Preskúmanie

6 najlepších online a offline kníh o domácnosti

S knihou o domácnosti môžete uviesť všetky príjmy a výdavky, aby bolo vždy jasné, kde sú vaše peniaze. Samozrejme, že to už nerobíte ručne, na to sú vymyslené šikovné digitálne knihy o domácnosti. Dôkladne sme pre vás otestovali 6 najlepších kníh o domácnosti.

V dnešnej dobe je veľmi bežné, aby ste mali kedykoľvek prehľad o svojej finančnej situácii. Vďaka online bankovníctvu môžete dokonca vidieť, koľko peňazí na vašom účte ešte zostáva na cestách, napríklad na telefóne, a ak uskutočníte nákup, suma sa z účtu odpíše takmer okamžite. Prečítajte si tiež: Usporiadajte si svoje financie na iPade v 12 krokoch.

Ak niečo nie je v poriadku, čoskoro to zistíte a dá sa to napraviť. To však nemení nič na skutočnosti, že digitálna kniha o domácnosti je stále užitočná. Ako však taká kniha o domácnosti funguje, na čo je dobrá a čo najužitočnejšie?

Pohľad do minulosti a budúcnosti

Online bankovníctvo využívate hlavne na zistenie aktuálneho zostatku, na vyžiadanie posledných transakcií a na prevod peňazí. Kniha domácnosti vedie o krok ďalej, pretože vám poskytuje prehľad a prehľad, pretože všetky príjmy a výdavky sú prehľadne kategorizované. Takto uvidíte, za čo utrácate peniaze a to môže viesť k prekvapivým záverom.

Napríklad sú potraviny skutočne také drahé, nakupujete možno príliš veľa oblečenia alebo len príliš často jedávate v predražených reštauráciách? Môžete sa s ním teda poučiť z minulosti. Okrem toho môžete často naznačiť, ktoré fixné náklady a výdavky ešte len prídu, aby ste v ranom štádiu vedeli, čo sú drahé a lacné mesiace, a môžete to lepšie predvídať.

Importujte a kategorizujte

Ako začnete s knihou o údržbe? Všetko sa točí okolo údajov o transakciách vášho bankového účtu. Prostredníctvom online bankovníctva pravidelne načítavate transakčný súbor a ukladáte ho do priečinka v počítači. Môžete to robiť raz mesačne, každý týždeň, denne alebo len v čase, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Pred niekoľkými rokmi bolo úplne bežné importovať údaje o vašich transakciách priamo z účtovnej knihy, ale banky z bezpečnostných dôvodov už túto možnosť prepojenia neponúkajú. To znamená, že musíte ručne načítať súbory transakcií cez prehliadač, potom ich môžete importovať do softvéru.

Vaše údaje možno potom kategorizovať. To znamená, že návštevy supermarketov sú prehľadne klasifikované Potraviny postaviť sa, natankovať alebo svoje nové letné pneumatiky Auto a váš obľúbený počítačový hárok nižšie Predplatné. Čím viac transakcií automaticky skončí v správnej kategórii, tým menej práce musíte urobiť a tým cennejšia sa stane kniha domácnosti.

Pravidlá klasifikácie

Priradenie transakcií do kategórií sa vykonáva pomocou takzvaných pravidiel pre import alebo klasifikáciu. Na základe analýzy čísel účtov alebo popisu sa napríklad určí, do ktorej kategórie transakcií patria. Väčšina kníh pre domácnosť už má štandardne celú sadu týchto typov pravidiel, takže veľa transakcií je klasifikovaných automaticky a nemusíte to všetko robiť manuálne. Pravidlá klasifikácie si môžete vytvoriť aj sami. Stále môžete opravovať transakcie, ktoré skončili v nesprávnej kategórii, alebo transakcie, ktoré neboli rozpoznané, a preto neboli zaradené do kategórie.

Najmä ak ste práve začínali s knihou o údržbe, je nevyhnutné, aby ste tomu venovali veľkú pozornosť. Nakoniec musíte najskôr získať údaje správne, aby ste z nich mohli vyťažiť zmysluplné informácie.

Rozpočty a rozpočty

Ak je väčšina transakcií v správnej kategórii, môžete rýchlo a ľahko zistiť, koľko peňazí ste minuli na potraviny, poistenie, oblečenie, predplatné, školenie, dovolenku alebo auto. Tento prehľad potom môžete použiť na to, aby ste svoje peniaze minuli inak alebo lepšie.

Aby ste to ešte uľahčili, môžete často pracovať s rozpočtami. Potom pre každú kategóriu určíte maximálnu sumu, ktorú chcete mesačne minúť, aby ste ihneď po každom období videli, či a koľko ste pod alebo nad rozpočtom. Na získanie prehľadu o budúcich výdavkoch môžete často zostavovať aj rozpočty, aby ste vedeli, čo môžete od dlhodobého hľadiska očakávať. Potom uvidíte, aké sú vaše drahé a lacné mesiace.

Vďaka týmto vedomostiam môžete naplánovať veľký nákup alebo rezervovať nákladnú dovolenku v najvhodnejšom čase a je menej pravdepodobné, že sa dostanete do finančných problémov.

Kvalifikačné kolo

Existuje veľa online a offline kníh o domácnosti. Z viac ako päťdesiatich exemplárov, ktoré sme našli, stálo za zoznámenie asi dvadsaťpäť. Prísnym predbežným výberom a predbežným testom sme sa potom dostali k šiestim najzaujímavejším brožúram pre domácnosť, ktoré sme podrobne testovali.

Dobre sme sa pozreli na spoľahlivosť importu a možnosti, ktoré máte na rýchlu a efektívnu kategorizáciu transakcií. Nakoniec, o to ide, to je motor. Okrem toho by kniha domácnosti mala vyzerať atraktívne a prehľadne, mala by sa ľahko ovládať, ponúkať dostatočné funkcie a - nie nedôležito v našom rýchlo sa meniacom svete - by sa mala pohybovať s dobou.