Preskúmanie

Outlook Google Calendar Sync - Synchrónne kalendáre

Ak používate Outlook aj Google Calendar, je užitočné, ak môžete navzájom synchronizovať oba kalendáre. Ak urobíte úpravy v jednom kalendári, druhý kalendár sa okamžite aktualizuje. Outlook Google Calendar Sync ponúka možnosť synchronizácie vašich kalendárov. Dobrá voľba?

Outlook Google Calendar Sync

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

//phw198.github.io/OutlookGoogleCalendarSync/ 7 skóre 70

  • Pros
  • Pevná spätná väzba
  • Možnosti filtra (kalendáre, obdobie, položky)
  • Jednosmerná alebo obojsmerná synchronizácia
  • Negatíva
  • Vonkajšie je to menej pohodlné

Ak chcete iba vidieť svoj kalendár Google v Outlooku, potom na to nemusíte používať (externý) nástroj. Svoj kalendár Google môžete exportovať do formátu ics a importovať do Outlooku. Ale oveľa pohodlnejším riešením je Outlook Google Calendar Sync (OGCS).

Kalendáre

Používame na to stabilnú beta verziu, ktorá je k dispozícii v inštalovateľnej a prenosnej aplikácii. Program konfigurujete zo systémovej lišty Windows. Najskôr uvediete, ktorú poštovú schránku a kalendár programu Outlook chcete synchronizovať, a môžete filtrovať podľa konkrétnych kategórií. Samozrejme tiež uvediete, s ktorým účtom Google a kalendárom chcete synchronizáciu.

možnosti

Dôležitý je aj to, na aký typ synchronizácie sa zameriavate. To možno vykonať jedným smerom (Outlook do Google alebo Google do Outlooku), ale aj oboma smermi. Vyberiete si, či má odstránenie na jednej strane viesť k odstráneniu na druhej strane, a určíte, čo by sa malo stať, ak je v oboch kalendároch naplánovaných viac položiek súčasne. Tiež určíte, ktoré obdobia chcete synchronizovať, a či sa to má robiť automaticky, a ak áno, s akou frekvenciou. Ak pracujete z Outlooku na Google, môžete tiež okamžite implementovať akékoľvek zmeny. Na záver tiež označíte, ktoré položky chcete zahrnúť do synchronizácie, ako napríklad popisy, účastníci a pripomienky.

Šikovné je, že OGCS vám ukazuje presne to, čo sa urobilo s každou synchronizáciou, takže nemusíte zakaždým kontrolovať kalendáre.

Záver

Outlook Google Calendar Sync zostáva externým riešením, ale bolo by oveľa pohodlnejšie, keby bola synchronizačná funkcia zabudovaná do samotných aplikácií kalendára. Tento nástroj však robí to, čo sľubuje, a preto môže ponúknuť riešenie pre tých, ktorí chcú lepšie koordinovať obidve agendy.

Spoločná agenda

Chcete nielen synchronizovať svoje vlastné kalendáre, ale chcete ich tiež zdieľať, napríklad so svojím partnerom alebo rodinou? S Kalendárom Google sa to dá urobiť behom okamihu: vyberte si platformu, vytvorte kalendár a zdieľajte svoj kalendár. Máte tiež ďalšie možnosti, napríklad plánovanie schôdzok a správa viacerých kalendárov. Ak si o tom chcete prečítať viac, môžete tak urobiť v tomto článku.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found