Ako

Takto pozeráte Disney + na svojej televízii

Po dvojmesačnom holandskom skúšobnom období s bezplatným programom Disney + sa streamovacia služba konečne oficiálne spustila po celom svete. Disney + môžete sledovať v televízii prostredníctvom rôznych aplikácií. Disney + však samozrejme môžete sledovať aj na svojom smartfóne, tablete alebo v prehliadači svojho počítača. Toto sú vaše možnosti, ako sledovať Disney + na všetkých svojich zariadeniach.

Existuje niekoľko ciest do Ríma, ktoré sú podľa vašej televízie veľmi ľahké alebo trochu komplikovanejšie. Ak chcete používať program Disney +, je rozumné najskôr si stiahnuť aplikáciu (Android a iOS) do telefónu alebo otvoriť stránku v počítači. Je potrebné vytvoriť si účet pre Disney + a ťukanie na televíziu je často trochu komplikované.

Prihlásiť Se

Hneď ako ju otvoríte, môžete sa zaregistrovať do služby. Za týmto účelom zdieľate svoju e-mailovú adresu so spoločnosťou Disney, zadajte heslo a potom pokračujte k platbe. Spočiatku neplatíte nič, ale 11. novembra sa vaše bezplatné predplatné prevedie na platené predplatné za 6,99 eura mesačne. Platíte ho ako za iné aplikácie v App Store alebo Google Play. Ak sa zaregistrujete prostredníctvom stránky Disney +, môžete platiť kreditnou kartou, iDeal alebo Paypal.

Teraz, keď máte účet, zistite, aká situácia sa vás týka, aby ste ho mohli používať v televízii.

Máte inteligentnú televíziu

Ak máte inteligentný televízor, existujú dva spôsoby, ako sledovať Disney +. V obchode s aplikáciami samotnej inteligentnej televízie si budete môcť stiahnuť Disney + ako samostatnú aplikáciu. Po stiahnutí sa stačí prihlásiť pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla a môžete začať sledovať. Pohyb v ponukách sa vykonáva pomocou klávesov so šípkami na diaľkovom ovládači. Vaša televízia je navyše inteligentná, takže Disney + môžete zapnúť aj pomocou smartfónu cez Airplay (Apple) alebo Chromecast (Android a iOS). Pozri popis v bode 3. Cez Airplay môžete streamovať obraz z vášho iPhone do vášho televízora. Novšie inteligentné televízory v dnešnej dobe majú aplikáciu Airplay, takže v niektorých prípadoch už Apple TV nepotrebujete.

Disney + k dispozícii na televízoroch Samsung

Od 6. novembra je možné aplikáciu Disney + sťahovať na inteligentné televízory Samsung. Aplikácia je dostupná cez Samsung Smart Hub. Aplikáciu si môžete nainštalovať na všetky inteligentné televízory od roku 2017, 2018 a 2019. Smart Hub od spoločnosti Samsung je platforma, kde môžete okrem iného prehľadávať internet a sledovať televíziu prostredníctvom rôznych aplikácií.

Nemáte inteligentný televízor, ale máte PlayStation 4 alebo Xbox One

Inteligentné televízory majú obchod s aplikáciami, ale to isté platí aj pre konzoly PlayStation 4 a Xbox One, ktoré aplikáciu ponúkajú aj počas tohto „testovacieho obdobia“. Nevýhodou v porovnaní s inteligentnou televíziou je, že musíte mať zapnutú konzolu a televíziu, ale bez inteligentnej televízie je veľmi výhodné používať konzolu na sledovanie filmov a seriálov Star Wars, okrem iného., Marvel a Pixar. Ovládačom sa pohybujete v ponukách.

Žiadna inteligentná televízia alebo herná konzola?

Ak nemáte inteligentný televízor alebo hernú konzolu, nemusíte nevyhnutne sledovať iba disneyovské klasiky ako Belle & the Beast a Aladdin prostredníctvom telefónu. Môžete použiť Chromecast. Jedná sa o okrúhle zariadenie, ktoré sa predáva od 39 eur a s ktorým môžete streamovať médiá cez WiFi. Ak máte v televízore port HDMI, môžete k nemu pripojiť Chromecast. Pred zapnutím filmu alebo seriálu potom môžete pomocou aplikácie v telefóne zvoliť ikonu „chromecast“. Uistite sa, že ste s telefónom na rovnakom WiFi kanáli.

Ako posledná možnosť máte tiež možnosť pripojiť počítač alebo notebook k televízoru pomocou kábla HDMI. V zásade sa váš televízor používa ako ďalší monitor pre vaše zariadenie so systémom Windows 10.

Čo je na Disney +?

Pretože Disney + bol k dispozícii ako skúšobná verzia do 11. novembra, Disney ponúkol obmedzený výber filmov a seriálov. Teraz, keď bola táto služba uvedená na trh, spoločnosť Disney stále ponúka celú škálu filmov a seriálov. Chcete vedieť, čo je na Disney +? Potom sa pozrite na náš prehľad.

Zrušiť Disney +

Nie ste ešte o ponuke presvedčení? Alebo si jednoducho nechcete kúpiť navyše služby Netflix a Spotify aj ďalšie platené služby? Ako zrušiť Disney + nájdete tu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found