Ako

Opraviť chybu „chýbajúcich súborov“ v systéme Windows

Môže sa stať, že sa pri každom pokuse o spustenie počítača so systémom Windows bude stále objavovať zvláštne chybové hlásenie. Tu vám ukážeme, čo robiť, ak máte problém s chýbajúcimi súbormi.

Dostanete zrazu správu pri každom spustení počítača, keď systém Windows načíta, že súbory chýbajú, zatiaľ čo sa váš počítač zdá byť v poriadku? Môže to byť spôsobené tým, že systém Windows sa pri spustení automaticky pokúša načítať program alebo komponent, ktorý už nie je vo vašom počítači. Prečítajte si tiež: Ako odstrániť nepotrebné súbory v systéme Windows 10.

Zakázať automatické spustenie

Tejto chyby sa môžete zbaviť zastavením Windows v pokuse o načítanie neexistujúceho súboru. Vo Windows 8.1 a Windows 10 musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na panel úloh a Správa úloh Vyberám. Ak v hornej časti zobrazeného okna nevidíte žiadne karty, kliknite na ikonu Viac detailov kliknite. Potom vyberte kartu Začiatok.

Teraz uvidíte zoznam všetkých programov a služieb, ktoré sa systém Windows pokúša načítať automaticky počas spustenia. Pokúste sa z tohto zoznamu nájsť položku, ktorá spôsobuje problém. Ak chcete vidieť viac informácií o položke, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a Vlastnosti Vyberám. Potom môžete okrem iného vidieť názov súboru, ktorý pomáha identifikovať vinníka.

Ak chcete zastaviť automatické načítanie programu alebo služby pri spustení, kliknite na ne pravým tlačidlom myši a Vypnúť vyberte.

Jeden za druhým

Ak ťažko zisťujete, ktorá položka je zodpovedná za chybové hlásenie, skúste vypnúť jednu položku po druhej a reštartujte počítač, aby ste zistili, či sa chybové hlásenie stále zobrazuje. Ak problém nie je vyriešený, znova povoľte položku a pokračujte k ďalšej položke.