Preskúmanie

Ľahko nainštalujte množstvo softvéru pomocou Ninite

Po čistej inštalácii je úplnou prácou preinštalovať všetky vaše programy. Myslite na chat, antivírusové, hudobné a poštové programy alebo softvér, ako sú Flash, .NET, Silverlight a Java. Už len pri tejto myšlienke strácate srdce. S tým sa určite musel stretnúť aj tvorca programu Ninite, ktorý k tomu prišiel s veľmi šikovným riešením.

Web www.ninite.com obsahuje dlhý zoznam najznámejších softvérových programov. Od ftp po programy na úpravu fotografií je v každej kategórii šikovný nástroj. V zozname môžete zvoliť požadované programy.

Potom kliknite na tlačidlo v dolnej časti stránky Získajte inštalačný program stiahnuť inštalačný program. Po spustení tento program postupne stiahne a nainštaluje vybrané programy. Nebojte sa, že softvér bude nainštalovaný v angličtine. Počas testu bola automaticky nainštalovaná holandská verzia vybraného softvéru, ak je k dispozícii.

Uložte inštalačný súbor, ktorý ste práve stiahli. Toto môžete neskôr použiť na aktualizáciu softvéru. Ak ten istý inštalačný súbor otvoríte neskôr, skontroluje sa, či máte všetky najnovšie verzie softvéru. Ak nie, najnovšia verzia sa nainštaluje okamžite. Už nemusíte prechádzať čarodejníkmi podľa programu.

Pro & Updater

Okrem bezplatnej online služby sú ponúkané aj profi verzia a Ninite Updater. Verzia Pro (od 20 dolárov mesačne) je obzvlášť zaujímavá pre spoločnosti. Je to tak preto, lebo všetky počítače v sieti môžu byť vybavené vybratým softvérom. Vo verzii Pro nemusí byť žiadny zoznam zostavovaný online, ale táto možnosť je ponúkaná v rámci samotného programu. Za Ninite Updater platíte ročne desať dolárov. Tento program beží na pozadí a upozorní vás, keď bude k dispozícii aktualizácia jedného z programov podporovaných programom Ninite.

Počet podporovaných programov v rámci Ninite je dosť veľký.

Záver

Ninite je šikovný program, ktorý si vyžaduje veľa práce od vašich rúk. Už žiadne otravné sprievodcov inštaláciou a všetok potrebný softvér nainštalovaný naraz. Je to tiež ľahký spôsob, ako každú chvíľu skontrolovať, či je všetok softvér stále aktuálny. Ninite.com je web, ktorý by nemal chýbať medzi vašimi obľúbenými.

Ninite

Jazyk Angličtina

OS Windows XP / Vista / 7/8 a Ubuntu Linux

Pros

Veľmi jednoduché použitie

Žiadny sprievodca inštaláciou

Holandčina, ak je k dispozícii

Negatíva

Príliš malá kontrola nad umiestneniami inštalácie

SKÓRE 9/10

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found