáte svoje mobilné číslo.

Vo svojom smartfóne klepnite na odkaz v prijatej správe a nainštalujte si sprievodnú aplikáciu. Spustite aplikáciu, prihláste sa tu aj pomocou svojho účtu Microsoft, povoľte niektoré povolenia a kliknite Pripravený a o chvíľu neskôr Dovoliť. Najnovšie fotografie zo smartphonu by sa teraz mali zobraziť aj v aplikácii pre PC. Kliknutím na túto ponuku môžete nastaviť všetky posuvníky Fotografie a Správy na On. V sekcii Správy (ukážka) zobrazia sa vaše textové správy a môžete prejsť cez Nová správa tiež posielať textové správy sami. Táto aplikácia by mala byť kompatibilná so smartfónmi s nainštalovaným systémom Android 7 alebo novším.

Tip 06: Správa mobilných zariadení

Ak hľadáte skutočný nástroj na správu mobilného zariadenia, potom je aplikácia Windows pre váš telefón stále dosť krátka. Bezplatný nástroj, ako je Syncios Manager, je oveľa výkonnejší. Vyberáte to najlepšie Prispôsobiť inštaláciu prispôsobiť niektoré možnosti inštalácie.

Najprv musíte vo svojom smartfóne aktivovať režim ladenia USB. Prejdite na obrazovku nastavení a vyberte Systém / Informácie o telefóne a klepnite sedemkrát Číslo zostavy. Toto vás udrží Systém teraz tiež možnosť Možnosti vývojára pozri stojace. Otvorte túto časť a aktivujte ju ladenie USB. Smartfón potom pripojíte k počítaču pomocou kábla USB. Syncios automaticky zistí vaše zariadenie a tiež aktivuje službu Syncios na vašom zariadení so systémom Android.

Prevádzka a možnosti teraz hovoria do veľkej miery samy za seba. Získate prehľad aplikácií, kontaktov, textových správ, médií a fotografií a prostredníctvom servera ZálohovanieTlačidlo môžete zálohovať na počítač a podľa potreby znova obnoviť Obnova. Môžete tiež pridávať nové položky alebo mazať položky.

Pod tlačidlom Sada nástrojov Existuje tiež niekoľko užitočných nástrojov, ako napríklad nástroj na zvonenie, nástroj na prevod zvukových a obrazových údajov a podobne (poznámka: niektoré nástroje fungujú iba v prémiovej verzii Syncios; náklady: 26 eur).

Tip 07: AirDroid

Ideme ešte o krok ďalej: s bezplatným AirDroidom je možné dostávať upozornenia na vašom PC, akonáhle dostanete správu (napríklad e-mail, textovú správu alebo WhatsApp) na vaše zariadenie Android. Nainštalujte si AirDroid na počítač so systémom Windows, vytvorte si účet a prihláste sa. Potom si nainštalujte mobilnú aplikáciu AirDroid na svoj smartphone a povoľte požadované povolenia. Je ich dosť, ale zámerom je, aby ste diaľkové ovládanie povolili cez AirDroid.

V aplikácii Windows teraz môžete otvoriť rôzne sekcie, ako napr Prenos súborov, Súbory, Oznámenie, SMS, História hovorov, Kontakty a AirMirror. Existuje veľká šanca, že budete musieť udeliť ďalšie povolenia pre niektoré z týchto oddielov: to sa potom vysvetlí v samotnom okne aplikácie.

Veľmi zaujímavé AirMirror. Vďaka tejto technológii môžete prevziať kameru a virtuálnu klávesnicu vášho zariadenia so systémom Android z počítača, vytvárať záznamy na obrazovke a dokonca duplikovať obraz na obrazovke zariadenia so systémom Android naživo vo svojom počítači. Skrz Non-Root Authority Pre aktiváciu nemusí byť vaše zariadenie ani „rootované“. Musíte dočasne pripojiť zariadenie pomocou kábla USB a ladenie USB aktivovať (pozri tiež tip 6).

Prezerajte a ovládajte svoje zariadenie Android z počítača bez práv root

Odraz

Od Windows 10 verzie 1809 je v zásade tiež možné zobrazovať obrazovku vášho smartphonu s Androidom naživo na vašom počítači so systémom Windows bez použitia externých nástrojov. Zdá sa, že to nefunguje vždy so všetkými zariadeniami, ale môžete to vyskúšať.

V systéme Windows prejdite na nastavenie a vyber si Systém / Projekt na tomto počítači. V hornej rozbaľovacej ponuke zvoľte možnosť K dispozícii všade alebo K dispozícii všade v zabezpečených sieťach. A s Otázky týkajúce sa projektu na tomto počítači najlepšie je zvoliť túto možnosť Zakaždým, keď je požadované pripojenie. Môžete tiež zadať PIN kód, po ktorom môžete okno zavrieť. Prejdite do okna nastavení na svojom zariadení so systémom Android a vyberte Pripojené zariadenia / prenášanie (na niektorých smartfónoch to môže byť tiež niečo ako Zrkadlenie obrazovky byť). Tu by ste mali nájsť názov svojho počítača a po jeho klepnutí sa na počítači zobrazí obrazovka zariadenia s Androidom.

Tip 08: Emulácia

Konečným krokom k priblíženiu Androidu a Windows je emulácia operačného systému. Inými slovami, Android spustíte iba v systéme Windows. Používame na to bezplatný a užívateľsky prívetivý nástroj BlueStacks, pre ktorý nepotrebujete ani (samostatný) virtualizačný softvér. Inštalácia sa uskutoční mrknutím oka.

Prvý štart BlueStacks môže trvať niekoľko minút. Potom nastavte požadovaný jazyk a krajinu a stlačte tlačidlo Pracovať. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google; možno budete pre to chcieť vytvoriť samostatný účet. O niečo neskôr už môžete začať. Aplikácie si jednoducho nainštalujete z aplikácie Obchod Google Play alebo kliknete na tlačidlo s tromi bodkami v ľavom hornom rohu plochy a vyberiete Nainštalujte Apk (ak máte taký inštalačný súbor v počítači). Bavte sa s ... Windroidom? Andows?