Preskúmanie

15 najlepších a najužitočnejších online nástrojov

Čoraz viac služieb funguje čiastočne alebo dokonca úplne online. Známymi príkladmi sú Gmail a Outlook.com, ale skvostov je viac. Diskutujeme o najlepších online nástrojoch, ktoré si vyžadujú iba prehliadač. Nástroje sú bezplatné, užitočné a nemusíte nič inštalovať!

Tip 01: Nádherný plagát

Niekedy padne pozvánka na večierok na rohožku, ktorá vás prinúti zamyslieť sa: „Ako to dokázali?“ Ak ste si našli čas na prácu s Canvou, všimli ste si, že nemusíte absolvovať kurz, aby ste sami rýchlo zostavili niečo pekné. Canva môžete použiť na plagáty, pohľadnice, obaly na Facebooku a oveľa viac. Vyberte pozadie, vyberte svoje fotografie a naformátujte text. Rýchlo presuňte všetky prvky na požadované miesto, v prípade potreby použite efekty a máte hotovo! Dobre, prečítajte si: 13 najlepších tipov na freeware v septembri.

Niektoré prvky Canvy nie sú zadarmo, všetko označené ako „Free“ je. Používate stále platené prvky (napríklad sériové fotografie alebo šablónu)? Potom za to zaplatíte napríklad 1 dolár pri sťahovaní svojho výtvoru.

Tip 02: Úpravy fotografií

Stále viac webových stránok dokazuje, že počítačové programy sú zastarané. Befunky.com sa smeje programom, ktoré vám umožňujú vytvárať koláže alebo vylepšovať fotografie. Táto služba je veľmi užívateľsky príjemná. Niekoľkými kliknutiami ste pridali svoju fotografiu a môžete experimentovať s efektmi, vylepšeniami alebo úpravami nálady. Môžete tiež rýchlo zostaviť koláž a vždy to veľmi dobre funguje s fotkami detí, pozvánkami na večierok alebo iný projekt s osobným kontaktom.

Niektoré časti stránky befunky.com sú určené iba pre prémiových používateľov, ale s bezplatnou verziou už môžete vytvárať veľa krásnych vecí. Práca s pokročilými vrstvami (známymi z aplikácie „Photoshop and co“) nie je možná. Všetky funkcie fungujú intuitívne. Vyskúšanie filtrov a efektov je jednoduché. S tlačidlom Vrátenie späť zrušíte svoju poslednú úpravu a môžete pokračovať v hraní.

Tip 03: Vytvorte plagát

Väčšina tlačiarní má schopnosť vytvárať plagáty. Fotografia je rozdelená na niekoľko strán A4, aby ste ich neskôr mohli zlepiť. Výsledok nie je vždy dobrý a pri zlyhaní tlače spotrebuje veľa atramentu. Rasterbator predchádza tomuto plytvaniu a poskytuje oveľa lepšie výsledky ako väčšina tlačových programov.

Nahrajte svoju fotografiu do Rasterbatora a uveďte, koľko strán A4 chcete distribuovať. Môžete rastrovať fotografiu pre pekný výsledok alebo bez efektov. Druhá možnosť sa odporúča, iba ak používate fotografiu vo vysokom rozlíšení. Rasterbator pre vás vytvorí plagát, ktorý si potom môžete stiahnuť ako súbor PDF spolu s čiarami na rezanie. V každom kroku sa zobrazí ukážka konečného výsledku. Potrebujete inšpiráciu? Použite hľadaný výraz „Rasterbator“ v službe Google a pozrite sa na fotografie, aby ste zistili, čo všetko sa dá pomocou Rasterbator vytvoriť.

Tip 04: Stiahnutie z YouTube

Existuje mnoho programov na získavanie videí z YouTube a ich ukladanie do počítača. Vďaka ClipConverter.cc nemusíte nič inštalovať. Skopírujte adresu videa z YouTube a vložte ju na web ClipConverter.cc. Potvrďte pomocou Ďalej. Táto služba skúma možnosti sťahovania. Potom zvoľte napr mp4 na stiahnutie filmového súboru alebo na mp3 ak ho chcete zmeniť na hudobný súbor. V druhom prípade ClipConverter.cc navrhne najkvalitnejšie nastavenie pre súbor MP3. Samozrejme nie je dovolené porušovať autorské práva alebo iné pravidlá.