Ako

Vložte obrazovku plnú poznámok s poznámkami v systéme Windows 10

Do systému Windows sa dostali pred časom známe žlté lepiace poznámky. Aj v systéme Windows 10 sú tieto virtuálne rýchle poznámky stále k dispozícii vo forme aplikácie.

Aj keď vytvára trochu atmosféru osemdesiatych rokov, časovo uznávané lepiace poznámky - známe ako Sticky Notes - sú stále nesmierne populárne. Je užitočné ich prilepiť všade okolo počítača, na stenu, na chladničku atď. Je to však v roku 2019 skutočne nevyhnutné? Je pravda, že zostáva zábavné tieto poznámky fyzicky chytiť a nalepiť. Ale či je to všetko také veľmi ekologické? A ak používate počítač so systémom Windows (10), už nepotrebujete ani papierovú verziu. V ponuke Štart nájdete skvelú virtuálnu alternatívu pod názvom - ako by to mohlo byť inak - Lepiace poznámky. Ak spustíte túto aplikáciu, ukáže sa, že sa v skutočnosti volá Rýchle poznámky. V prvom znamení života, ktoré vám aplikácia poskytne, sa môžete prihlásiť do svojho účtu Microsoft. Výhodou je, že lepiace poznámky môžete zdieľať s akýmikoľvek inými počítačmi, ktoré používate (a sú prihlásené pomocou rovnakého účtu). Nevýhodou je, že s Microsoftom sa zdieľa viac údajov. Preto si vyberáme Teraz nie. Aplikácia bude nepochybne aj v budúcnosti kňučať pri registrácii, ale ak sa budete len stoicky rozhodovať pre možnosť Nie teraz, bude to fungovať.

Použite

Používanie Rýchlych poznámok je celkom samozrejmé. Pre väčšie pohodlie, ako vidíte, bola pre vás už pripravená kópia. Tu môžete klepnúť na obsah svojho srdca. Tlačidlá v dolnej časti poznámky poskytujú tučný kurzíva, podčiarknutý alebo preškrtnutý text. Pomocou tlačidla úplne vpravo v dolnej časti hárka môžete okamžite vytvoriť zoznam bodov. Ak sa vám nepáči štandardná žltá listu, kliknite na tlačidlo s tromi bodkami vpravo hore. Teraz si môžete vybrať z rôznych pastelových farieb! Ak chcete pridať nový list, kliknite na ikonu v hlavnom okne Rýchle poznámky +. Alebo kliknite na ikonu + na ľubovoľnom hárku s poznámkami, ak ste už hlavné okno zatvorili. Ak chcete znova otvoriť hlavné okno, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Rýchle poznámky na paneli Rýchle spustenie v ľavej dolnej časti obrazovky. Potom kliknite na Zoznam poznámok a je tu opäť okno. Ak chcete zmeniť (niekoľko) nastavení, kliknite na ozubené koliesko nastavení. Začiarknite tu alebo aspoň možnosť Povoliť štatistikyod štát. Toto zabráni preposielaniu obsahu vašich poznámok do spoločností Bing a Microsoft. Okrem toho môžu vaše Rýchle poznámky prežiť reštart alebo vypnutie systému. Po opätovnom prihlásení ich okamžite opäť uvidíte na pracovnej ploche. V nepravdepodobnom prípade, že to tak nie je, alebo ste aplikáciu Sticky Notes zatvorili omylom alebo nie? Potom stačí reštartovať aplikáciu z ponuky Štart a problém je už vyriešený. Ďalej môžete poznámku uzavrieť pomocou zatváracieho kríža. S tým vlastne nie je preč. Stále ju môžete vidieť v hlavnom okne so zoznamom poznámok. Vlastne ho vyhodíte kliknutím na odpadkový kôš príslušnej noty a potvrdením tejto akcie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found