Preskúmanie

Acronis True Image 2021 - zálohovanie a anti-malware

Expert na zálohovanie Acronis tento rok pridáva do svojho zálohovacieho softvéru plnohodnotné antivírusové a antimalvérové ​​funkcie (rovnako ako antivírusoví farmári už roky pridávajú funkcie zálohovania do svojich produktov). Ochrana údajov pomocou Acronisu tak dostáva nový rozmer, aj keď stále existuje niekoľko háčikov a očiek.

Acronis True Image 2021

cena Štandard (59,99 € / 89,99 / 119,99); Základné (49,99 € / 79,99 / 99,99 €); Pokročilé (69,99 € / 99,99 / 199,99); Prémie (99,99 € / 149,99 / 159,99 €); pre 1/3/5 počítačov

Jazyk Holandsky

OS Od Windows 7, Mac OS 10.11, iOS 10.3, Android 5.0 a novších

Webová stránka www.acronis.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Cloudové úložisko a antivírus (Advanced a Premium)
  • Užívatelsky prívetivý
  • Veľmi kompletná funkcia zálohovania
  • Obnova a zálohovanie systému
  • Negatíva
  • Advanced a Premium iba ako predplatné
  • Cloudové úložisko obmedzené na cloud Acronis
  • Žiadne cloudové úložisko a antivírus pre štandardné a základné

Tam, kde sa veľa zálohovacích programov zameriava iba na jeden alebo niekoľko scenárov obnovy systému alebo údajov, True Image pokrýva všetky. Užívateľsky prívetivé holandské rozhranie ponúka zálohovanie a obnovu súborov, priečinkov, diskov, mobilných zariadení a dokonca aj celého systému. Zálohy môžete robiť na pevnom disku a NAS a v cloude. K dispozícii sú tiež nástroje na klonovanie diskov, čistenie systému, synchronizáciu priečinkov a testovanie softvéru v karanténe.

Prevencia je lepšia

Prevencia je lepšia ako liečba (v tomto prípade obnova), a preto Acronis už v prípade niektorých verzií chráni konkrétne priečinky a súbory pred ransomvérom. Táto funkcionalita je teraz rozšírená na celú funkciu proti malvéru. Váš existujúci antivírusový balík preto môže byť odstránený. V skutočnosti musí byť odstránený, pretože ak Acronis nájde iný bezpečnostný balík, deaktivuje svoje vlastné zabezpečenie. Neexistuje žiadna vyhradená brána firewall a funkcia antispamu, ako aj možnosti kontroly jedného súboru alebo priečinka - teraz ide vždy o rýchlu alebo úplnú kontrolu systému. Acronis používa na analýzu správania svoj vlastný modul umelej inteligencie, ako aj tradičný modul na skenovanie vírusových podpisov. Táto spoločnosť má licenciu od „jedného z najlepších dodávateľov antivírusových programov“, ale Acronis nechce povedať, ktorý z nich. Prezident technológie Stanislav Protassov chce len potvrdiť, že nejde ani o Kaspersky, ani o čínsky motor; obaja sú citliví. Avšak tí, ktorí hľadajú na svojom PC, rýchlo nájdu odkazy na Bitdefender (bdcore.dll).

Ak nepotrebujete antimalvér Acronis, je najlepšou kúpou verzia Standard a Essential. Tieto ponúkajú antivírusový program na tri mesiace, potom sa zastaví. Verzie Advanced a Premium ponúkajú ako súčasť predplatného rok antivírusového programu, spolu s úložiskom v proprietárnom cloudu Acronis a pokročilými kryptografickými funkciami. Ale pre rodinu s niekoľkými počítačmi sa celková cena rýchlo zvyšuje, ak chcete skutočne využívať všetky možnosti.

Vo verziách Standard a Essential nie je po vypnutí antivírusu veľa vecí, ktoré by vyžadovali upgrade na novú verziu 2021. Stále chýba dôležité želanie, aby bolo možné zálohovať cloudové služby iné ako samotný Acronis.

Záver

Acronis True Image ponúka veľmi dobré zálohovacie funkcie. Pridaním anti-malware ďalej rozširuje ochranu a prvé výsledky AV-Testu sú veľmi dobré. aj keď je ťažké ich správne posúdiť, ak Acronis nehovorí, aký motor používa. Škoda sú obmedzenia v cloudovom úložisku a strata funkčnosti, ak si predplatné radšej neuzavriete.