Ako

Takto odstránite vyhľadávacie pole v ponuke Štart systému Windows 10

Používatelia systému Windows 10 majú k dispozícii pomerne výrazné vyhľadávacie pole vedľa tlačidla Štart. Nielenže zaberá zbytočné miesto na paneli úloh, ale je aj nepríjemné mať toto neustále zobrazené, najmä keď ho nepoužívate. Takže späť s tou skromnou lupou!

Uvažovanie spoločnosti Microsoft o návrhoch používateľského rozhrania je často trochu ťažké sledovať. Vezmite si to veľmi prominentné vyhľadávacie pole, ktoré sa náhle nepretržite zobrazuje na paneli úloh systému Windows 10. Od Windows 10 verzie 1903 to tak je, presnejšie povedané. Je to obrovský požierač priestoru a tiež to pôsobí trochu priebojne. To staré zväčšovacie sklo nebolo také zlé! Našťastie sa tam môžete vrátiť rýchlosťou. Najskôr kliknite na ikonu sudca tlačidlo myši na prázdnom kúsku panela úloh a potom - len ľavým tlačidlom - v otvorenej kontextovej ponuke dňa Nastavenia na paneli úloh. Ak chcete pracovať s veľkým vyhľadávacím poľom, prepnite prepínač dole Pomocou malých tlačidiel na paneli úloh On. Hop: vyhľadávacie pole zmizne okamžite! Ďalšia výhoda: ikony na paneli úloh sú o niečo menšie, aby sa viac hodili.

Vypnite funkciu vyhľadávania úplne

Nechcete vôbec tlačidlo vyhľadávania na paneli úloh? Potom ho môžete tiež úplne zakázať v systéme Windows 10. Urobíte to nasledovne: kliknite pomocou pravé tlačidlo myšina paneli úloh a vyberte túto možnosť Vyhľadávaniepotom kliknite Skryť. Funkcia vyhľadávania potom z ponuky Štart úplne zmizne. Stále ľutujete svoju voľbu? Potom začiarknete políčko Zobraziť ikonu vyhľadávania v tej istej položke ponuky.

Týmto sa odstráni funkcia vyhľadávania z ponuky Štart, stále však môžete vyhľadávať. Stačí kliknúť raz na tlačidlo Štart vo Windows 10 a zadať kľúčové slovo. Windows 10 vám potom bude stále zobrazovať výsledky.

Viac možností

Teraz, keď ste sa dostali do okna nastavení na paneli úloh, stojí za to skontrolovať aj ďalšie dostupné možnosti. Môžu tu byť nejaké vychytávky, ktoré vás potešia. Ak napríklad nechcete, aby ikona kontaktov bola viditeľná stále (malí ľudia vľavo od systémovej lišty), prepnite prepínač pod Zobraziť kontakty na paneli úloh od. Ukladá ikonu, najmä ak túto vec nikdy nepoužívate: zbavte sa jej. Nech je to jasné a jednoduché.

Ak nepotrebujete panel úloh, ktorý je neustále na obrazovke, otočte prepínač dole Automaticky skryť hlavný panel v režime pracovnej plochy Raz. Teraz uvidíte, že lišta sa posúva preč. Iba keď presuniete myš späť na (štandardný) spodný okraj obrazovky, znova sa zobrazí. Môže mať svoje čaro!

Je tiež možné umiestniť hlavný panel na inú pozíciu na obrazovke. Použite na to možnosti v ponuke výberu nižšie Umiestnenie hlavného panela na obrazovke. Pre používateľov viacerých monitorov sú k dispozícii aj niektoré praktické možnosti. Napríklad nemusíte na každej obrazovke zobrazovať jazykovú lištu, šetrí to miesto na obrazovke a udržuje veci usporiadané. Stručne povedané: najlepšie je vylepšiť hlavný panel systému Windows 10!

Rýchlo otvárajte webové stránky

Nemáte chuť zakaždým otvoriť obrazovku prehliadača a potom napísať adresu webovej stránky? Potom použite panel s adresou na paneli úloh. Ak to chcete povoliť, kliknite na ikonu sudcatlačidlo myši na paneli úloh a zvoľte Panely nástrojova potom pre Adresa. Na paneli úloh sa potom zobrazí panel s adresou. Zadajte adresu URL a potom Zadajteotvorí zadanú webovú stránku vo vašom obľúbenom prehliadači.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found