Ako

Anonymne na internete s SafeIP

Existuje niekoľko spôsobov anonymného surfovania. Mnoho trikov je iba pre odborníkov. V tomto článku si ukážeme veľmi jednoduchý trik z SafeIP. Keď viete, ako to funguje, môžete tento program použiť v čase, keď si myslíte, že potrebujete väčšiu anonymitu.

Krok 1: SafeIP

SafeIP pracuje s „sprostredkujúcimi servermi“. Ak napríklad navštívite webovú stránku, zobrazí sa jej adresa IP sprostredkujúceho servera, a nie adresa IP vášho internetového pripojenia. Príjemné na SafeIP je, že môžete program ľahko aktivovať a potom anonymne navštevovať webové stránky pomocou vlastného prehliadača. Hneď ako túto funkcionalitu nepotrebujete, vypnite SafeIP a pracujte znova cez svoju vlastnú IP adresu. Prečítajte si tiež: 9 tipov na ochranu vášho súkromia online.

Stiahnite a nainštalujte si program SafeIP. Kliknite na ikonu SafeIP na systémovej lište a zvoľte Otvorte SafeIP. Včela Aktuálna adresa IP vidíte svoju aktuálnu IP adresu. Ak SafeIP nie je aktívny, táto adresa IP je rovnaká ako adresa IP vášho internetového pripojenia. Je tu uvedená aj IP adresa vášho internetového pripojenia Prehľad ochrany Včela Skutočná IP. kliknite na Pripojte sa alebo Zmeniť IP spustiť vaše pripojenie na internet cez SafeIP. Spustite prehliadač teraz a surfujte anonymne (er).

Krok 2: Blokujte reklamu

Okrem anonymizácie pomocou novej adresy IP má SafeIP aj ďalšie možnosti, ktoré je užitočné vyskúšať. Skontrolujte nastavenia SafeIP na karte nastavenie. Nájdete tu okrem iného systém blokovania reklám, ochranu pred malvérom a môžete si nechať zastaviť sledovacie cookies.

Na karte Optimalizácia program môžete optimalizovať na anonymné prehliadanie (v predvolenom nastavení aktívne) alebo na streamovanie médií. Anonymná optimalizácia torrentov je k dispozícii, iba ak máte predplatné SafeIP Pro (od 9 dolárov na tri mesiace).

Krok 3: Predvolene vypnuté

Vždy je dobré použiť programy, ktoré sa vydávajú za zabezpečenie bezpečnosti a anonymity so zdravou dávkou podozrenia, najmä ak sú zadarmo. S SafeIP sa zdá všetko v poriadku, ale stále odporúčame nenechať program spustiť automaticky. Hlavným dôvodom je rýchlosť. Ak používate internet anonymne prostredníctvom riešenia SafeIP, funguje to vždy pomalšie, ako keď nepoužívate SafeIP. Otvorte nastavenia SafeIP a uvidíte nastavenie. Skontrolujte túto možnosť Spustiť pri štarte Windows nie je aktívny. SafeIP spustite manuálne, akonáhle program potrebujete.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found