Preskúmanie

Smartphone Projector 2.0 - Od kartónovej škatule po svetelné lúče

Ste na návšteve u priateľov alebo na dovolenke a chcete premietať filmy zo svojho smartphonu, obrazovka je pre všetkých rýchlo malá. Anglická spoločnosť Luckies preto prišla s projektorom pre smartfóny.

Táto druhá verzia je takmer okamžite pripravená na použitie, na rozdiel od predchodcu, ktorý ste museli najskôr lepiť. Tu stačí namontovať objektív na správne miesto a opatrne ho opatriť dvoma gumovými krúžkami, aby ste ho udržali na danom mieste. Trochu otvoríte zadnú časť škatule a nalepíte na ňu akúsi gumenú protišmykovú podložku, na ktorej bude ležať smartfón. Prečítajte si tiež: 9 tipov, ako využiť Netflix na maximum.

App

Krabica je vyrobená z pevnej lepenky a šošovka z pravého skla.

V projektore je miesto pre zariadenie o veľkosti iPhone 6 Plus. Objektív čoskoro ukáže obraz naopak, takže na vyriešenie budete potrebovať aplikáciu Video Rotate & Flip (iOS) alebo Ultimate Rotation Control pre Android. Toto otočí obrázok o 180 stupňov, potom skončí správne na stene. Potom si vyberiete video, stlačte štart a smartphone umiestnite na svoje miesto. Zavriete dvere, namierite krabicu na bielu stenu a sledujete.

Stredne ľahké

To znamená, že ak ste veľmi dobre zatemnili miestnosť, kde ste veľmi dobre, stena je veľmi biela a nastavili ste jas obrazovky na 100%. Až potom uvidíte, aký je zámer. Umiestnením projektora bližšie k stene bude obraz o niečo jasnejší (ale aj menší) a pomocou roztiahnuteľnej časti môžete zaostriť. Napriek tomu je to hlavne mierny jas, vďaka ktorému je sledovanie menej príjemné. Za túto cenu možno veľa neočakávate - a spoločnosť Luckies na svojich webových stránkach uvádza, že Beamer je určený ako „zábavný darček“ -, ale tí, ktorí majú k dispozícii trochu rozumný tablet, si na nich rovnako radi pozrú svoje filmy.

Viac informácií

webová stránka: www.luckies.co.uk

cena: od 19,95 €

dostupné na: Ditverzinjeniet.nl, Gadgethouse.nl a Fonq.nl, medzi inými