Preskúmanie

Karty balíka Office - konečne karty v programe Word a Excel

Office je jedným z najlepších balíkov na vytváranie textových dokumentov, listov, prezentácií atď. Microsoft sa s rozhraním pohráva už roky, a aj keď sa nie každému pásková páska páči, má veľa možností. Prečo však neexistujú karty, ktoré by nám ukazovali všetky naše otvorené dokumenty? To sa čudovali aj výrobcom Office Tabs.

Office tabs

Jazyk

Holandsky

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.office-tabs.com 10 Skóre 100

  • Pros
  • Karty v Office
  • Plne konfigurovateľné
  • Žiadny vplyv na fungovanie úradu
  • Negatíva
  • Pokiaľ ide o štýl, sú trochu na mieste

Office Tabs je program, ktorý robí presne to, čo jeho názov sľubuje: do Office pridáva karty. Nie všetky aplikácie, iba Word, Excel a PowerPoint. V skutočnosti sa nám príliš nepáčia programy, ktoré menia rozhranie programov, ktoré používame na účely produktivity, pretože často môžu tiež spôsobiť, že program bude menej stabilný (koniec koncov, je to ako inštalovať niečo navyše pod kapotu vášho auta). Našťastie to nie je prípad balíka Office Tabs. Program nerobí nič ťažké, v skutočnosti iba pridáva karty pod páskou. Prečítajte si tiež: 20 tipov na Office 16.

Nepostrádateľné

Je to pekné? Áno, v skutočnosti sme to po desiatich minútach považovali za nevyhnutné. Je pravda, že to vyzerá o niečo menej elegantne a štýlovo ako vo zvyšku Office, ale čoskoro sme zabudli, keď sme sa dokázali pohybovať v dvadsiatich otvorených dokumentoch vražedným tempom. Výber dokumentov na paneli úloh nefunguje optimálne, chceme karty! Je tiež užitočné, aby sa nové dokumenty automaticky otvárali na karte (pokiaľ neurčíte inak).

Konfigurácia

Mimoriadne pekné je, že tvorcovia zašli trochu ďalej, než len pridávali karty. Súčasťou je asistent konfigurácie, ktorý vám umožní podrobne upraviť činnosť kariet. Môžete tiež označiť, kde chcete vidieť karty, a môžete dokonca označiť, že chcete karty v programe Word, ale nie v programe Excel.

Záver

Office Tabs je fantastický malý program, za ktorý by sme tajne zaplatili dokonca pár dolárov. Je pekné, že to bolo práve dôkladne premyslené a že my ako používatelia máme možnosť upraviť to, čo chceme upraviť (až do kombinácií klávesov). Microsoft: čítaš? Toto chceme!