Ako

Telefonovanie cez Skype

Nepochybne ste už počuli o Skype. Populárna služba (videohovory) vo vašom počítači založená na technológii Voice over IP (VoIP) je na vzostupe do tej miery, že túto službu prevzala spoločnosť Microsoft. Skype môžete používať nielen na počítači, ale aj na tablete alebo smartfóne. Na tomto workshope vysvetľujeme, ako začať so Skype. Takto môžete (video) volať na pevné alebo mobilné čísla zadarmo alebo veľmi lacno!

1. Vytvorte si účet

Ak chcete používať Skype, musíte si najskôr vytvoriť bezplatný účet. Prejdite na Skype a kliknite na tlačidlo Registrovať. Prejdete na registračnú stránku, kde budete požiadaní o poskytnutie niekoľkých osobných údajov. Venujte osobitnú pozornosť tomu, ktoré informácie sú povinné a ktoré nie. Napríklad sa zobrazí výzva na zadanie čísla mobilného telefónu, nie je však potrebné vyplniť toto pole. Nakoniec budete musieť zadať antispamový kód, aby program Skype vedel, že nie ste spamovací robot. kliknite na Súhlasím - Nastúpte.

2. Stiahnite a nainštalujte

Teraz si môžete stiahnuť Skype, najskôr sa vás však opýta, či chcete na svoj účet pripísať kredit. To je užitočné, ale zatiaľ to preskočíme, vrátime sa k tomu v kroku 10. kliknite na Teraz nie, ďakujem a potom ďalej Nastúpte. Váš účet je teraz pripravený kliknutím na hornú časť Stiahnuť Skype a potom ďalej Vezmite si Skype pre Windows, dostanete sa na stránku sťahovania. kliknite na Stiahnuť Skype pod nadpisom Skype zadarmo a program sa stiahne. Prejdite jednoduchou inštaláciou.

3. Nastavte obrázok

Po inštalácii sa môžete prihlásiť priamo pomocou svojho používateľského mena a hesla. V dolnej časti prihlasovacieho okna môžete určiť, či sa má Skype spustiť automaticky pri spustení systému Windows a či chcete byť tiež prihlásení. Zadajte svoje prihlasovacie údaje (od kroku 1) a kliknite na tlačidlo Prihlásiť Se. Po prihlásení sa zobrazí uvítacie okno a budete mať možnosť nastaviť obrázok. Ak máte webovú kameru, automaticky sa zapne a klikne Odfotiť odfotiť. Inak kliknite Vyberte súbor vyberte obrázok.

Hardware

Vieme si predstaviť, že ste pripojení k starému známemu telefónu na stole a že nechcete telefonovať prostredníctvom počítača. Potom je dobré vedieť, že Skype je protokol a nielen softvér. Inými slovami: k dispozícii sú telefóny, ktoré sa pripájate k svojej existujúcej telefónnej linke a ktoré tiež disponujú funkciou Skype (cez WiFi). Môžete napríklad uskutočňovať a prijímať hovory zo základného telefónu prostredníctvom svojho účtu Skype.

4. Pridajte používateľov

Teraz máte účet, ale zatiaľ nemáte žiadne kontakty. Kontakty môžete pridať dvoma spôsobmi. Túto možnosť uvidíte cez uvítacie okno Nájdite priateľov na Skype. Ak kliknete na toto, môžete importovať kontakty z Facebooku, Hotmailu, Gmailu a mnohých ďalších sietí. Potom máte okamžite k dispozícii veľký zoznam ďalších používateľov Skype. Ak chcete pridať jednotlivého používateľa, kliknite na na ľavom paneli Pridať kontakt vyhľadávať kontakty podľa mena, názvu účtu, e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla.

5. Spustite Skype hovor

Telefonovanie je teraz veľmi jednoduché. V prehľade kontaktov uvidíte rôzne ikony. Je dôležité vedieť, že zelená ikona telefónu predstavuje pevnú alebo mobilnú linku. Ak to chcete volať, musíte zaplatiť, pozri krok 9. Volanie na iný účet Skype je bezplatné a je označené zelenou ikonou bez telefónu. Kliknutím na kontakt zobrazíte podrobné zobrazenie. Potom môžete kliknúť na Videohovor začať videokonverzáciu alebo Vytočiť na začatie „normálnej“ konverzácie.