Ako

Môžete napríklad platiť cez PayPal v iTunes

Nie každý má kreditnú kartu alebo ju chce používať na online platby. V takom prípade sa môžete obrátiť na službu PayPal. V súčasnosti môžete túto službu využívať aj pre všetky svoje účty iTunes a App Store v systéme iOS. Takto platíte cez PayPal v iTunes.

Po celé roky bolo možné platiť za hudbu, filmy a aplikácie na vašom iPhone, iPade alebo iPod Touch iba kreditnou kartou. To je nepríjemné, pretože vždy sa musíte ubezpečiť, že ste debetné sumy vrátili manuálne, aby ste sa vyhli tmavočervenej stojacej karte. Ďalej platíte aj za použitie karty a podobne. Jedným z riešení bolo kúpiť darčekové karty iTunes z obchodu a uplatniť ich hodnotu pomocou aplikácií a ďalších. Chvíľu - pravdepodobne po veľkom otravovaní zo strany používateľov - je možné platiť aj cez PayPal. Toto je platobná služba, ktorú môžete prepojiť priamo s (napríklad) na svoj bankový účet. Platba uskutočnená prostredníctvom služby PayPal sa preto automaticky odpíše z vášho bežného bankového účtu. Už žiadne starosti s povinnou kreditnou kartou!

Nastaviť

Ak chcete pripraviť svoje i-zariadenia na platbu cez PayPal, spustite aplikáciu nastavenie. V stĺpci s možnosťami klepnite na svoje meno (účet) úplne hore. Potom klepnite na Platba a dodanie. Na ďalšom novom paneli klepnite nižšie Spôsob platby na tam vybranú metódu. Ak ste sa na to nikdy predtým nepozerali, bude to kreditná karta. Potom vyberte ako spôsob platby pre PayPal. Potom je čas zadať prihlasovacie údaje pre túto službu. Po prihlásení môžete teraz platiť cez PayPal. A ak bol vaším jediným dôvodom na použitie kreditnej karty Apple, môže ísť hneď von.

Dávaj pozor

Ak budete používať PayPal, je samozrejme dôležité túto službu zablokovať pomocou veľmi silného hesla. Ak tak neurobíte a váš účet bude napadnutý hackerom, sú okrúhlice hotové. Použite dobrý generátor hesiel, napríklad túto kópiu online. A potom uložte svoje heslá do dobre chráneného správcu hesiel, ako je napríklad mSecure. Takto si musíte zapamätať iba jedno heslo, aby ste získali prístup ku všetkým spomínaným náhodným heslám. Ak je všetko v poriadku, môžete teraz zaplatiť za všetky svoje nákupy iTiunes cez PayPal.