Ako

Takto si nainštalujete Fotoaparát Google (GCam) na svoj Android

Softvér fotoaparátu GCam na telefónoch Google si jeho používatelia veľmi vážia. Aplikácia Google obsahuje všetky druhy šikovných pomôcok, ktoré zaisťujú tie najkrajšie fotografie. Ako si však nainštalovať tento fotoaparát do iných smartfónov s Androidom?

Predtým, ako okamžite začnete sťahovať súbor apk, mali by ste najskôr skontrolovať niektoré veci. Napríklad potrebujete vedieť, či váš telefón podporuje aplikáciu Camera2API. Aplikácia pre fotoaparát nebude fungovať bez tohto základného programu. API je na niektorých zariadeniach už aktivované. Môžete to skontrolovať stiahnutím aplikácie Camera2 API Probe z obchodu Google Play. Po inštalácii a otvorení udelíte potrebné povolenia a môžete okamžite skontrolovať, ako to je. Je na Full alebo Level_3 začiarknutie? Potom určite viete, že váš telefón podporuje túto aplikáciu.

Camera2API nie je aktívny

Čo však v prípade, že to tak nie je? Našťastie existuje dostupné riešenie. Budete však potrebovať určité technické znalosti, pretože budete musieť rootovať telefón s Androidom. Pri rootovaní systému Android získate prístup k najhlbším súborom operačného systému. Ale môžete tam tiež veľa poškodiť, takže to robte iba vtedy, ak viete, čo robíte. Ak máte prístup root, nainštalujte si aplikáciu BuildProp Editor. Keď to urobíte, budete musieť znova udeliť povolenia požadované aplikáciou.

Ďalej musíte upraviť súbor build.prop vložením nasledujúcej vety úplne dole (môžete ju skopírovať): persist.camera.HAL3.enabled = 1. Teraz uložte súbor a reštartujte zariadenie. Môžete sa tiež rozhodnúť zabezpečiť to prostredníctvom Magiskovho modulu. Stiahnite si Camera2API enabler od vývojárov XDA Developers a nainštalujte si balík cez Magisk Manager. Týmto spôsobom môžete aktivovať potrebné API bez toho, aby ste museli ručne kopať do systémových súborov. Na prevádzku však nie je poskytnutá žiadna záruka.

Nainštalujte si GCam

Teraz prichádza zložitá časť. Súbor apk od spoločnosti Gcam alebo Fotoaparát Google nefunguje iba na každom telefóne. Na tomto webe nájdete zoznam dostupných portov. Pokiaľ ide o Arnova8G2, je to zvyčajne v poriadku - komunita súhlasí s tým, že toto bahno poskytuje dobrú kvalitu. V zásade je celkom pokusom a omylom zistiť, ktorý inštalačný súbor funguje presne, takže sa len tak nevzdávajte, ak to nejde na prvýkrát.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found