Ako

Stratili ste smartphone? Takto to opäť nájdete

Bez ohľadu na to, ako ste opatrní, vždy sa nájdu telefóny, ktoré sa stratia alebo vám ich niekto ukradne. Našťastie existujú aj rôzne spôsoby, ako ju nájsť. Ak sa váš iPhone, Windows Phone alebo smartphone so systémom Android stratí, vďaka týmto tipom (a troche šťastia) ho budete mať späť behom chvíľky.

GPS sledovanie

S nájdením vášho smartfónu nemusí byť problém pri funkciách, ktoré na svojich webových stránkach ponúkajú spoločnosti Apple, Google a Microsoft. Svoj smartphone môžete nájsť pomocou sledovania GPS. Jedinou vecou, ​​ktorú musíte venovať pozornosť, je to, že máte na smartfóne zapnutú GPS. Ak nie, existujú alternatívy, ako uzamknúť, zabezpečiť alebo dokonca požiadať vyhľadávač o návrat k vášmu smartphonu. Pre všetky operačné systémy existuje iný spôsob.

Správca zariadenia Android

Pomocou služby pomoci Správca zariadenia Android od spoločnosti Google môžete určiť polohu svojho smartphonu. Po prihlásení do služby Gmail môžete na svojom webe vyhľadať svoje zariadenie. Najskôr uvidíte na mape sveta, kde sa nachádza váš smartphone so systémom Android.

Ak je naznačené, že sa v oblasti nachádzate, môžete pokračovať vytočiť spustiť váš smartphone. Nezáleží na tom, či je zvuk zapnutý, najvyššie zvonenie budete počuť päť minút. Môžete tiež zmeniť svoje zariadenie zámok a vyčistiťaby ostatní nemali prístup k vašim údajom v prípade krádeže alebo straty mobilného telefónu.

Nájdi môj iPhone

S iCloudom môžete nájsť stratené zariadenie Apple. Prihlásite sa do iCloudu a potom si môžete zavolať alebo vymazať obsah svojho smartphonu. Rovnako ako v prípade ostatných operačných systémov pre smartphony, aj váš iPhone môžete uzamknúť na diaľku.

Windows Phone: Nájdi môj telefón

Windows Phone môžete vyhľadať na webovej stránke spoločnosti Microsoft. Prihláste sa na webovú stránku spoločnosti Microsoft a kliknite na ikonu Nájdi môj telefón. Pomocou mapy vyhľadajte polohu svojho telefónu. Môžete tiež stlačiť Vytočiť kliknutím prehráte zvuk, ak je váš telefón niekde medzi vankúšmi pohovky. S možnosťami Zamknúť a Vyčistiť môžete svoje dôležité údaje uchovať v bezpečí, ak ich skutočne stratíte.

Prey Anti Theft

Alternatívou k nájdeniu vašich zariadení je Prey Anti Theft. Túto aplikáciu je možné stiahnuť z obchodov s aplikáciami pre Android a Apple a pomáha vám nájsť zariadenie rovnakým spôsobom, ako už boli spomenuté trackery.

Šikovná vec na aplikácii je, že zo zariadenia môžete odosielať údaje aj sami, takže môžete stále požadovať citlivé informácie. Neprídete teda o žiadne dáta, čo je výhodou, ak ste zabudli navzájom synchronizovať svoje ďalšie zariadenia. Urobte tak hlavne vtedy, ak ste tak ešte neurobili.

Čo robiť?

Je dôležité vedieť, že ak ste stratili smartphone, môžete ísť na políciu. Urobte to a pokúste sa vyhľadať svoje zariadenie sami. Takto môžete určiť, kam sa má váš smartphone umiestniť, až po veľmi presné miesto.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found